Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z rĂłżnym naciągiem łąĂącucha!?!


mareo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, odkrêci³em ko³o by wyczyœciÌ ³¹ùcuch i reszte maszyny,zak³adam wszystko spowrotem i okazuje siê ¿e ³¹ùcuch przy jednym obrocie ko³ajest bardzo naci¹gniêty, a gdy obróce dalej to siê staje bardzo luŸny???Jak myœlicie co mo¿e byÌ przyczyn¹?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety twój ³aùcuch prawdopodobnie nadaje siê ju¿ do wymianyto normalne, ¿e wyci¹gn¹³ siê nierównomiernie. pamiêtaj tylko, ¿eby naci¹gn¹Ì go w miejscu, w którym jest najmniej wyci¹gniêty (tam gdzie najmniej zwisa)- NIE ODWROTNIE bo mo¿esz sobie DUUUU¯O popsuÌzbieraj na nowy ³aùcuch z zêbatkami powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ¿e najlepiej wymieniÌ, tylko dziwi mnie to ¿e przed zci¹gniêciem ko³a ³aùcuch by³ naci¹gniêty w ka¿dym miejscu jednakowo. Jak z³o¿y³em to w ca³oœÌ to nagle siê okaza³o ¿e ju¿ nie. Nawet nie jeŸdzi³em na tym i ju¿ coœ by³o nie tak. Wygl¹da to tak ¿e tylnia zembatka jest nieosiowo za³o¿ona na ko³o. Czy to mo¿liwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? y? Ale o co chodzi? Jak to?I co popsuĂŚ?
na przykÂład ÂłoÂżysko wahacza, albo-jeszcze gorzej-ÂłoÂżysko przy zĂŞbatce zdawczejgdy siĂŞ naciÂągnie w miejscu najmniej wyciÂągniĂŞtym, to w miejscu bardziej wyciÂągniĂŞtym ÂłaĂącuch bĂŞdzie nadmiernie zwisaÂł i "telepaÂł siĂŞ" w czasie jazdy, co moÂże skutkowaĂŚ np. szybkim zuÂżyciem Âślizgu ÂłaĂącucha [ Dodano: 2005-05-06, 17:48 ]
Ja wiem ¿e najlepiej wymieniÌ, tylko dziwi mnie to ¿e przed zci¹gniêciem ko³a ³aùcuch by³ naci¹gniêty w ka¿dym miejscu jednakowo. Jak z³o¿y³em to w ca³oœÌ to nagle siê okaza³o ¿e ju¿ nie. Nawet nie jeŸdzi³em na tym i ju¿ coœ by³o nie tak. Wygl¹da to tak ¿e tylnia zembatka jest nieosiowo za³o¿ona na ko³o. Czy to mo¿liwe?
mo¿liwe, ¿e wczeœniej ³aùcuch by³ po prostu za s³abo naci¹gniêty i ta ró¿nica nie by³a widoczna,a po naci¹gniêciu siê uwidoczni³a.podjedŸ do dobrego mechanika, to mo¿e on ci coœ doradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj siĂŞ miaÂłem to samo jesli wyczyÂściÂłeÂś Âślizg na wachaczu ze smaru masz odpowiedz, ÂłaĂącuch masz przeciÂągniĂŞty swojÂą drogÂą, ale smar to amortyzowaÂł i tego nie dostrzegÂłeÂś u mnie nie tylko to zauwaÂżyÂłem ale dodatkowo ÂłaĂącuch siĂŞ wydÂłuÂżyÂł po czyszczeniu Âślizgu Ustaw luz w tym miejscu w ktĂłrym ÂłaĂącuch jest nie przeciÂągniĂŞtry i na razie moÂże byĂŚ Objawy zuÂżycia ÂłaĂącucha i zĂŞbatek sÂą troche inne ale to juÂż inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.