Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ŁaĂącuch - wasze opinie


PRZEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja uzywalem WD-40 lub czegos podobnego z innej firmy.
Niestety WD-40 do smarowania Âłancucha sie nie nadaje Zawiera silne wÂłasciwoÂści penetrujÂące, ktĂłre nie doÂśc, Âże Âźle wpÂływaja na gumowe uszczelnienia, to jednoczesnie niszczÂąc o-ringi dostaje sie do wnĂŞtrza rolki, wypÂłukujÂąc olej i powodujÂąc powolne zacieranie sie rolki, a nie takie jest zaÂłoÂżenie konstruktorĂłw ÂłancuchĂłw o, x i w-ringowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DostaliÂśmy pierwszÂą dostawĂŞ smaru do ÂłaĂącucha Bell Ray.TaĂąszy od Motula , firma znana tam a narazie jeszcze nieznana u nas.JeÂżeli ktoÂś uÂżywaÂł to proszĂŞ o opinie.
Stosuje Bell Ray od oko³o 3 tys. km - nie chlapie, nie brudzi, zachowuje ca³y czas bia³y kolor, ale ³aùcuch wygl¹da doœÌ sucho.Jednak myœlê, ¿e smar spe³nia swoje zadanie, smarujê co 400 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja tam czyszcze £ancuch Naft¹ I smaruje Castrolem w Sprayu.Wiem tyle ze dobrze jest zeby ³ancuch przeskno³ po czyszceniu, wtedy sie lepiej trzymie ³ancucha, no i oczywiscie nie przesadzaÌ z t¹ iloœÌ¹ samru bo wtedy wszystko jest na Moto( upackane). Juz ktoœ pisa³e ze smar sie do "srodka" ³ancuch nie dostanie przez te gumki No w³¹snie!!!. Wiec nie ma sie zabardzo co podniecaÌ. SmarowaÌ trzeba ale wazne jest tez dobranie odpowiedniego ³ancucha I dzia³a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to ja sie tez wypowiem 1. najlepszy z testowanych przezemnie kettenszprajĂłw to motul offroad - najmniej lapie syfy w stylu piasek, pypcie, pyÂł itd, najszybciej schnie i najdÂłuÂżej rolki ÂłaĂącucha pozostaja nie-blyszcace (znak ze trza popsikaĂŚ),2. tak jak Wicher (az mnie to wkurza ze znowu sie musze z Toba zgodzic :wink: ) uwazam ze wal to najlepsze rozwiazanie, 3. mamy z Mirasem_XL600 opanowana skuteczna chalupnicza metode produkcji ScotOiler`a domowej roboty - sprawdza siem nawet lepiej niz oryginal !!!!!! a koszt niewiele wiekszy niz JEDNA PUSZKA KETTENSZPRAJU a dziala niezawodnie! przyjmujemy zamowienia.... pozdrawiam, Maciek "Bomba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. mamy z Mirasem_XL600 opanowana skuteczna chalupnicza metode produkcji ScotOiler`a domowej roboty - sprawdza siem nawet lepiej niz oryginal !!!!!! a koszt niewiele wiekszy niz JEDNA PUSZKA KETTENSZPRAJU  a dziala niezawodnie!  przyjmujemy zamowienia....  
Ja tez przyjmujĂŞ zamowienia na zrobienie automatycznej smarowniczki do Âłancucha Do tego uruchamiajÂącej sie po wÂłaczeniu Âświatel mijania Koszt 0.5l wĂłdki MAXIMUS i towarzystwo interesanta :mrgreen: Musze MaĂŚkowi zrobic konkurencjĂŞ :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie czekam na nowy uklad napewdowy... kupilem jakies 6 miesiecy temy i jest do wyje..... smarowalem dosc czesto i naciagalem dosc czesto... teraz naciag lancucha sie skonczyl... nie wiem, moze przejechalem jakies 3 tys. w tym czasie ... beznadzieja. A tak poza tym to zebatki mam PBR i jakos nie jestem zachwycony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co ze smarem grafitowym? MoÂże tym posmarowaĂŚ ÂłaĂącuch?
Smar grafitowy i ÂłaĂącuch, to nie ten film :wink: Albo kup odpowiedni smar w sprayu, albo zabawiaj sie z gestym olejem przekÂładniowym lub skonstruuj sobie automatycznÂą oliwiarke do ÂłaĂącucha :mrgreen:
A co ze smarem grafitowym jest nie tak? Za bardzo ³apie syf, nie zmniejsza doœÌ tarcia?? W moim sprzêcie jest zwyk³y ³aùcuch bez ¿adnych uszczelek, myœlê ¿e to mo¿e zmieniÌ postaÌ rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorÂąc smar grafitowy jest przeznaczony do smarowania Âłancucha, ale sa smary zdecydowanie lepiej peÂłniÂące ta funkcjĂŞSmar grafitowy speÂłnia dobrze swojÂą role w poÂłaczeniach gwintowych np, gdzie jest ryzyko zapieczenia gwintu, czy tez istnieje prawdopodobienstwo dostana sie gdzies wody. Jest dobry do piĂłr resorĂłw, przekÂładni Âślimakowych, oraz jako smar montaÂżowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.