Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4220


mareo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie nad czym sie zastanawiam. Ktos kiedys na forum rzuci³ has³o ¿e przebita opona motocyklowa jest do wywalenia. Na pewno najlepiej jest tak zrobiÌ, szczególnie jak jest mocno przeciêta na du¿ej d³ugoœci. A co w przypadku tak jak ja, w prawie nówce oponie mam dziurkê od gwoŸdzia, (aha gwóŸdz jakiœ papiak, wiêc œrednio ma³ej wielkoœci).No i co z tym zrobiÌ? Gdyby to by³o auto to bym sie nawet nie zastanwia³, wszyscy kleja i jest dobrze. Czy komuœ sie przytrafi³a podobna awaria i mia³ jakieœ problemy z póŸniejsza poklejon¹ opon¹????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zesz³ym sezonie po 3 misi¹cach jazdy na nowej oponie musia³em zmieniÌ, bo stara by³a przeciêta albo no¿em albo na torach. Powietrza nie puszcza³a, ale naciêcie by³o na tyle g³êbokie ¿e mog³a w ka¿dej chwili wystrzeliÌ. Ale przy normalnym przebiciu tez bym zako³kowa³, i œmiga³ dalej, jedynie wiêksza rezerwa by³aby wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma³o kto decyduje siê na wywalenie opony z dziur¹ wiadomo dlaczego ! ale na oponach nie ma co oszczêdaÌ, choÌ nie s¹ najtaùsze ! jak ktoœ smiga dalsze trasy to wie jaki to jest problem gdy z ³atanej oponki nagle zniknie powietrze, wiadomo co bêdzie jeœli ono zniknie bardzo szybko !!!dobra opona i prawid³owe ciœnienie tak samo jak sprawne hamulce s¹ podstaw¹ naszego bezpieczeùstwa zawsze watro zobaczyÌ w jakim stanie s¹ nasze ko³a zanim wsi¹dziemy na motor!!Mia³em ostatnio taki przypadek kupi³em now¹ oponkê dobrej i sznuj¹cej siê firmy i po przejechaniu 1000km ch³opaki przez przypadek gdy poprosi³em ich o dopapowanie kó³ na szczeœcie zauwa¿yli ¿e z mojej oponki odpadaj¹ du¿e p³aty gumy a ¿e w moim motocyklu opona nie jest za bardzo widoczna to mia³em wielkie szczêœcie !! Szef serwisu gdzie zak³ada³em gumê odrazu zaproponawa³ mi inn¹ na ich koszt, i powiedzia³ ¿e bêdzie reklamowa³ opone !Wczoraj by³em u niego i powiedzia³ ¿e firma wykrêci³a siê sianem i powiedzia³a ¿e ta opona nie jest przewidziana do mojego sprzêta i reklamacji nie uznaj¹, wiêc ch³opki wrzucili gumê do innego sprzêta i wys³ali im zdjêcia jeszcze raz po tym dostali odpowiedŸ ¿e jakiœ specjalista ogl¹da³ t¹ gumê i powiedzia³ ¿e kierowca najecha³ na jakieœ szk³o czy kamienie !!! co dla mnie i ch³opków z serwisu jest jedn¹ wielka bzdur¹ !!Naszczêœcie w³aœciciel serwisu postanowi³ ¿e sam pokryje koszty opony, a ja dosta³em now¹ i to lepsz¹ nowa oponkê !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no wiadomo ¿e ty³ !!! Przednia na szczêœcie nie trafi³a na gwóŸdz by³a za w¹ska i dziurka jest nie centralnie w œrodku tylko lekko z boku. w sumie u mnie max prêdkoœÌ to 250, a i tak œrednio je¿dze 80-120 bo drogi na terenie s³owacka granica ¯ywiec, Bielsko to masakra !!!! Nie wspomne o remoncie ¯ywca we wakacje i spindolonym kolejnym rondzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kleic:) yno po¿¹dnie a nie partactwo jakies:) no i tka jak powiezdzia³ Davka pod warunkiem ze warto,bo jak to mas zjuz ³yse to jedz se na bajlzel i mozna kupic fajne u¿yweczki w fajnej cenie, tyle co na torze ja ktos pokatowa³ i tyle:) no ale tez uwazaj cyz juz nie klejona cyz nawet dziurawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.