Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

POLICJA ZABILA MOTOCYKLISTE?


ziobu

Rekomendowane odpowiedzi

25-letni Dawid K. z Mielca, kieruj¹cy motocyklem, zgin¹³ pod ko³ami autobusu, którym jechali kibice Stali Mielec po meczu w Tarnobrzegu. Rozpêdzony motocyklista wpad³ pod autobus konwojowany przez policjê. Dramat wydarzy³ siê w Chorzelowie w sobotê oko³o godz. 18,30.Chwilê wczeœniej do dy¿urnego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zatelefonowa³ zaniepokojony mieszkaniec miasta z informacj¹, ¿e g³ówn¹ ulic¹ jedzie motocyklista z bardzo du¿¹ prêdkoœci¹. Dy¿urny wyda³ jednemu z patroli ruchu drogowego dyspozycje do zatrzymania pojazdu. Na ul. Sienkiewicza funkcjonariusze za pomoc¹ tarczy do zatrzymywania dali sygna³y pêdz¹cemu motocykliœcie. Ten jednak nie zareagowa³ i z ogromn¹ prêdkoœci¹ pojecha³ dalej.Poinformowany o zdarzeniu dy¿urny jednostki wyda³ dyspozycjê do radiowozów konwojuj¹cych autobusy z wracaj¹cymi do Mielca kibicami, aby pilotuj¹cy radiowóz zatrzyma³ pirata na Hondzie. Radiowóz ruszy³ zatem do przodu i kilkaset metrów przed pozostawionymi z ty³u pojazdami, z u¿yciem œwietlnych i dŸwiêkowych sygna³ów samochodu, za pomoc¹ tarczy do zatrzymywania, funkcjonariusze dali sygna³y motocykliœcie. Ten jednak z du¿¹ prêdkoœci¹ rozmin¹³ siê z radiowozem i pojecha³ dalej.Kierowca Hondy dostrzeg³ jednak kolejny radiowóz z w³¹czonymi sygna³ami, który jecha³ na czele pilotowanej kolumny. Motocyklista zacz¹³ hamowaÌ i nie zdo³a³ opanowaÌ pojazdu. Kilkadziesi¹t metrów przed kolumn¹ przewróci³ siê i bezw³adnie polecia³ w samochody zbli¿aj¹ce siê z naprzeciwka. Mê¿czyzna wpad³ pod autobus, a jego Honda odbita od autokaru uderzy³a w tylny b³otnik radiowozu.Ciê¿ko rannego wydobyto spod tylnych kó³ autobusu. Mê¿czyzna zmar³ w szpitalu.Dochodzenie pod nadzorem prokuratury prowadzi KPP w Mielcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Absolutnie nie chce bronic policjantow ale kazdy wyjezdzajac na droge wie co moze a co nie oni tez maja swoje wytyczne teraz na motocyklach jezdza rozni ludzie nie tak dawno kolesie obrabowali bank w Katowicach i dwoch z nich uciekalo na motocyklu czy wtedy tez nie mozna ich gonic? to zlodzieje a sami piszecie ze zlodzieja kradnacym wasze sprzety ucinalibyscie rece i wieszali ich wiec?Zginal to straszne ale z jego ryzyko moze byl dresem moze mial cos na sumieniu?A swoja droga pomyslcie co by bylo gdyby tych pal nie bylo..........................?nie wyszlibysmy na ulice takie moje zdanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zginal to straszne ale z jego ryzyko moze byl dresem moze mial cos na sumieniu?quote]Wiem Chamsin ze Paly byc musza....zazwyczaj nic do nich nie mam...chociaz wiekszosc z nich to konowaly i alkoholicy.Ale fajnie by bylo jakby go zatrzymali i wymierzyli mu kare adekwatna do tego jakie popelnil wykroczenie. Poza tym istnieje cos takiego jak nadrzednosc zycia ludzkiego, co powinni respoektowac Policjanci probujacy zatrzymac przestepce, ktory w zasadzie nie zagrozil bezposrednio niczyjemu zyciu......Przeciez Mielec to nieduze miasto.....predzej czy pozniej by go zatrzymali.............a chlopak by zyl..........A tak..... jedna bledna decyzja w jego zyciu i juz go nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie dostep do forum ogólnego to poczytajcie ten tamat. sory ale zdania niektórych pajaców mnie zabi³y. zero logicznego myœlenia, podejscia do tematu wielow¹tkowo. poprostu czarne to czrne a bia³e to bia³e. ucieka³ i to jego wina, sam sie prosi³ i takie tam pierdolenie szkoda s³ów Ma³o kto bierze pod uwage ze móg³ nie zauwa¿y, ze sie zestresowa³, ze mia³s³abszy dzien itd. Ale nie na motocyklu to z³odziej, morderca, przestêpca i straszy starsze panie a do tego jeszcze ucieka to tsza go za morde i do gleby polskie podejscie. na szczescie tu siedzi wiecej inteligentnych ludzi niz tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaÂło kto bierze pod uwage ze mĂłgÂł nie zauwaÂży, ze sie zestresowaÂł, ze miaÂłsÂłabszy dzien itd. Ale nie na motocyklu to zÂłodziej, morderca, przestĂŞpca i straszy starsze panie a do tego jeszcze ucieka to tsza go za morde i do gleby ranting polskie podejscie. na szczescie tu siedzi wiecej inteligentnych ludzi niz tam.
heheh ró¿nica jest, ¿e probowali go zatrzymaÌ z 3 razy, nie zauwa¿y³? by³ slepy? to jakim cudem slepy na moto jezdzi³ ? Nie rozstawili na drodze kolczatki, nie staranowali go... Skoro czyta³es forum ogolne to powinenes wiedziec jak go probowali zatrzymac.... Nikt nie twierdzi, ze jak na moto to z³odziej odrazu, przeciez my te¿ kochamy jezdzic, ale co innego jak sytuacja wyglada jak wyglada. Zatrzymalby sie do kontroli dostalby punkty kase i po sprawie nie zatrzyma³ sie to juz jego sprawa. Jasne, ze korzysc na szale motonity ale bez przesady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz na onecie Zwracam siê z proœb¹ o przedstawienie wersji wydarzeù, której kurczowo trzymaj¹ siê mieleccy kibice. Wed³ug nich akcja policji by³a nieprzemyœlana, a ch³opak zgin¹³ uderzaj¹c w drzwi radiowozu, a nie w autobus. Nie chce broniÌ drogowych piratów, uwa¿am, ze taka bezsensowna œmierÌ Dawida powinna daÌ im do myœlenia. Ale proszê, nie róbcie nagonki na tych, którzy czytaj¹c wersje p. Dybasia, chc¹ dochodziÌ swojej prawdy w ten sposób. Mielczanie, w naszym mieœcie bardzo rzadko zdarzaj¹ siê takie ekscesy. Ci którzy je¿d¿¹ na mecze w ramach akcji "pomagam Stali" to nie kibole z palami, a tacy w³aœnie brali udzia³ w tym wypadku. Wg. "Nowin" nie dali sie sprowokowaÌ kibicom Siarki, po meczu spokojnie wracali do domu. Pos³uchajmy wiec co oni maj¹ mam do powiedzenia. Wszyscy pope³niamy b³êdy, kibice ale policjanci równie¿. Chcê ¿eby to by³o znowu spokojne ciche miasto. [ Dodano: 2005-09-12, 08:10 ]

Ja tu teÂż jestem, bart!I powtĂłrzĂŞ to co pisaÂłem na tamtym forum!Konsekwencje wÂłasnych czynĂłw trzeba ponosiĂŚ!Niech sobie uciekaÂł, jego prawo. Jego prawo rĂłwniez rozpierdolic sie na miazge, jak uciekac nie umie. I z tego prawa skorzystaÂł.
Wypowiedz osob ktorzy tam byliTen tekst jest k³amliwy i sumienie tego kto to napisa³ bedzie gryz³o do koùca ¿ycia !!! Prawdziwa wersja zdarzeù której œwiadkami jest ok 100 osób brzmi i¿ jad¹cemu motocykliœcie radiowóz eskortuj¹cy kibiców zajecha³ droge i otworzy³ drzwi !!! Motocyklista uderzajaj¹c w radiowóz wpad³ pod autokar i zosta³ przejechany !!! A kibice nie dlatego napadli na policje ¿e byli oburzeni i¿ musz¹ iœÌ do domu na piechote lecz dlatego ¿e okaza³o siê ¿e motocyklista to ich kolega !!! Jestem oburzony faktem i¿ media tak fa³szuj¹ prawde !!! W paùstwie prawa za fa³szowanie faktów idzie siê do wiêzienia !!! Wiec wez troche poprawki na to co media pisza !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂśli rzeczywiÂście to wina policji, to i tak rozejdzie siĂŞ 'po koÂściach". Ci, co zajechali dostanÂą naganĂŞ i jakies tam pierodoÂły...a napewno nie bĂŞda odpowiadaĂŚ za Jego ÂśmierĂŚ...nie w polsce...A co do samego Motocyklisty, to jego wybĂłr-wolaÂł uciekaĂŚ... [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozstawili na drodze kolczatki, nie staranowali go...
A swiadkowie wszystko sobie wymyslili?????Dajcie spokoj................................mam juz dosyc tej dyskusji.Kara za nadmierna predkosc, powinien byc mandat lub grzywna, zabbranie prawka.......................a nie SMIERC!!!!!!!!
Konsekwencje wÂłasnych czynĂłw trzeba ponosiĂŚ!
A wedlug ciebie MarianKa przekroczenie predkosci winne byc karane smiercia??? Co ty prawo nowe wymysliles?To jest wlasnie postawa motocyklistow na ogolnych forach - wlasnie dlatego tam juz nie wchodze...........Mam tylko nadzieje ze te niebieskie G.N.O.J.E. poniosa konsekwencje. Mielec to nie jest duze miasto - mam nadzieje ze sie chamy same powiesza.................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach prawda zawsze leÂży gdzieÂś po Âśrodku.On mĂłgÂł jechaĂŚ wolniej i zatrzymaĂŚ siĂŞ do kontroli, a oni mogli go nie taranowaĂŚ - nie byÂłem przy tym, nie widziaÂłem.I chodÂźbyÂśmy nie wiem jakich argumentĂłw tutaj uÂżywali bĂŞdzie to tylko strzĂŞpienie jezyka (klawiatury). :Off-Topic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara za nadmierna predkosc, powinien byc mandat lub grzywna, zabbranie prawka.......................a nie SMIERC!!!!!!!!
oj Ziobu z ca³ym szacunkiem ale kr¹¿ysz na oko³o ale nie widzisz sedna-poprostu niektórym chodzi o to ¿e jad¹c z tak¹ prêdkoœci¹ i uciekaj¹c policji musi siê liczyÌ z niebezpieczeùstwem i zagro¿eniem ¿ycia swojego i innych.Jeœli mielibyœmy siê czepiaÌ wszystkiego to mo¿na napisaÌ ¿e gdyby jecha³ 50km/h to policja nawet by go niezauwa¿y³a i nie by³o by rozmowy.ja te¿ mia³em wypadek ale staram siê nie szukaÌ dziury w ca³ym bo to by³a moja wina ¿e odkrêcdi³em i jecha³em duuu¿o szybciej ni¿ mo¿na by³o-ja mia³em szczêscie i ¿yje. On nie mia³ [']ale on pierwszy z³ama³ prawo-nie zapominaj o tym.jak ktoœ ci siê w³amie do domu,oczywiœcie ty dasz mu po gêbie a on akurat dostanie tak ¿e zginie to ludzie bed¹ winiÌ ciebie (spowodowanie œmierci,nadu¿ycie si³y) czy w³amywacza ¿e wszed³ tam kaj nie móg³ na w³asne ryzyko???Uwa¿am tak jak Dragon-nie by³o mnie tam i nie wiem co siê sta³o.Ka¿dy kij mo dwa koùceCh³opaka jest mi bardzo szkoda ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jestem z mielca gdzie wydaÂżyÂł sie ten wypadek.MĂłj kolega ktĂłry wracaÂł z meczu Stal Mielec vs Siarka Tarnobrzeg widziaÂł na wÂłasne oczy caÂły wypadek. Tak jak napisali na Interii Oto co jeden z nich powiedziaÂł "Super NowoÂściom": Przed Mielcem wyprzedza nas radiowĂłz. Z przodu jedzie jakiÂś motor, radiowĂłz zajeÂżdÂża mu drogĂŞ, policjant otwiera drzwi, chÂłopak na motorze odbija siĂŞ od nich i wpada pod autobus, ktĂłry po nim przejeÂżdÂża. (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.