Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja 100 Euro/dzień


agusia1983

Rekomendowane odpowiedzi

Ze strony MSZ: "Od 1 grudnia 2005 r. w Chorwacji weszły w życie przepisy, które zobowiązują cudzoziemców wjeżdżających na jej terytorium do posiadania środków finansowych niezbędnych do pokrycia kosztów pobytu, przejazdu i wyjazdu w wysokości równowartości minimum 100 EUR na dzień pobytu, a w przypadku osób mających potwierdzone zaproszenie od chorwackiej osoby fizycznej lub prawnej bądź posiadających voucher turystyczny – 50 EUR na dzień. Dokumentami, które mogą potwierdzić posiadanie przez cudzoziemca wspomnianych środków, są: karty kredytowe i bankowe, zaświadczenia o posiadaniu środków płatniczych w banku, czeki podróżne i ewentualnie inne dokumenty potwierdzające posiadanie środków finansowych".Czy to znaczy, że jeśli nie posiadając karty kredytowej, chcąc jechać na 14 dni we dwójkę, mamy mieć przy sobie minimum 2800 euro gotówki ?!? Przy obecnym kursie, to jest grubo ponad 12.000 tys. złotych....! Czy, przyjmując że mam do wydania 700 euro, na osobę, na 14dni, nie mam po co tam jechać? Po głowie chodzi mi wizja, jak nas zawracają na granicy. Help. Jak to jest egzekwowane, i co o tym myśleć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie bedzie patrzył ile masz kasy w portfelu-bzdura,miało też by ze nie będzie mozna wwozic jedzenia do Chorwacji-przepisł zyje tylko w umysłach tych co go wymyślilibyłem 2- krotnie i przejazd przez granice kończył się na okazniu paszportu-zazdroszcze tym co jadą w tym rokupost-1591-1238513261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.