Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4828


Cebria

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec zesz³ego sezonu na autostradzie pod £odzi¹ mia³ miejsce œmiertelny wypadek motocyklowy Piotrek (30lat) by³ dobrym kumplem mojego ojca, razem œmigali i co chwile testowali swoje umiejetnoœci na autostradzie (w trakcie budowy), ale mimo to jezdzilismy tam bo to dobra miejscówka. Piotrek naprawde zna³ siê na rzeczy, by³ bardzo ambitny i szybko siê uczy³ => œwiadczyÌ o tym mo¿e sam fakt, ¿e kupi³ sobie kawe 9rr i to by³ jego 1 powazny motocykl a wymiata³ jakby jezdzi³ ju¿ pare ³adnych latek, zero amatorszczyzny, pokazywa³ klase ale by³ przy tym bardzo odpowiedzialny. Wiedzia³, ¿e igra z ogniem ale liczy³ siê z konsekwencjami (nie raz mówi³, ¿e los cz³owieka jest pisany z góry i nie mamy na to wp³ywu)Pewnego razu chlopaki pojechali we 2 na autostrade, œmigali jak zwykle...Piotrek jak zwykle "dociera³" swoje umiejetnoœci na 1 kole Zasuwa³ sobie na luzie z 2 nagle coœ nim zachwia³o, motor zaczal sie chylic na boki a przy takiej predkosci sami wiecie jak to wyglada...Motor razem z kierowc¹ wbi³ siê w barierki... Mo¿e gdyby Piotrek puœci³ motor, nic tak powaznego by siê nie sta³o...W ka¿dym razie... zmar³ na miejscu. Pêk³ mu rdzeù krêgowy. Nie mia³ zmasakrowanego cia³a, nawet kurtka nie by³a zniszczona, telefon komorkowy, paczka papierosów, to wszystko by³o bez sladu wypadku...Piotrek zostawi³ ¿one i 2 ma³ych synków...Ale nawet Ania- jego ¿ona mówi, ¿e zgin¹³ najlepsza smiercia jaka mogla go spotkac, bo kocha³ jazde moto, kocha³ adrenaline...Daje troche do myslenia, co? Los pisany z góry czy przypadek, g³upota, prowokowanie nieszczescia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los przypisany z gory... aczkolwiek..jedno powiedza...ze to jego wina.. nio tak..by nie szalal..by sie nie rozbil... Ale ja twierdze ze jesli ktos ma zginac.. to czy to bedzie na moto.. czy na rowerze..i tak zginie... Zona jego napewno sie nie mylila.. mowiac... ze zginoÂł smiercia najlepsza dla niego ... to co kochal to go zabilo... [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to juz jest qrwa przesada,jak oni tak moge,no ale w koncu przeciez to ich nie dotknela ta tragedia i maja to wszystko w dupie,co za ciule 
zgodze sie co do tego ze takie zadanie jest nietaktowne. Jednak - odrzucajac sytuacje w jakiej sie rodzina znalazla - ten chlopak byl sprawca wypadku, sprawca rowniez zniszczen. ubezpieczenei pewnie nie zaplacilo wiec zwrocili sie do spadkobiercow. Nietaktowne ale zgodne z prawem RP .pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie co do tego ze takie zadanie jest nietaktowne. Jednak - odrzucajac sytuacje w jakiej sie rodzina znalazla - ten chlopak byl sprawca wypadku, sprawca rowniez zniszczen. ubezpieczenei pewnie nie zaplacilo wiec zwrocili sie do spadkobiercow. Nietaktowne ale zgodne z prawem RP .pozdr
tymbardziej Âże tam pewnie nie moÂżna byÂło wjeÂżdÂżaĂŚz jednej strony mogli by odpuÂściĂŚ bo staĂŚ ich na wymiane fragmentu barierki ale z drugiej, majÂą prawo dochodzic swoich roszczeĂą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz przeczytaÂłem tÂą historiĂŞ i muszĂŞ przyznaĂŚ Âże tak jest to obrane w sÂłowa Âże naprawdĂŞ aÂż mi siĂŞ Âłezka w oku zakrĂŞciÂła. Takich ludzi jest maÂło a sÂłowa Âżony mnie strasznie wzruszyÂły. RIP dla tego chÂłopa. Bo prawdziwi motocykliÂści zawsze byli, sÂą i bĂŞdÂą miĂŞdzy nami i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum, nie wiem czy Ania zwróci³a im jakby nie by³o nale¿na kasê, ale jedno jest pewne silna z niej babeczka S³ysza³am nawet, ¿e chce naprawiÌ moto i je zostawiÌ a nie sprzedawaÌ jak wczesniej planowa³a.To chyba sentyment... ale taki doœÌ bolesny...Swoj¹ drog¹ pamietam jak Anka razem z Piotrkiem zasuwali na 1 kole, ajjjjj to by³o coœ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myÂśle ze to co z nami bĂŞdzi ejest pisane z gĂłry i jakoÂś sie niczego eni boje bo staram sie robiĂŚ wszystko z gÂłowÂą ale przypadki chodzÂą po ludzich....daje to troche d myÂślenia....a z tym ubezpieczeniem to nei zÂłe h*** z nich nic tylko spalic gume na twarzy[*][*][*][*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myÂśle ze to co z nami bĂŞdzie jest pisane z gĂłry i jakoÂś sie niczego eni boje bo staram sie robiĂŚ wszystko z gÂłowÂą ale przypadki chodzÂą po ludzich....
Racja...Ale nas wszystkich zszokowa³ ten wypadek, bo Piotrek by³ naprawde jednym z najlepszych u mnie w grupie i prawie nigdy nie pope³nia³ b³edów...Po jakiejs tam ekspertyzie okaza³o siê, ¿e z³apa³ wê¿a z powodu ¿wirku na asfalcie, do tego autostrada zawsze sciaga³a na prawa stronê...No có¿ smutne, ale prawdziwe. Znajac Piotrka to on pewnie teraz smiga w niebie na ZX12 A co do dzieci... To jego starszy synek ju¿ smiga simsonem (or somfink), a m³ody zasuwa po podworku mini scigaczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ¿ony i dzieciaków. Gdyby nie jeŸdzi³ na moto to pewnie potkn¹³by sie o podobny kamyczek w górach na szlaku i efekt by³by taki sam. Z drugiej strony wolê tak¹ œmierÌ, ni¿ na staroœÌ zapominaÌ gdzie siê postawi³o browar czy te¿ wylewÌ go trzymaj¹c kufel w rêku...[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ¿ony i dzieciaków. Gdyby nie jeŸdzi³ na moto to pewnie potkn¹³by sie o podobny kamyczek w górach na szlaku i efekt by³by taki sam. Z drugiej strony wolê tak¹ œmierÌ, ni¿ na staroœÌ zapominaÌ gdzie siê postawi³o browar czy te¿ wylewÌ go trzymaj¹c kufel w rêku...[*]
moja ciocia ma teÂściowÂą chorÂą na ajcchalmera (niewiem jak sie to pisze) i powiem przesrane to juz lepiej zginac w wypadku niz tak Âżyc na starosĂŚ co do wypaku podziwiam rodzine Âże nie zraziaÂła do motocykli "Los pisany z gĂłry czy przypadek, gÂłupota, prowokowanie nieszczescia..." poprostu pech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek naprawde znaÂł siĂŞ na rzeczy, byÂł bardzo ambitny i szybko siĂŞ uczyÂł => ÂświadczyĂŚ o tym moÂże sam fakt, Âże kupiÂł sobie kawe 9rr i to byÂł jego 1 powazny motocykl a wymiataÂł jakby jezdziÂł juÂż pare Âładnych latek, zero amatorszczyzny, pokazywaÂł klase ale byÂł przy tym bardzo odpowiedzialny.
Moim zdaniem to byla wlasnie amatorszczyzna.Gosc kuil dziewiatke jako pierwsze moto i od razu smigal na kole, to jest wlasnie amatorszczyzna, mimo ze wygladalo tak jakby gosc doskonale na kole smigal.A prawda jest taka, ze nie za bardzo potrafil panowac nad motocyklem przy jezdzie na kole.
Piotrek jak zwykle "docieraÂł" swoje umiejetnoÂści na 1 kole ZasuwaÂł sobie na luzie z 2 nagle coÂś nim zachwiaÂło, motor zaczal sie chylic na boki a przy takiej predkosci sami wiecie jak to wyglada...
W ten sposob zginelo juz wielu bardziej doswiadczonych motocyklistow.Doskonale wiem jak wyglada "wezykowanie" podczas jazdy na kole i wiem tez jakie top jest niebezpieczne i ciezkie do opanowania.Przy bardzo duzych predkosciach jest wrecz niemozliwe do opanowania., aczkolwiek sa ludzie, ktorzy specjalnie wprowadzaja kolo w wezykowanie i udaje im sie nad tym panowac, choc robia to przy znacznie mniejszych predkosciach.To tak jakby sprobowac utrzymac kierownice podczas shimmy (jakkolwiek sie to pisze), jest to wrecz niemozliwe jesli moto nie jest wyposazone w amotryzator skretu.Mialem kilka razy nieprzyjemnosc doswiadczenia tego przy predkosciach rzedu 150-160km/hCoz, szkoda goscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to byla wlasnie amatorszczyzna.Gosc kuil dziewiatke jako pierwsze moto i od razu smigal na kole, to jest wlasnie amatorszczyzna, mimo ze wygladalo tak jakby gosc doskonale na kole smigal.A prawda jest taka, ze nie za bardzo potrafil panowac nad motocyklem przy jezdzie na kole.
Wiesz, duzo ludzi pewnie tak myœli...Ale tu nie chodzi o to, ¿e on kupi³ sobie odrazu 900, nie mia³ doœwiadczenia i zacz¹³ szaleÌ, popisywaÌ siê etc.To nie byl typ œwirka bez wyobrazni!On poprostu mia³ do tego dryg i go ci¹gne³o, chcial doskonaliÌ swoje umiejetnoœci...Ale napewno NIE by³ KMIOTEM! By³ poprostu zdolny... Chwa³a mu za to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.