Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3693


Dobry

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wybraÂłem odpowiedni dziaÂł, ale coÂż. przywiazlem z anglii kawe w takim malowaniu niestety ma obdarta czache i owiewki wiec bede je malowaÂł. I tu pojawia sie problem zostawiĂŚ orginalne malowanie czy moÂże pomalowaĂŚ w jakiÂś nowy sposĂłb. JeÂśli macie jakieÂś ciekawe pomysÂły to moÂże udaÂło by sie wykorzytaĂŚ . Z gĂłry dziekujĂŞ za kaÂżdÂą uwagĂŞ!post-1209-1134057905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolor lub malowanie to juz indywidualna rzecz. Co sie komu podoba. Jednemu tak drugiemu inaczej Ja swoja hajke pomalowalem na czarna perle. robil to dobry lakiernik tak ze jakosciowo wyszlo nawet lepiej niz oryginal I tej perly w tym lakierze jest o wiele wiecej ni w oryginalnym jesli robisz to dla siebie a nie na sprzedaz warto poswiecic troche kasy na dobry lakier i dobrego lakiernika. Mnie sie podoba lakier "kameleon" ale 0,5 litra widzialem za 1200 zl Drogo ale efekt bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z malowaniem indywidualnym (takim dla w³asnego upodobania) jest ten problem, ¿e przy póŸniejszej odsprzeda¿y bêdziesz mia³ problem, z przekonaniem nabywcy, ¿e malowa³eœ dlatego, ¿e tak Ci siê podoba³o, a nie dlatego, ¿e moto by³o z³o¿one z piêciu, chocia¿ takie malowanie pod swoje upodobanie na pewno jest ciekawsze ni¿ fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym narzuci³ na to cacko coœ ciekawego Jak nie staÌ Ciê na kameleon, to mo¿esz zrobic sobie cos podobnego Ten srebrny wydaje mi siê ciekawy i gdybym mial robic to dla siebie, to zostawi³bym ten srebrny jako kolor bazowy Pokombinowa³bym z ziarnem w lakierze bazowym Wydaje mi siê tak na "oko", ¿e jakieœ 10-20% wiêcej ziarna do bazy trzeba by dodaÌ, ¿eby zwiêkszyc intensywnoœc koloru Kwestia bezbarwnego to ju¿ wedle upodobaù, wydaje mi siê, ¿e móg³by przechodziÌ w fiolet, b³êkit, ewentualnie zieleù Fiolet w zasadzie zostawi³bym w spokoju, bo przy zwiekszonej iloœci ziarna w bazie, mo¿e mienic sie dosyÌ intensywnie i pedalsko Pomyœl nad b³ekitem lub zieleni¹ WeŸ mój pomysl pod uwage, wykreÌ jakis ma³y element motocykla który jest w tym kolorze i udaj sie do jakiejœ sprawdzonej dobieralni lakieru Tam pan "mieszade³ko' mo¿e dla Ciebie wyczarowaÌ istne cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziêkuje za wszystki pomys³y!!-na kolor kameleon niesty nie staÌ mnie,-zielone s¹ ³adne ale nie chce malowaÌ ca³ego moto,-moto przygotowywuje dla siebie a nie na sprzeda¿ wiec nie zale¿y mi na opini nastênego w³aœciciela bo bewnie potem kupi to jakiœ znajomy, a pozatym seryjne s¹ chêtniej kradzione -wiêc teraz zastanawiam sie tylko na 2 opcjami :1) bazowy srebry bez naklejek(s¹ potargane i musia³bym kupic nowe) i pomalowaÌ aerografem czache z owiewkami w jakiœ ciekawy wzór2)pokominowaÌ coœ z przejœciami kolorów ¿eby ty³ zosta³ srebrny a przód ciekawie wygl¹da³ "Jakie s¹ ceny motocykli w anglii ??Op³aca siê przywoziÌ ?? Czy dorwa³eœ okazjê ??" Ogólnie motocykle w anglii s¹ dro¿sze, nikt tam nie ¿a³uje na serwis i czêœci zamienne ale jeœli moto jest po³o¿one to jego cena leci na ³eb.ja za t¹ kawê zap³aci³em ok 11 000 zl a kupi³em j¹ od kumpla z pracy który wywali³ sie na piasku i za doprowadzenia jej do orgina³u powiedzieli mu ok 1000 funtów wiec opuœci³ mi t¹ kwotê z ceny okazje ciê¿ko trafiÌ, ale sie zdarzaj¹, wracam do angli w lutym wiêc jeœli ktoœ czegoœ szuka moge sie porozgl¹daÌ a tu coœ w rodzaju gie³dy online http://atsearch.autotrader.co.uk/WWW/bikes...exact=1&photo=1 do Ceny moto trzeba doliczyÌ cene przywiezienia go do Polski najlepiej wzi¹Ì vana lub diesla z przyczepk¹ . bedzie to koszt benzyny + przeprawa przez kana³ czyli w jedn¹ strone jakieœ 600 z³ pewnie przy przeprawie w 2 strony taniej ale nie jestem pewny, mnie moto przywióz³ kumpel vanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja za niedÂługo bĂŞde malowaÂł moto i teÂż mam dylematy... chciaÂłem malowaĂŚ tylko czache i prawÂą owiewke na czarny metalik taki jak mam teraz, ale kumpel zaproponowaÂł mi Âże mi pomaluje za darmo caÂły motor (ma warsztat lakierniczy)zaproponowaÂł mi kolor czarny perÂła - taki Âże jak Âświeci sÂłoĂące to mieni siĂŞ na zÂłoto - nie wiem dokÂładnie jak siĂŞ ten lakier nazywa bo maÂło siĂŞ na tym znam...ma ktoÂś moze linki zdjĂŞĂŚ moto lub puszki z takim efektem ?a co sÂądzicie wogĂłle o malowaniu caÂłego moto - warto w tym przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

apropo malowania slyszalem ze mozna pomalowac dany fragment (uszkodzony) z duzej calosci na ten sam kolor - wtedy odpada malowanie calosci np gdy sa tam wlasnie nalepki itd w nieuszkodzonej czesci. Podobno jak fachowo sie to zrobi to nie widac roznicy... Moze "fachowcy" wypowiedza sie na ten temat? Sam jestem ciekaw efektow takiego malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo malowania slyszalem ze mozna pomalowac dany fragment (uszkodzony) z duzej calosci na ten sam kolor - wtedy odpada malowanie calosci np gdy sa tam wlasnie nalepki itd w nieuszkodzonej czesci. Podobno jak fachowo sie to zrobi to nie widac roznicy... Moze "fachowcy" wypowiedza sie na ten temat? Sam jestem ciekaw efektow takiego malowania
Wszystko da siĂŞ zrobiĂŚ, ale moim zdaniem ciĂŞÂżko jest uzyskac efekt tzw."przejÂścia" pomiĂŞdzy lakierami(stary-nowy) i nawet polerowanie tego miejsca pozostawia minimalny, ale jednak widoczny Âślad z tego tez wzgĂŞdu, Âże nie spotkaÂłem jeszcze dobieralni, ktĂłra dobraÂłaby lakier idealnie.Tak samo lakiernik nie jest w stanie idealnie wyrzuciĂŚ np. lakieru bazowego, bo ziarna nie zawsze muszÂą siĂŞ ukÂładaĂŚ tak jakbysmy chcieli - nie da siĂŞ raczej nad tym zapanowac, to bardziej kwestia szczeÂścia aniÂżeli wprawnej reki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da siĂŞ zrobiĂŚ, ale moim zdaniem ciĂŞÂżko jest uzyskac efekt tzw."przejÂścia" pomiĂŞdzy lakierami(stary-nowy) i nawet polerowanie tego miejsca pozostawia minimalny, ale jednak widoczny Âślad z tego tez wzgĂŞdu, Âże nie spotkaÂłem jeszcze dobieralni, ktĂłra dobraÂłaby lakier idealnie.Tak samo lakiernik nie jest w stanie idealnie wyrzuciĂŚ np. lakieru bazowego, bo ziarna nie zawsze muszÂą siĂŞ ukÂładaĂŚ tak jakbysmy chcieli - nie da siĂŞ raczej nad tym zapanowac, to bardziej kwestia szczeÂścia aniÂżeli wprawnej reki
dok³adnie jak nie chcesz ¿eby by³o widaÌ maluj ca³oœÌ nie da siê inaczej chyba ¿e tak jak pisa³ wicher ktoœ bêdzie mnia³ szczêœcie i mu wyjdzie ale raczej bym no to nie liczy³ ró¿nie z t¹ chemi¹ bywa i z lakierami czasem jest tak ¿e przy œwietle dziennym nic nie widaÌ a jak wjedziesz do gara¿u to siê przestraszysz jak bêdziesz mia w gara¿u œwietlówki to dopiero bêdzie widaÌ i odwrotnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.