Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga!!!Kradna moto na Slasku!


Gixer

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie tygodnie drastycznie wrosla kradziez motocykli na slasku! 2 tyg. temu kumplowi skradziono w Brzeszczach Kawasaki ZX9R z 2000r.,kolor niebieski z metalowego garazu znajdujacego sie na posesji.Dzis na Allegro znalazlem takie cos http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=63207419Wczesniej juz zginely inne motocykle np. 900RR Prodiza,Fj1200 itd.Widac ze grasuje jakas grupka zlodzieji kradnacych motocykle na slasku.Uwazajcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jebani zÂłodzieje :x Mojemu znajomemu w zeszÂłym roku ukradli R-6 w Sosnowcu, nie wiem jak do nich dotarl ale w tym roku oddali mu w Katowicach pewnie nie za darmo, nie pytaÂłem, bo nie byÂł zbyt rozmowny.UwaÂżajcie na sprzĂŞty, bo oni napewno obserwuja "ofiare" zanim dokonaja kradzieÂży :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym zabepieczeniem jest swoje zabezpieczene, myÂśle tutaj o elektronice, taka nieseryjna niespodzianka moÂże byĂŚ bardzo wqrwiajÂąca dla zÂłodzieja (wobraÂżam sobie mine jak by mu zdechÂł po 50 metrach)- moÂże przez zime coÂś zmajstruje do mojego GSika, chociarz watpie Âżeby go ktoÂś chciaÂł rÂąbnaĂŚ. a co byÂś cie powiedzieli na system lokalizacji? przy drogich sprzĂŞtach chyba by to miaÂło sens. w tej chwili odbiornik GPS moÂżna kupiĂŚ za ok 200zÂł do tego byle Siemens C35 za 50zÂł i procek za grosze...przy okazji wpadniĂŞcia na dziuple moÂżna by byÂło odebraĂŚ moto znajomych... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochê inn¹ koncepcjêPlanujê po³¹czyc alarm z nadajnikiem, tak ¿e w momencie uruchomienia alarmu dostajesz sygna³ do odbiornika (który masz przy sobie) i wiesz, ¿e coœ sie dzieje z motocyklem.Jako nadajnik i odbiornik planujê wykorzystaÌ zestaw dwóch radiotelefonów ich zasiêg to w zale¿nosci od modelu 3 do 5 km.Rozwa¿am dwie opcje: -"cichy" alarm, który powiadamia tylko mnie (z³odziej nie wie i specjalnie siê nie przejmuje, wiec masz czas wróciÌ do moto).- normalny alarm, robi¹cy du¿o ha³asu + daje powiadomienie do mnieNajlepiej by³oby miec tak¹ syrenê w alarmie, której poziom g³oœnoœci zbli¿a siê do granicy bólu - to by znacznie utrudni³o majstrowanie przy motocyklu.Ale ze wzglêdu na finanse planujê to zrealizowaÌ w przysz³ym roku.A jak ktoœ wczeœniej zrealizuje mój pomys³ to proszê o kontakt w celu omówienia szczegó³ów. [ Dodano: 2005-09-08, 07:43 ]Aha jest jeszcze jedna ciekawa myœl. Dawno temu widzia³em w TV taki pomys³ z generatorem dymu. W momencie uruchomiena alarmu w³acza siê generator dymu i wygl¹da to tak jakby pojazd siê pali³.Na wyj¹cy alarm niewielu ludzi reaguje, ale ju¿ na dymi¹cy pojazd zareaguj¹ wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemensy i nokie ³ykaj¹ normalne komendy AT, czyli takie jakie gada³ np PC ze starymi modemami, Nokie gadaj¹ po Fbusie, siemensy po zwyk³ym RSie (wiêkszoœÌ procków ma na swoim pok³adzie port, 89c2051 powinien stykn¹Ì)Kiedyœ bawi³em sie z SL45 i HyperTerminalem, bez ¿adnego problemu zadzwoni³em na inny telefon- kilka znaków z klawiatury kompa. SMSa te¿ wys³a³em ale z nimi jest taki myk ¿e ka¿dego SMSa trzeba niejako "spakowaÌ" one maj¹ znaki roz³o¿one na 7bitach, a zwyk³a literka ASCI na 8, trzeba sie trochê pobawiÌ, ale da sie zrobiÌ, W tedy dysponujemy w zasadzie nie ograniczonym zasiêgiem, w ka¿dej chwili mo¿emy puœciÌ moto "dzwonka" a on odeœle nam swoj¹ pozycje, w ostatecznosÌi mo¿na tez pods³uchaÌ ewentualna rozmowe. Jaki ciec bêdzie wiedzia³ ¿e coœ takiego jest w moto zainstalowane. mo¿e ktoœ kto kradnie TIRy... zw³aszcza jak ma nalepke " to auto ma system taki a taki" to tylko podpowiedz jak rozbroiÌ auto. Mówie, ka¿dy nieseryjny sposób jak wielk¹ udrêk¹, choÌby nawet g³upi wy³¹czniczek. taki goœÌ nie ma czasu na zastanawianie siê "czemu nie pali?", co najwy¿ej sie wqrwi i skopie nam moto, albo postawi na lusterkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu du¿o kombinowania, z takim g³upim w³aczniczkiem mo¿na sie wpi¹Ì choÌby pod "ENGINE OFF". kwestia tylko taka ¿eby sie nie ujawniaÌ z jego obecnosci¹...w tym tygodniu powinienem skoùczyÌ pewien projekt, jak by by³o kilku chêtnych to mug³ bym zmajstrowaÌ jakiœ prosty immobilajzer - jak by co to pisaÌ propozycje :wink: nie jestem przekonany do badziewia z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna cos siê rzeczywiœcie na Kawy uwzieli...Kolesiowi z gara¿u z posesji dŸwignêli ??? O japierd....Ja te¿ 3mam w blaszaku...A propos sposobów....Œledzenie GSM...Pod³¹czamy zwyk³¹ komórê na abonamencie pod ³adowarkê, ³adowkê bezpoœrednio pod zasilanie. Ca³oœÌ gdzieœ ukrywamy.Mamy œledzenie w trójk¹cie trzech ulic - typowy GSM...To obaszar na tyle ma³y ¿e mo¿na ju¿ go "przeczesaÌ" samemu albo wynaj¹Ì sobie brygadê "ochroniarzy" (na pa³y to nie ma co liczyÌ, nakazy itp). Za 1-2 tyœ to oni ju¿ zrobi¹ "jesieù œredniowiecza" z dupy z³odziejowi!Ja w next week bêdê to testowaÌ na aucie, jak siê sprawdzi to do moto te¿ wepchnê gdzieœ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ochrony samego garaza przystawka gsm koszt 180 do tego tel. nokia 3330 lepsza 3410 140 zet + karta naj. abonament , Syreka wew. 35 zet, czujka 44 zet aku 45 zet, skrzynka z zasilaczem 45 zet, no i na koniec radiolinia do zal. i wyl. 110 Wszystkie ceny netto oprocz telefonu !!!Wiela razem to se juz porachujcie !!!Zestaw jest profesjonalny a nie jakies badziewie !!!A zapomniol jo jak sygnal sieci by byl slaby to jeszcze antena zew. 45 zet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym zabepieczeniem jest swoje zabezpieczene, myÂśle tutaj o elektronice, taka nieseryjna niespodzianka moÂże byĂŚ bardzo wqrwiajÂąca dla zÂłodzieja
tak go wkurwisz, ze nie ukradnie, a za to zniszczy wujkowi wÂłamali siĂŞ do garaÂżu, a Âże samochodu nie odpalili, to go caÂłego skopali i powyrywali (dosÂłownie) wszystkie gÂłoÂśniki :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sepcjaliÂści od zabezbieczeĂą zalecajÂą mieĂŚ dwie blokady, jedna elektroniczna np. system skorpion odcinajÂący prÂąd, a druga mechaniczna, np. blokada na na tarcze. Ale zÂłodzieje jak sie uprÂą to i tak ukradnÂą (wezmÂą na lawete, elektronike zagÂłuszÂą itp.)Dlatego najlepszym zabezpieczeniem jest jaak juÂż ktoÂś powiedziaÂł ubezpieczenie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.