Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motooiler, Czy Warto Założyć?


Tomek_K.

Rekomendowane odpowiedzi

mam i polecam jest to w motocyklu supermoto i daje rade a łatwo niema co do syfu to syfi ale ja jeżdżę często , nieraz w deszczu , piachu itd i regulacja faniie się przydaje Tylko ze olej przekładniowy łatwiej usunąć niż smart lepki jak cholera a dwa ze jak dobrze ustawisz syf jest naprawde minimalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy ktoś z Was użytkuje Motooiler? http://www.motooiler.pl/strona.php?kraj=pl&strona=home Pozdrawiam T.
Nie chcę być złośliwy ale po co Ci smarowanie łańcucha w motocyklu którego nie masz?Oczywiście że warto zamontować bo jest wiele korzyści i żadnych minusów.Żywotność łańcucha zwiększa się co najmniej 2x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie chcę wystarczy dobry ketenszprej dla mnie to tylko niepotrzebny bajer
W enduraku tez bym nie stosowal. Mam kumpla ktory mial Scotoiler. Jako, ze kolo naprawde zapier**la i sklada sie w zakretach osiagajac naprawde przechyly... olej dostal sie na opone i kolo poszedl w botanike. Po tym incydencie wyrzucil ni uzywa Kettenspray. Inni jezdza i chwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Scottoilera DIY. Całkowity koszt... coś koło 50zł. Układ jest tak zbudowany i zabudowany na motocyklu, że go wogóle nie widać.Automatyczna olejarka to praktycznie wyłącznie zalety. Co najmniej 2-krotnie większa trwałość, kilkukrotnie mniejsza "obsługowość" napędu, motocykl mniej sie brudzi (zwłaszcza felga i opona) i łatwiej go z tego brudu umyć. Jedyna wada to wydatek na zakup olejarki lub konieczność jej skonstruowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W enduraku tez bym nie stosowal. Mam kumpla ktory mial Scotoiler. Jako, ze kolo naprawde zapier**la i sklada sie w zakretach osiagajac naprawde przechyly... olej dostal sie na opone i kolo poszedl w botanike. Po tym incydencie wyrzucil ni uzywa Kettenspray. Inni jezdza i chwala.
Wypowiadałem się pod kątem mojego FAZERA a nie enduraka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam kumpla ktory mial Scotoiler. Jako, ze kolo naprawde zapier**la i sklada sie w zakretach osiagajac naprawde przechyly... olej dostal sie na opone i kolo poszedl w botanike. Po tym incydencie wyrzucil ni uzywa Kettenspray. Inni jezdza i chwala.
A ile to mu sie tego oleju wylalo na ta opone ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej zawsze będzie syfił koło, ja tam preferuje smar w sprey'u i co jakiś czas naftą przeczyścić
czyli to smar ci syfi, skoro nafty musisz używać? ja przy scott'cie używam tylko szmaty, a w zasadzie to myje koła razem z całym moto, bo po co częsciej? łańcuch po 12tys km naciągałem aż raz minimalnie, deszcz nie deszcz, wsiadam i jade, robiąc w weekend 1000km bez żadnego pier....lenia ze sprayami, więc wynalazek naprawde zajebisty a jak komuś sie leje olej na lacia, to niech sobie dysze dobrze ustawi a potem dawke oleju coby drugi raz nie leżał.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:1. po co w motocyklu uzywanym na codzien taki gadzet?jedziesz w podroz to ok(masz obladowany sakwami, torbami itp itd), jestes w podrozy nonstop to spoko, ale raz na 200-300 km mozna samemu psiknac i zajmuje to 30 sekund.no ale skotro 350 zl jest warte tego zeby sie nie schylic kilkanascie, kilkadziesiat razy w roku to powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz - nie do końca chodzi o to schylanie się.1. Jak smarujesz olejem to łańcuch prawie się nie brudzi - w przeciwieństwie do smaru który go oblepia a potem łapie syf i pasta ścierna gotowa.2. Nie musisz pamiętać o smarowaniu, liczeniu kilometrów - praktycznie wystarczy raz w miesiącu zajrzeć pod siedzenie czy jest olej.3. Jak ktoś już wcześniej pisał - nie masz uwalonego moto (felgi) a jak masz to umyjesz to razem z całym moto a nie pieprzenie się z naftą itp. do smaru.Powiem tak - kto nie ma ten nie doceni - kto miał/ma - nie może bez tego żyć Co do kolegów kupujących - polecam oryginalnego Scottoiler'a z podwójną dyszą - podaje olej z obu stron zębatki - jeszcze lepiej smaruje łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz - nie do końca chodzi o to schylanie się.1. Jak smarujesz olejem to łańcuch prawie się nie brudzi - w przeciwieństwie do smaru który go oblepia a potem łapie syf i pasta ścierna gotowa.2. Nie musisz pamiętać o smarowaniu, liczeniu kilometrów - praktycznie wystarczy raz w miesiącu zajrzeć pod siedzenie czy jest olej.3. Jak ktoś już wcześniej pisał - nie masz uwalonego moto (felgi) a jak masz to umyjesz to razem z całym moto a nie pieprzenie się z naftą itp. do smaru.Powiem tak - kto nie ma ten nie doceni - kto miał/ma - nie może bez tego żyć Co do kolegów kupujących - polecam oryginalnego Scottoiler'a z podwójną dyszą - podaje olej z obu stron zębatki - jeszcze lepiej smaruje łańcuch.
kazdy patrzy pod swoim katem..jak masz jakiegos turyste to spoko..jak masz nakeda do dojazdow do pracy do miasta - jak kto wolijak masz sporta to bylby grzech..a na czyszczenie i smarowanie mam swoj sposob:1. smarowanie sprayem w razie potrzeby, oczywiscie po powrocie, smarowanie na noc i od strony wewnętrznej.2. czyszczenie to wyjazd na myjnie, spsikanie preparatem odtluszczajacym do czyszczenia felg (odczekac 2-3 minuty), pozniej karcher, nasmarowanie sprayem i gotowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmowce w 100% choc niezbyt czesto
lepszy rydz niż nic
pytanie:1. po co w motocyklu uzywanym na codzien taki gadzet?jedziesz w podroz to ok(masz obladowany sakwami, torbami itp itd), jestes w podrozy nonstop to spoko, ale raz na 200-300 km mozna samemu psiknac i zajmuje to 30 sekund.no ale skotro 350 zl jest warte tego zeby sie nie schylic kilkanascie, kilkadziesiat razy w roku to powodzenia w zakupie
używke scotta kupisz na alegro za 150zł, pół litra oleju to 30zł, z czego ja zrobiłem w tym sezonie 12000 km, i jeszcze mi zostało 200ml. Czyli wydałem ile? 180zł.Ty smarujesz sprayem za 40zł, spray starcza na ile smarowań? 8? smarujesz co 300km. Przy 12000 przebiegu smarowałeś go 40 razy, czyli poszło ok 5 puszek smaru w sprayu. 5 puszek po 40zł daje 200zł, tak? I w nastepnym sezonie od nowa polska ludowa.. a ja kupuje buteleczke za 30zł i mam na to wyj**ane no ale jak kto uważa.Snajper, wystarczy pojedyncza dysza, tylko trzeba ją ustawić na środek wysokości zęba zębatki, żeby pluła na obie strony równomiernie ;)pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:1. po co w motocyklu uzywanym na codzien taki gadzet?jedziesz w podroz to ok(masz obladowany sakwami, torbami itp itd), jestes w podrozy nonstop to spoko, ale raz na 200-300 km mozna samemu psiknac i zajmuje to 30 sekund.no ale skotro 350 zl jest warte tego zeby sie nie schylic kilkanascie, kilkadziesiat razy w roku to powodzenia w zakupie
Wiesz jak to jest..... Pomijając zalety jakie płyną z posiadania oliwiarki, to czasami kupuje się pewne gadżety tylko po to żeby je mieć, albo żeby sobie sprawić jakąś dziką przyjemność.Jedni kupują czujniki zegarowe do pomiaru temperatury oleju w silniku, inni zegarki, nawigacje(a przecież można zatrzymać się, otworzyć mapę i zajarać, albo kupkę na stacji zrobić), crashpady, handbary, swiecace wentyle i wiele, wiele innych ciulstw, bez których kiedyś motocykliści jakoś dawali sobie radę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 8 !!!Duży spray FUCHS wystarcza na ponad 10000 km smaryjąc co 300 - 400 km
ja w tym roku kupilem 2 spraye Motul 400 ml. Z tymi 300km to różnie bywa. W ciepłe dni to i na 1000km starczyło. wszystko zalezy... ja ogolnie scottoillera nie kupie dopoki bede sportami jezdzic..zreszta uwazam, ze jakbym mial nakeda i robil do 5kkm w sezonie po miescie to tez bym nie kupowal.ogolnie temat fajny do turystyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.