Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4728


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie wczoraj spedzilem pol dnia w garazu z miernikiem i cos mi nie pasuje Sluchajcie:Zarowka w przedniej lampie ma 2 wlokna? (dobrze mowie?)Jedno wlokno odpowiadajace za swiecenie swiatlami ,,krotkimi''I drugie odpowiadajace za swiatla ,,dlugie''(zgadza sie ? ) Nio i teraz moje pytanie:Czy jak sie swieca dlugie swiatla to swieca sie obydwa wlokna czy tez jedno ? bo wydaje mi sie ze tylko jedno!Jak zrobic zeby na dlugich swiatlach swiecily obydwa wlokna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co pamietam na dlugich powinny swiecic obydwa wlokna. jezeli pali Ci tylko jedno to moze jakas kostka i podlaczenie drugiego wlokna pod obwod pierwszego czyli od swiatel krotkich tylko teraz jest pytanie czy wylacznik od swiatel nie pojdzie od przeciazenia. Chyba ze zle mowie i wlokno krotkich przy wlaczonych dlugich swiatlach sie nie pali Jezeli zle pisze to mnie poprawcie? A jezeli dobrze to jak bys chcial zeby sie palily dwa wlokna to jedynie jakis drugi wylacznik albo jak Bo jeden moze nie uciagnac. i musisz ten obwod ktory nie chodzi odlaczyc od wylacznika ktory masz w motocyklu zebys nie zrobil zwary. Ale i tak nie radze Ci sie bawic w kostki i tego typu rzeczy. Jedynie drugi wylacznik i podlaczenie go pod trzeci styk zarowki(+). Tylko to juz jest troche kombinowania. zreszta nie wiem dokladnie jak to wyglada wiec nie umiem Ci dokladnie poradzic. jak by co wal do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz wiesz co teraz tak mysle i chyba masz racje. Pali sie tylko jedno wlokno A podlaczenie drugiego nic Ci nie da bo i tak jest slabsze niz to pierwsze Zreszta za duzo z tym kombinowania Chyba ze Ci bardzo zalezy to napisz dokladniej jak to U Ciebie wyglada. W sumie kostka tez jest o dupe rozczasc prosciej by bylo pokombinowac w wylaczniku zeby jak robisz dlugie przekazywal prad(+) na obwod krotkich. Bo teraz masz tak ze jak przelaczasz na dlugie to automatem gasna krotkie Tylko ze jak bys nawet tak zrobil to nie wiem czy to bedzie dobre dla zarowki i dla reflektora( wieksza ilosc wytwarzanego ciepla). Wiec raczej daj sobie z tym luz Moze byc tez tak ze zarowka bedzie Ci sie co chwile przepalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa wlokna pala sie gdy wciskasz blysk, normalnie na dlugich pali sie jedno wlokno.
Aha czyli Tomcio mial racje. Wiec musial bys kombinowac z tym aby palily sie dwa. Tylko mozesz narobic wiecej szkod niz to warte A i tak nic to nie da bo tak jak juz pisalem wlokno krotkich jest slabsze(grubsze) niz dlugich. czyli nie zyskasz na ostrosci swiatla bedzie Ci najwyzej bardziej prad zarlo i bardziej grzalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standard, ¿e w ¿arówkach H4 œwieci siê tylko jedno w danej chwili. Tak te¿ jest u mnie w R1 oraz tak te¿ mia³em w aucie Mitsubishi Carisma. Jestem tego pewien. Osobiœcie nie lubiê tego rozwi¹zania w samochodach, wolê mieÌ 2 sekcje na ¿arówkach H1, co oznacza, ¿e d³ugie œwiat³a w³¹czaj¹ siê dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standard, ¿e w ¿arówkach H4 œwieci siê tylko jedno w danej chwili. Tak te¿ jest u mnie w R1 oraz tak te¿ mia³em w aucie Mitsubishi Carisma. Jestem tego pewien. Osobiœcie nie lubiê tego rozwi¹zania w samochodach, wolê mieÌ 2 sekcje na ¿arówkach H1, co oznacza, ¿e d³ugie œwiat³a w³¹czaj¹ siê dodatkowo.
Zgadza sie! uwazam ze to lepsze rozwiazanie Co prawda zre wiecej pradu ale poprawia w jakis sposob widocznosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to Leo napisalem przed nasza rozmowa na gg...wiec nie mow cos tam o goracej wodzie Ja to chce zrobic bez dodatkowego wlacznika Jakos sie ladnie weplne w przelacznik na kierownicy,....Jak? nie wiem.....wezme jutro miernik i poprobuje!A dzisiaj sobie to wszystko rozrysuje i bedzie po sprawie Napisze Wam jutro czy mi sie udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEYA ;D ja mam pytanko; czy jak za³o¿y³em sobie owiewkê a'la street (2halogeny12V35W) i mam tylko opcje w³¹czone i wy³¹czone!!!!!!!!!nie ma d³ugich i krótkich to mogê z tym normalnie je¿dziÌ ??musze robiÌ krótkie i postojówki??a swiat³a nie swiec¹ za mocno;( wieÌ chyba nie bêd¹ nikogo raziÌ a jak nawet bêdê to DOBRZE bo nie cierpie ciupli z samochodów,co nie wy³anczaj¹ d³ugich swiate³!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEYA ;D ja mam pytanko; czy jak zaÂłoÂżyÂłem sobie owiewkĂŞ a'la street (2halogeny12V35W) i mam tylko opcje w³¹czone i wy³¹czone!!!!!!!!!nie ma dÂługich i krĂłtkich to mogĂŞ z tym normalnie jeÂżdziĂŚ ??musze robiĂŚ krĂłtkie i postojĂłwki??a swiatÂła nie swiecÂą za mocno;( wieĂŚ chyba nie bĂŞdÂą nikogo raziĂŚ a jak nawet bĂŞdĂŞ to DOBRZE bo nie cierpie ciupli z samochodĂłw,co nie wyÂłanczajÂą dÂługich swiateÂł!!!! 
Hej ja teÂż kupiÂłem takÂą owiewke i te <swietliki>nic nie ÂświecÂą....do jazdy sie to kompletnie nei nadajewylicytowaÂłem halogeny soczewkowe na allegro za 28 zeta dzisiaj przyszÂły i zabieram sie za montarz......przednie Âświatlo to podstawa musi ÂświeciĂŚ a nie udawac ze Âświeci...pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taka owiewke, nio ale tam mam 4 halogeny 8)i 2 na krotkie, a 2 na dlugie.....i to jest ta roznica W zyciu bym jej nie kupil, ale mialem 2 powody ku temu....1)stara lampa zostala zalana przez wode nio i troszke mi pordzewiala2)kupoilem ta owiewke za polowe ceny, a stara lampe sprzedalem Pamnietajcie ze te lamy nie maja atestu i moga sie ich doczepic np na przegladzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.