Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony


turbo88

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że moje opony kończą już żywot przyszedł czas żeby je wymienić. Z oponą tylną niemiałem problemu, Kupiłem Metzeler Z6 ale z przednią oponą jest już problem a mianowicie jej rozmiar- 120/80/16. Chciałem kupić jakąś w miare młodą używkę ale ten rozmiar w zdecydowanej większości występuje w choperach więc ni jak ma się do mojego moto. Ale chodzi mi o coś innego Znalazłem nową oponę Pireli Sport demon z 2005r. Jako że fundusze są ograniczone szukam czegoś koło 200zł. Do opon Heidenau i Duro jakos niemam przekonania. Jakie sa wasze doświadczenia z oponami z tego rocznika?Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie max 5 lat i opona powinna isc na smietnik tak wiec chyba juz za pozno na taki rocznik. druga sprawa to warunki przechowywania lezaków. jak sa dobre to ok ale jak opony polegiwały nie wiadomo gdzie to raczej bedzie problem.no ja bym sie nie zdecydował
Mi się z tym nie pali więc poczekam może coś znajdę.Dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon to musisz zadać sobie sam pytanie, czego od nich oczekujesz i jak masz styl jazdy,staruchów nie polecam bo posypią się w momencie, bart b ma 100% racji co do Heidenau to polecam, niemieckie gumy stosunkowo miękkie ładnie trzymają w winklach i w hamowaniu, Niemcy mają podobną strefę klimatyczną w Heidenau mana ubranego Intruza 1,4 i wali w winkle "na kolano" POZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z 5 letnim lażakiem i to jeszcze na przednie koło! chcesz jechac prosto na winklu? ja tak miałem i skasowałem 125p (biedny dziadek) .Szynki 005 w ten sezon założyłem i sprawuja sie wysmienicie nawet podczas deszczy nie musiałem jechac 60 jak na starych michałkach! jak dla mnnie rewelacja jak na tą cene, tylko nie wiem czy opone na fefere chodzi mi o sport-turystyczna dostaniesz bo jak pisałes na choppera z jakims archaicznym bierznikiem to z pawnością znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupić shinko to lepiej słomę nawiń na felgi - efekt będzie taki sam - brak trzymania i szybkie zużycie. Słoma ma ten dodatkowy plus, że jest jeszcze tańsza niż shinko. Piszę to z doświadczenia bo męczyłem się na nich 6 tys km - po takim czasie wyszły z nich druty!! wszystko było by ok gdyby nie to, że nie oferowały w zamian ŻADNEGO trzymania przy czym ja jeżdżę jak emeryt. Tanie mięso psi żarli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast 5 letniej opony ktora ch.. wie gdzie lezala (a gwarancji na to ze lezala w cieplutkim garazu. w cieniu i byla co roku przekladana na 2ga stronie CI nie da nikt) to juz lepiej kup Shinko albo Mitasa.
Co do mitrasa to niema rozmiaru szosowej opony na moje moto A shinko to jeszcze może znajde cos lepszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Tyle że troszkę inny rozmiar. W tej chwili mam 120/80. Będzie duża różnica jak zafunduję sobie 130/90? Niestety tylko taki rozmiar posiadają
bedzie roznica i to bardzo uza bo niedosc ze szersza to jeszcze sporo wyzsza.zdecydowanie zly uklad.tazio ma racje. dozbieraj śrutu i na wiosne cos sobie zafundujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierniczycie bzdury.ja mam na przodzie fabryncza opne ktora siedzie prae lat , zmianiłem tył, zadnych dziwnych zachowani nie stwirdzam po sporym przebiegu ,
bart b ma racje co do wieku leżakowanych opon, ciekawe czy jest ktoś kto używa wielokrotnie tej samej prezerwatywy z roczną przerwą, guma opony starzeje się tak samo jak guma kondona z tym szczegółem że na nim to widać a na oponie nie za bardzo."nie po katolicku' zmieniłeś jedną oponę i to jeszcze z tyłu co świadczy o tym że jeździsz po prostej i hamujesz samym zadem. Jak zmienisz parokrotnie opony różnych producentów to będziesz mógł PIERNICZYĆ BZDURY podobnie jak ludzie którzy mają nawinięty kilkaset tyś. km i rozwinięte tyle samo gumy po asfalcie i nie tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak sprawa ma się z firmą Shinko? Macie jakieś doswiadczenie? Gumy stosunkowo tanie ale niewiem ja z jakością. Co do przeznaczenia to raczej śmigam po mieście a na winkle przyjdzie czas
Shinko to bardzo dobre opony, teraz wrzucilem pol roku temu na przod, jest swietna. Za to na tyl wrzucilem Maxxisa, i niestety przyczepnosc jego jest slaba, shinko wysmienite, nie ustepuje w niczym metzelerowi ktory jezdzil przedtem.Tu masz link z twoim rozmiarem na allegro. Wprawdzie ja mam inny model szynki wiec nie wiem czy ta jest rownie dobra. Tez kupowalem od tego sprzedawcy i wszystko bylo ok.http://allegro.pl/item794225578_opona_spor...80_16_nowa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde też sie przymierzam do kupna kapcia na tył, tez myślałem o Shinko i ile ludzi tyle wersji.Na razie to Antonnio zrównał ja z ziemia a ktoś wyżej mówi ze super opona i być człowieku mądry;/.A na tj co mam to przeglądu raczej nie przejdzie.sorry może głupie pytanie po 1 sezon na wlasnym sprzęcie i człowiek ciagle pyta i sie uczy ale czy az tak warto np kupić Michałki??dłużej wytrzymają, lepiej będą sie trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.