Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4206


mpm81

Rekomendowane odpowiedzi

Powitac.Je¿dze motocyklem Hond¹ VFR i jestem jednym z tych którzy chca nauczyÌ siê jeŸdziÌ na jednym kole . Kilka razy newet próbowa³em sam to zrobiÌ ale moje próby nie do koùca by³y udane . Chcia³bym nawi¹zaÌ kontakt z osobami które opanowa³y t¹ umiejêtnoœÌ,i mog³yby mi pomóc udzielaj¹c rad co do techniki jazdy w takim stylu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzenie na jednym kole jest nielegalne nierĂłb tego!!!
jest na to jakis paragraf ????? tak sie zastanawiam bo nie wiem ????no albo na tzw burnout ?? czyli odejscie z palonkiem ???? chdzi mi czy jest konkretnie powiedizane w przepisach ze nie wolno bo jak odchodzisz autem z piskiem opon to ci nico nie zrobia jak jest z motorkiem jak przypalisz troche lacza ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najproÂściej siĂŞ stawia z gazu - inie naciÂąga siĂŞ tak ÂłaĂącuch od tego jedziesz na odpowiednich obrotach(nie wiem jak w VFR ale u mnie to ok 8tyÂś) puszczasz gaz i nagle otwierasz go na maxa,potem ĂŚwiczysz manipulowanie gazem,pokonujesz bariery psychologiczne,uczysz siĂŞ zmieniaĂŚ biegi,a na koniec moÂżesz sobie zostawiĂŚ wolnÂą gumĂŞ -to jazda na kole gdzie przechylenie motocykla regulujesz za pomocÂą ham,ulca noÂżnego i gazu,wszystko przy maÂłych prĂŞdkoÂściach,jak juÂż siĂŞ wkrĂŞcisz w to to moÂżliwe Âże zaczniesz kombinowaĂŚ nad stelaÂżem na tyÂł motocykla Âżeby zrobiĂŚ 12,a dla najlepszych zostaje krĂŞcenie siĂŞ wkoÂło na kole,jazda na kole w zaleÂżnoÂści od tego co robisz i jak jest albo zajebiÂście trudna albo wrĂŞcz Âśmiesznie Âłatwa - np wÂłaÂśnie jazda na kole z jedynki lub dwĂłjki do odciĂŞcia pozdro i owocnej nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najproÂściej siĂŞ stawia z gazu - inie naciÂąga siĂŞ tak ÂłaĂącuch od tego jedziesz na odpowiednich obrotach(nie wiem jak w VFR ale u mnie to ok 8tyÂś) puszczasz gaz i nagle otwierasz go na maxa,potem ĂŚwiczysz manipulowanie gazem,pokonujesz bariery psychologiczne,uczysz siĂŞ zmieniaĂŚ biegi,a na koniec moÂżesz sobie zostawiĂŚ wolnÂą gumĂŞ -to jazda na kole gdzie przechylenie motocykla regulujesz za pomocÂą ham,ulca noÂżnego i gazu,wszystko przy maÂłych prĂŞdkoÂściach,jak juÂż siĂŞ wkrĂŞcisz w to to moÂżliwe Âże zaczniesz kombinowaĂŚ nad stelaÂżem na tyÂł motocykla Âżeby zrobiĂŚ 12,a dla najlepszych zostaje krĂŞcenie siĂŞ wkoÂło na kole,jazda na kole w zaleÂżnoÂści od tego co robisz i jak jest albo zajebiÂście trudna albo wrĂŞcz Âśmiesznie Âłatwa - np wÂłaÂśnie jazda na kole z jedynki lub dwĂłjki do odciĂŞcia pozdro i owocnej nauki
tzn .jakich obrotĂłw - bliskich maxymalnego momentu obrotowego ? W mojej VFR jest to tak ok. 8 tys. obrotĂłw . Ale co z ruszaniem spod ÂświateÂł na kole? Tu siĂŞ tak nie da! Wiem , ze ze sprzĂŞÂła to trzeba mieĂŚ wprawĂŞ i wiedzieĂŚ co i jak bo moÂżna przesadziĂŚ i albo uÂślizg koÂła albo nakryjĂŞ siĂŞ motocyklem i .... zbita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakryÌ motocyklem wbrew temu co siê uwa¿a jest ciê¿ko (chyba ¿e masz np 150km i 190kg ) a napewno tak jest na VFR - to motocykl doœÌ ciê¿ki i du¿y,musisz sobie zdaÌ sprawe ¿e to ¿e tobie siê wydaje ¿e moto jest wysoko to z perspektywy obserwatora wygl¹da na mo¿e 40cm,BOA6 stawia³ j¹ na ko³o -do niego bij konkretnie o technikê na VFR,ale ciê¿ko bêdzie zrobiÌ efektowne wysokie gumy -> mo¿e na pocz¹tek próbuj z odwa¿nym pasa¿erem????????? jest naprawde du¿o ³atwiej,u mnie z pasa¿erem ruszasz,na samym pocz¹tku dajesz na maxa gaz i ko³o samo rwie siê do góry.ja na twoim miejscu próbowa³bym tylko z jedynki,jedziesz z równ¹ prêdkoœci¹ ok 50 km (nie przyspieszasz tylko poprostu jedziesz na 1dynce z 50km/h ) lekko puszczasz gaz i szybko do oporu odkrêcasz na maxa.musisz siê liczyÌ z tym ¿e podczas nauki przód bedzie ci mocno uderza³ o asfalt (st¹d te wszystki popêkane ramy w kawach zx6r), i to jest w³aœnie to czego na pocz¹tku trzeba siê nauczyÌ -³agodnego opuszczania przodka,na tym siê skup a nie na jak najd³u¿szych gumach.Saint masz oczywiœcie racje ¿e s³absze motocykle da siê ino ze sprzeg³a postawiÌ (chyba ¿e masz teœciow¹ z ty³u) ale mowa by³a o VFR a ¿e ma ona ok 100km to uwa¿am ¿e lepiej siê skupiÌ na gazie.sam najpierw siê uczy³em ze sprzêg³a -> potem spróbowa³em z gazu i ¿a³owa³em ¿e ola³em sobie rady kolegów i zmarnowa³em tyle czasu (zreszt¹ z sprzêg³a jest du¿o agresywniej-silnik siê niszczy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzkoÂła koÂła Chris'a :1. Zaczynamy od wyczucia maszyny, prowadzenie itd...od tego trzeba zaczac przy nauce.2.Powolutku ruszamy i jedziemy na wolnych obrotach doslownie 1 tyÂś. Jadac na wolnych obrotach momentalnie odkrecamy gaz do konca...maszyna jedzie i jedzie az do odciecia (oczywiscie wszystko robimy na 1 biegu ). Powtarzamy to kilka razy i w pewnym momencie zaczniemy wyczuwac moment w ktorym maszyna wyrywa i probuje uniesc przednie kolo. Przewaznie kolo 6-8 tyÂś. obrotow. 3. Po wyczuciu takiego momentu mozemy zabrac sie do stawiania na gume.4. Mamy dwie techniki:a. z gazub. ze sprzĂŞgÂła.AD.a.Jedziemy caly czas na tych obrotach ktore wyczulismy i uwazamy ze na nich moto ma najwiekszego kopa. Zamykamy manetke (zawieszenie przednie nurkuje) i po chwili odkrecamy do konca. Moto bedzie podnosilo przednie kolko do gory i jak podniesie to w tym momencie zamykasz gaz. powtarzasz tak 100 razy. w pewnej chwili zauwazysz ze potrafisz ciagnac kolo wyzej i wyzej, dalej i dalej.AD.b. Sprzeglo...wielki przyjaciel kazdego stuntera. Jest to bardziej wygodniejszy sposob stawiania na gume...jedziemy na okolo 4-5 tys. obrotow, wciskamy sprzeglo dodajemy gazu na jakies 8-9 tys. i walimy strzal ze sprzegla (szybko puszczamy). zaczynamy chytac o co chodzi. niestety w tej technice cierpi sprzeglo...5. pod czas gumowania staraj sie nie ciagnac moto do odciecia poniewaz jadac na gumie do odciecia na koncu mamy porzadne pieprzniecie kolem o asfalt. ramy potrafia pekac. ALE PRZEDEWSZYSTKIM NIE ROB BLEDU JAK INNI I NIE STARAJ SIE BYC KOZAK TYLKO TRZYMAJ CALY CZAS NOGE NA TYLNYM HAMULCU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W sytuacji kiedy przeciagasz moto na plecy wciskasz hamulec i moto wraca na dwa kolo. Jak tyle sie nauczysz to napisz i bedziemy sie uczyc balansowac z hamulcem, jezdzic na gumie z wysprzeglonym silnikiem, na samym hamulcu, przycierac dupa o ziemie itd...wszystko jasne?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris - ja mam problem. Mnie chce iœÌ z 4 tysiĂŞcy. Czy robiĂŞ coÂś Âźle?  I baj de Âłej - czy moÂżesz przy okazji podaĂŚ podstawowe ró¿nice stawiania dla 2T i 4T. To mnie frapuje.
2T- cholerny dwusow nie ma hamowania silnikiem ale przedewszystkim roznica miedzy 2T a 4T jest taka ze czterosuow na kolo idzie z wolnych obrotow i latwiej sie uczyc na gumie poniewaz moto ma wysoka kompresje i hamuje silnkiem...dwusowa musisz wysoko krecic bo tylko przy wysokich obrotach ma moc i w pionie na balansie trzeba uzywac hamulca a w 4T mozna jeszcze zbalansowac w lajtowym pionie silnikiem...jezeli chce Ci isc z 4 tysiecy to lepiej bo masz pozniej dluzsza droga obrotow do odciecia, ale i tak zalezy czym jezdzisz... jezeli to singiel 4T to przy 1 tyÂś. obrotow idzie. Swojego derbika 2T stwiam przy 2 tys. ale to juz przy szarpnieciu itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie byÂło najlepiej nauczyĂŚ ze sprzĂŞgÂła mogÂłem wtedy naprawde dÂługo pojechaĂŚ z gazu to jakoÂś za nerwowo sie koÂło podnosiÂło i jakoÂś nie mogÂłem daleko zajechaĂŚ.Dobrze jest jak ciĂŞ ktoÂś nagra jak jezdzisz to wtedy zobaczysz Âże koÂło to moÂże z 20 cm w gĂłrze a nie jak ci siĂŞ wydaje Âże 2m.PoniÂżej jest link jak ja siĂŞ uczyÂłem na kole z kolegami >tylko sie nieÂśmiaĂŚ to moje pierwsze moto i pierwszy sezon .http://rapidshare.de/files/11905746/kolo.rmvb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.