Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Oszkodowania z wypadku i naprawa ???


mareo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak se tylko gdybam, obyÂśmy nigdy nie musieli z tego korzystaĂŚ.Zastanawiam siĂŞ jak wyglÂąda naprawa motocykla po wypadku, gdy ktoÂś w nas walnie. Przychodzi "znawca" z ubezpieczalni i ocenia szkody (pewnie na motorach siĂŞ marnie zna) i teraz mĂłj dylemat, czy to on wybiera serwis, w ktĂłrym bĂŞdzie naprawiany motocykl czy ja? Nie chciaÂłbym Âżeby ktoÂś z warsztatu samochodowego robiÂł mi z motorem, albo ktoÂś kto siĂŞ za bardzo nie zna. Oraz wymiana czĂŞÂści, przecieÂż sobie nie Âżycze partactwa i naprawy w postaci czĂŞÂści uÂżywanych czy prostowania starych (lagi, koÂła itp). I czy decyzja o kosztach naprawy zapade przed naprawÂą czy po, bo co w przypadku gdyby koszta przekroczyÂły pszypuszczalne. Nie mam zamiaru dokÂładaĂŚ z wÂłasnej kasy.MiaÂł ktoÂś z tym do czynienia, zÂłe i dobre przypadki, moÂże jakieÂś rady. Jak dÂługa czeka siĂŞ na decyzje o naprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczyciel wycenia po swojemu i mamy dwie mozliwoœci, bierzemy co daj¹ "no question ask" i naprawiamy sami albo gdzie nam sie podoba. Je¿eli uwa¿amy ze za ma³o dostaliœmy wybieramy opcje faktur, wówczas nale¿y przedstawiÌ rachunki za naprawe, czêœci itp czasami wymagaj¹ pokazania uszkodzonych c¿êœci i naprawionego pojazdu. W wariancie pierwszym dostajemy mniej ale mozemy to zrobic po garazowemu i zostaenie nam na wakacje. w drugim przypadku mamy wiêcej, ale na wakacje pojedzie szef warsztatu i sklepu z teilami. Je¿eli jest to szkoda AC pieni¹¿ki dostaniemy w pare dni, potem mozemy donieœÌ faktury i zarz¹daÌ dop³aty, je¿eli wybraliœmy opcje z rachunkiem. W przypadku OC maj¹ 30 dni na ustalenie swojej odpowidzialnoœci, czyli na uzyskanie potwierdzenia od sprawcy (nawet gdy by³a policja i ukara³a mandatem), je¿eli sprawca nie poczuwa sie do winy pozostaje nam tylko s¹d.Odnoœnie napraw s¹ normy i przepisy, które okreœlaj¹ co mozna naprawiÌ a co nalezy wymieniÌ. Je¿eli masz tani motocykl œrednio do 25 tys wówczas przy œrednim dzwonie tak zaw¿¹ szkody ze koszt naprawy przekroczy op³acalnoœÌ i podlicz¹ Cie jak za szkode ca³kowit¹, czyli suma ubezp. minus pozosta³oœci równa siê wyp³ata. Przy dro¿szych sprzêtach pow 30 tys. szkoda jest zani¿ana gdy¿ trudno osi¹gn¹Ì szkode ca³kowit¹ przy œrednim dzwonku. wtedy odszkodowanie wyp³acane jest tradycyjn¹ metod¹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miaÂłem na obecnym motorsie dwie szkody z AC i kaÂżdemu radze-ODRZUCAJCIE PIERWSZE OPINIE RZECZOZNAWCĂW.Oni standardowo lecÂą w ch... i zaniÂżajÂą wypÂłaty.Trzeba sie odwoÂływaĂŚ i pyszczyĂŚ o swoje.Ja za pierwszym razem z ich 12.000 zrobiÂłem kasacje i dostaÂłem 21 kafli.Za drugim z ich 6.000 wywalczyÂłem 11.Jak widaĂŚ ró¿nice sÂą znaczne. Co do naprawiania najlepiej zwin¹Ì forse i robiĂŚ samemu(tak uwaÂżam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem jeszcze napisac cos o ubezpieczeniu AC niby blachostka a jednak Sa dwa warianty ubezpieczen AC w PZU1.Od wyceny warsztatu 2.Od wyceny pzuPierwszy przypadek oczywisty rozwalimy pojazd oddajemy do warsztatu i musza go zrobici jest ok W drugim przypadku PZU sam wycenia szkode i daje kase do reki i juz ich nie obchodzi czy za ta kase wyremontujesz moto czy nie teraz UWAGA :!: wycena PZU jest zanizona bardzo mocno I co najlepsze licza cene czesci nowych ale zamiennikow a nie oryginalnych I czas mechanika tak zwana robotogodzine zanizona jest do tego stopnia ze zaden autoryzowanz warsztat nie podejmie sie roboty za taka stawkeTe dwa rodzaje wariantow roznia sie oczywiscie cena wiec zastanowcie sie czy nie wartopare groszy doplacic i wziasc wariant od wyceny warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety rok temu przechodzilem przez ten proceder powypadkowy. Moje szczescie to to ze nie bylem sprawca wypadku. Wygladalo to tak, ze PZU przyslalo "rzeczoznawce" ktory poogladal sobie moto. Wiecie jak oni sie na tym znaja? Koles oglada silnik i pokazujac na skrzynie biegow mowi: cyt:"filtr oleju uszkodzony" na to ja ze to skrzynia biegow... Totalnie sie nie znaja :mÂłotek: Aha co wazne: mimo iz moto bylo dosc mocno pokiereszowane a golf II, w ktorego przydzwonilem nadawal sie na lawete to policjant powiedzial ze jezeli wezwe karetke to bedZie uznane to jako wypadek i na odszkodowanie PZU bedzie mialo 6 miesiecy !!! PARANOJA. W takim wypadku nie wzywalem karetki ( czylem sie dobrze, zero rys na ciele ) bo bym nie mogl w czasie sprowaadzic nowego moto... Drogie co wazne: zawsze bierzcie lawete jak jest wypadek nie z Waszej winy bo i tak PZU musi za to zwrocic kaske!No i po trzecie: Rzadajcie odszkodowania za ciuchy, kask i wszystkie pierdoly co sie zniszczyly a ze soba wiezliscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa warianty ubezpieczen AC w PZU  1.Od wyceny warsztatu  2.Od wyceny pzu
Opcje sa dwie:1.Wycena:przy szkodzie dostajesz wyliczona przez ubezpieczyciela kwote i koniec.2.Warsztat:mozesz zgodzic sie na wycene ubezpieczyciela i wziasc kase albo sie nie zgodzic i robic naprawe na fakture w warsztacie i wtedy wyplacaja Ci tyle ile wynosila naprawa. [ Dodano: 2005-06-15, 12:46 ]
No i po trzecie: Rzadajcie odszkodowania za ciuchy, kask i wszystkie pierdoly co sie zniszczyly a ze soba wiezliscie...
Ale tylko w razie szkody z OC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadajcie odszkodowania za ciuchy, kask i wszystkie pierdoly co sie zniszczyly a ze soba wiezliscie
dokÂładnie,nawet za zegarek muszÂą wybuliĂŚ!Za ciuchy,nawet jak jest maÂłe uszkodzenie.Nie naleÂży sie poddawaĂŚ ich pieprzeniu tylko walczyĂŚ.W koĂąc u kasujÂą zdrowo za to AC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul,poczytaj moj post wyzej :wink: Z AC nie dostaniesz za ubranie,zegarek itd. bo masz ubezpieczony motocykl a nie ubranie,zegarek itp.Inaczej wyglada sprawa w przypadku odszkodowania z OC sprawcy wypadku.Wtedy wyplacaja Ci za kazda szkode jaka Ci ten sprawca wyrzadzil czyli np. ubranie,rozbita komorka itd.A jak Ci taki gosc wjedzie w ogrodzenie twojej posesji to z jego OC sobie naprawiasz pÂłot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.