Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wulkanizacja I Wyważanie W Okolicach Tarn-gór, Bytomia I Okolic


Kamil1705

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiecie może gdzie w okolicach Tarnowskich Gór, Bytomia jest jakiś warsztat, w którym DOBRZE zakołkują mi oponę i wyważą koło? Ostatnio w tylnym kole złapałem małego gwoździa, a opona ma przejechane dopiero 1500km.1. Wiem wiem, opon motocyklowych się nie naprawia, ale muszę objeździć jakoś do wiosny a później kupię nowy komplet.2. Szukałem podobnego tematu na forum, ale polecane warsztaty wulkanizacyjne przez forumowiczów znajdują się trochę za daleko (np. Ruda Śl.) i jeśli znacie jakieś inne firmy byłbym Wam bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tego warsztatu w Radzionkowie przy ul. Szymały (nazywa się TopGum) już parę razy i jestem zadowolony.
TopGum jest na ul.śwWojciecha i nie zajmuje sie oponami motocyklowymi...ten na Szymały nazywa się Mega-Mat......ale to szczegół...2 razy robiłem tam już oponę - cała operacja trwa 5 min...Aha, Oni nie kołkują opony tylko zaklejają tzw. szydłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TopGum jest na ul.śwWojciecha i nie zajmuje sie oponami motocyklowymi...ten na Szymały nazywa się Mega-Mat......ale to szczegół...2 razy robiłem tam już oponę - cała operacja trwa 5 min...Aha, Oni nie kołkują opony tylko zaklejają tzw. szydłem...
jeżeli naprawiają jak to mówisz "szydłem" i w 5min. to na pewno nie jest to profesjonalna naprawa.Polega to na wetknięciu w dziure w oponie specjalnych pasków (permacura) posmarowanych klejem. robi sie to na założonej oponie na moto naprawa faktycznie szybka i bezproblemowa ale i doraźna bo często gęsto po jakimś czasie ten materiał zaczyna przepuszczac powietrze i w tym samym miejscy trzeba to zrobic kołkiem razem z łatką ale wtedy już większym "kalibrem" bo tą permacure trzeba całą zeszlifowac łącznie z dziurąlepiej zrobic raz a dobrze, zapłacic trocha więcej a naprawa będzie napewno pewniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli naprawiają jak to mówisz "szydłem" i w 5min. to na pewno nie jest to profesjonalna naprawa.(...) i w tym samym miejscy trzeba to zrobic kołkiem razem z łatką ale wtedy już większym "kalibrem" bo tą permacure trzeba całą zeszlifowac łącznie z dziurąlepiej zrobic raz a dobrze, zapłacic trocha więcej a naprawa będzie napewno pewniejsza.
Pewnie cześciowo masz racje...Rozmawialem z włascicielem tej firmy, i generalnie:1. Opon moto nie powinno sie naprawiac,2. Kołkując musisz rozwiercic najpierw otwór (i czesciowo naruszyc osnowe),3. Wulkanizujac łatke, musisz "przeszlifowac" miejsce klejenia i biorac pod uwage grubosc warstwy gumy tez bardzo łatwo uszkodzic opone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem w polecanej firmie w Radzionkowie. Koło było do odebrania na drugi dzień. ''Fachowiec'' stwierdził, że opona została naprawiona bez zdejmowania oraz koło nie zostało wyważone, bo nie było takiej potrzeby. Gdy zobaczyłem naprawioną oponę nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać, a może wszystko jest wykonane fachowo i precyzyjnie tylko, że ja nie mam zielonego pojęcia na temat wulkanizacji.Ps. w oponie był wbity mały krótki gwóźdź (papniok).http://img52.imageshack.us/g/img1396.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm...może i wygląda nieciekawie, ale po kilku kilometrach sie "dotrze"... (pisałem,ze nie Oni nie wulkanizują przebic,tylko naprawiają szydłem )...Zaklejali mi tam 2 gwoździe i póki co trzyma...Zreszta sam kupiłem sobie ostatnio zestaw do awaryjenej naprawy opon...Jesli macie adres profesjonalnej (czyli robiącej to inaczej) firmy...napiszcie...A co do wyważenia opon - faktycznie sie to wykonuje? Ja mam prawie nowy motocykl, i żadnego odważnika tam nie zauwazyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.