Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

gs 500?


piotrs67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ChciaÂłbym prosiĂŚ CiĂŞ o odpowiedÂź na pewne pytanie. mianowicie chcĂŞkupiĂŚ pierwszy motor. NiedÂługo robiĂŞ prawojazdy kat. A. Mam 17 lat i nawstĂŞpie uprzedzam nigdy nie jeÂździÂłem samPS> na motocyklu. Czy suzuki gs 500jest odpowiedni w moim przypadku. Pytam, poniewaÂż jestem tylko teoretykiem.Nie wiem czy poradzĂŞ sobie z maszynÂą o takiej masie i pojemnoÂści. ProszĂŞ oewentualne rady dotyczÂące wyboru innego motocykla. Na jego kupno mam 6000zÂł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz GieSa to swietny motocykl na poczatek. Mialem okazje odbyc jazde probna gs500 w Suzi-moto (Dzieki Gixer :!: ). Jest latwy w prowadzeniu, mocy ma tyle ile potrzeba ani za duzo ani za malo na poczatek. Zbyt szybko Cie nie znudzi, a jednoczesnie nie zaskoczy jakims niewiarygodnymi fajerwerkami. Jak z kazdym motocyklem trzeba uwazac i zachowac rozsadek podczas jazdy. Motocykl popularny wiec z naprawa i czesciami nie powinno byc wiekszych problemow. Gs to dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poradzĂŞ sobie z maszynÂą o takiej masie i pojemnoÂści
jezeli masz powyzej 170cm i 60 kilo wagi to bez problemu sobie poradzisz 8) druga kwestia to ROZSÂĄDEK... ta bryka juz w miare pedzi wiec musisz miec rozsÂądek w fazie zaawansowanej... jak tylko speÂłnisz w/w wymagania to jest to spoko maszyna na pierwsze moto
Na jego kupno mam 6000zÂł.
od tych 6 tysiakow odejmnij koszta rejestracji...nie wiem dokladnie ile ale cos kolo 300zl ( no chyba ze maszyna z zagrabanicy to 1100zl ) nastepnie nie wyobrazam sobie jazdy bez osprzetu jak: kask, rekawice, skora (ew. komplety kombinezon), buty jak dobrze pokombinujesz to za calosc zaplacisz okolo 1000zl no i na koniec trzeba zostawic sobie kaske na wymiane oleju ( nie wierze zeby ktos przed sprzedaza wymienial olej...) ewntualna regulacje i jakies drobne usterki, ktore zawsze w leciwej maszynie moga sie zdazyc... czyli hmmmm znow jakies co najmniej 500 musisz odlozyc. Koniec koncow od kwoty 6000zl odejmnij 2000zl (jak moto z zagranicy to 3000zl) i wlasnie tyle masz na moto nie chce Cie zniechecac do kupmna moto ale sammialem wlasnie 6 tys na moto i za tyle wlasnie kupilem a pozniej okazalo sie ile jeszcze musze zainwestowac i zaczely sie schody...Moja rada: Wez brata/ ojca/ wujka i smigajcie zagrabanice... i sciagnij sobie maszyne (bez problemu za 4000zl przywieziesz gs500 z 90 roku - oczywiscie te 4000 tys to juz koncowa cena z rejestracja i kosztami transportu.)powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja krajowego to paredziesiÂąt PLN, 2% wartosci umowy podatek (PCC) i to wszystko. A, ubezpieczenie ok. 100 PLN bez zniÂżekZagraniczny - +/- 1000 PLN (Karta pojazdu, przeglad techn, rejestracja, tÂłumaczenie przysiĂŞgÂłe dokumentĂłw)A GS jest super. Pierwszy raz w Âżyciu wsiadÂłem wÂłaÂśnie na GSa. Bardzo przyjemny do nauki, a potem do eksploatacji. Bardzo zwinne moto, Âłatwe w prowadzeniu, relatywnie lekkie (170 kg), a przy tym 47KM - jest siĂŞ czym bawic przez jakis czas. Vmax - do 180, wygodna pozycja kierowcy. Podobno pasaÂżer(ka) ma ciasno - nie wiem, nie jeÂździlem z tyÂłu tuba jeÂździ z dziewczyna tysiace km (Chorwacja i in.) i nie narzeka ani on, ani jego pasaÂżerkaDopisane:I nie zachwalam tak GS-a z powodu podpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.