Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

na bytomskiej w piekarach facet tnie z folii. To ten sam ktory wycina loga forum.Tylko ze mialem taka tasme w rekach i ona jest strasznie gruba. Musze dowiedziec sie ktory ploter wytnie takie cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka to obciach i nawet dodatkowe lampki migające nie uchronia Cie od wypadku, bo ktoś jak ma w Ciebie wpieprzyć to i tak to uczyni.Proponuje zakupić zółto luminescencyjne kombi i taki sam efekt.P.s kamizelka dobra jest do zmiany kola ale nie na moto.. furkocze to to.. i wogóle ble..jak widac jemu kamizelka nie pomogła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty na tym kolesiu kamizeke widziales?poza tym nie pisz ze obciach. poprostu jak nie lubisz to nie jezdzij w kamizelce.szczegolnie mlodzi starzem powinni byc bardziej widoczni. a starszych jak ma licho wziac to i tak wezmie.dzis kupie metr tej tasmy odblaskowej z 3M. dowiem sie czy da sie z tego wyciac napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a powiedz mi chodzi ci o ta folie samoprzylepną 3M Scotchlite? w sensie taką srebrną?jeśli tak to nie ma większych problemów z wycinaniem. jeśli o nią chodzi to jej grubość zależny od tzw wieku. i są również drobnoziarniste dosyć cienkie... mam na moto reklamę z tej folii i jak byś chciał robić z niej coś to możesz poszukać zamienników innych firm(wiem ze różnią się generalnie tylko tym ze nie maja atestów wiec na znaki drogowe nie mogą być stosowane) cena jest zdecydowanie niższa niż 3m...ta folie mają w każdej firmie reklamowej i jeśli dobrze pamiętam to w okolicach placu wolności w katosach jest jakaś hurtownia jeśli był bys zainteresowany to się zapytam znajomego bo on mi o tej hurtowni mówił...a w razie czego moge ci dac namiar na firmę w której ja zamawiałem reklamę(gość tam chyba mówił że takie same dają na kamizelki odblaskowe...ah i są rzecz jasna w różnych kolorkach... KONIEC REFERATU eh zapomniałem, że wcześniej pisałeś o tej folijce:) w katowicach i bielsku znalazłem firmę która to wycina....A co do obciachu hmm jak ktoś nie chce niech nie jeżdzi w kamizelkach czy innych ale z własnego doświadczenia wiem ,że widać na pewno dużo lepiej....DANVIELD: niektórych rzeczy nie przeskoczysz a może akurat cie ktoś wcześniej zauważy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie. mam nadzieje ze jutro wroce z roboty przed 17 i kupie ta tasme.potem zrobie w Corelu napis i dam do wyciecia. To bedzie dopiero polowa drogi bo trzeba jeszcze plaska folie nakleic na ogly kask. ciekawe czy to nie bedzie falowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem z tym falowaniem bo nie wiem czy z tą folią da się tak jak np. z folią do obklejania szyb w autach że bierzesz opalarke i heja a poza tym jak by się kask zachował jak byś grzał (chociaż nie mówimy o jakiś kosmicznie dużych temperaturach) poszukam numeru do tej firmy w której robiłem tą reklamę na moto i zadzwonisz się tylko zapytać czy będzie trzymało,może jakiś wymiar konkretny Ci zaproponują przy którym nie będzie się falowało i udzielą info co do zachowania foli jak byś np chciał uformować w Temp... Jednym słowem mozesz podzwonić po firmach i zamęczać pytaniami:) może już któraś firma coś takiego robiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeżdżę i puchą w kamizelce i na mopliku.. Puchą bo pracuje na budowach np. węzeł Murckowska, a na ścigu z kamizelką lub takim pasem odblaskowym w gorsze dni (gorsze jeżeli chodzi o pogode tj. zła widoczność i warunki atmosferyczne), a także jak się będzie ściemniać. Bezpieczeństwo przede wszystkim.. a i jeździć chce aż umrę ;) a nie zginę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o zorganizowaniu akcji jeżdżę w kamizelce odblaskowej....? Wielu z nowych świeżych motocyklistów ma za nic to, że nie są widoczni przez innych uczestników dróg. A przecież jazda w odblaskowej koszulce poprawia w znacznym stopniu nasze i innych bezpieczeństwo... Jeżeli wielu z nas doświadczonych będzie je stosować to pokażemy niepokornym żółtodziobom że to nie obciach....? Co o tym sądzicie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem co poniektórzy uważają ,że używanie kamizelki,pasa lub innych elementów odblaskowych jest pajacowaniem?A co do parad w kamizelkach to tak jak ktoś wcześniej pisał przejadą ludzie w kamizelkach zaraz na pierwszym postoju ściągną kamizele...mozna przy okazji ewentualnej akcji patrz w lusterka smignac w kamizelkach. jak ktoś chce jeździć w kamizelce niech jeździ i młodzi podchwycą jesli będą chcieli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem co poniektórzy uważają ,że używanie kamizelki,pasa lub innych elementów odblaskowych jest pajacowaniem?A co do parad w kamizelkach to tak jak ktoś wcześniej pisał przejadą ludzie w kamizelkach zaraz na pierwszym postoju ściągną kamizele...mozna przy okazji ewentualnej akcji patrz w lusterka smignac w kamizelkach. jak ktoś chce jeździć w kamizelce niech jeździ i młodzi podchwycą jesli będą chcieli....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zyje nie widzialem parady w kamizelkach odblaskowych...a teraz patrz: piszecie jeden z drugim takie bzdury o widocznosci, potem przeczyta/uslyszy to znowu jakis "polityk" i znow beda proponowac zeby OBOWIAZKOWO kazdy motocyklista musial w tym czyms jezdzic.... i powstanie idiotyczny przepis ,(jak ten ze swiatlami w katamaranach przez caly rok) ktory bedzie pozbawial czlowieka wolnosci wyboru.takze po raz drugi - boisz sie? zacznij jezdzic autobusami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma strach do kamizelki po pierwsze?! po drugie podobno jeśli odczuwasz strach masz wieksze szanse na przeżycie:) a tak na marginesie chcesz narzucać komuś co ma robić?! jak ktos chce jeździć w kamizelce niech jeździ... a tak jak mówie jeżdze troche czasu z pasem odblaskowym i wiem ze lepiej widac i częściej Cię zauważają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wg Ciebie Janek bzdurą jest dawać dzieciom odblaskowe elementy? ;)Jak dla mnie jeśli ktoś chce to niech jeździ i z różowym słoniem jego sprawa ale nie trzeba przecież się "obrażać" i mówić innym, żeby zostawili motocykle bo jaj nie mają. Rozumiem, że dla Ciebie to mocno kontrowersyjne, gdzie tam do Was by kamizelka pasowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci to inna sprawa, mają radosc juz z samej naszej obecności a co dopiero podarunek od motocyklisty.a pas czemu nie, ale kamizelka to troche przesada.Kolega ma racje i wszędzie tak jest nawet w pracy, jeden idiota sie wychyli i pokazuje ze wyrabia norme za 2 pracowników i kierownictwo zaraz narzuca tempo reszcie. Tak samo może być z naszymi politykami, bo polska to egzotyczny kraj wprowadza przepis i jeszcze jakas państwowa firma bedzie produkowac "obowiazkowe kamizelki"wiec niech kto chce to jeździ ale pewnych rzeczy niepowinniśmy publicznie poruszac ("podsuwać świni pod ryj") dla naszego dobra.Anushka chyba jakies kanony motocyklisty nalezy zachować prawda?bo jakby kazdy chciał wtrącac swoje 2 grosze to zaczeliby sie pojawiać kolesie w sandałkach i laski w szpilkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield, mówię o odblaskach dla dzieci, które im się mocuje do plecaków albo dostają opaski na ręce itp. a nie o spotkaniach naszych z nimi.I nie mówię, żeby cokolwiek komukolwiek narzucać, jak ktoś chce to niech jeździ w kamizelce, jak chce to w pasie a jak chce to niech nic nie ubiera i też będzie dobrze jego wybór tylko wg mnie nie jest dobrze "wyśmiewać" innych bo ubiorą bądź nie odblaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze. badz tolerancyjny. skoro nikt ci nie kaze jezdzic w pasie odblaskowym to nie wysmiewaj tych ktorzy chca byc widoczni.Przeczytalem "kilka" twoich postow DANVIELD i wiem ze leb masz nie od parady dlatego zachowuje spokoj i chce cie zrozumiec.Ja -dla kaprysu- jezdze cala dobe w odblasku. Dzieku temu tematowi kila osob kupi takie pasy i bedzie bardzej widoczna. To cieszy. Nie znaczy to ani tego ze nie ulegna wypadkowi ale nie oznacza to tez ze ty jako ciemna plama pozostanieszs bez znaczenia dla reszty kierowcow.Nie obchidzi mnie to ze nie bede wygladal stylowo. Ja chce normalnie dojechac do celu. I poki katamarany nie wbija sobie do glowy tego ze motocykle istnieja to trzeba sie im POOOKAZZZAC.Dlatego posty ktore wysmiewaja uzywanie odblaskow uwazam za nieproedukacyjne.Szanuje twoje zdanie. Ty nie chcesz w tym jezdzic... ale jest tu xx ludzi ktorzy maja dylemat... byc widocznym czy byc twadym motocyklista. Nie utrudniaj im tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadze. badz tolerancyjny. skoro nikt ci nie kaze jezdzic w pasie odblaskowym to nie wysmiewaj tych ktorzy chca byc widoczni.Przeczytalem "kilka" twoich postow DANVIELD i wiem ze leb masz nie od parady dlatego zachowuje spokoj i chce cie zrozumiec.Ja -dla kaprysu- jezdze cala dobe w odblasku. Dzieku temu tematowi kila osob kupi takie pasy i bedzie bardzej widoczna. To cieszy. Nie znaczy to ani tego ze nie ulegna wypadkowi ale nie oznacza to tez ze ty jako ciemna plama pozostanieszs bez znaczenia dla reszty kierowcow.Nie obchidzi mnie to ze nie bede wygladal stylowo. Ja chce normalnie dojechac do celu. I poki katamarany nie wbija sobie do glowy tego ze motocykle istnieja to trzeba sie im POOOKAZZZAC.Dlatego posty ktore wysmiewaja uzywanie odblaskow uwazam za nieproedukacyjne.Szanuje twoje zdanie. Ty nie chcesz w tym jezdzic... ale jest tu xx ludzi ktorzy maja dylemat... byc widocznym czy byc twadym motocyklista. Nie utrudniaj im tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.