Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ja Tam Z Autobany Raczej Nie Korzystam Ale Co Wy Sadzicie? *PRZYKLEJONY*


Spazz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie lubię się chwalić ale co tam : na bramkach byłem pierwszy, puszką o 18.20 (bo spóźniłem się na 3 Stawy) i pierwszy szok - gdzie jest reszta? bramki puste, Policja w przyszykowaniu dopiero, podjechałem, płacę żółtymi i drugi szok - pani nie licząc kasy po 3 garściach otworzyła bramkę i dała kwitek (ja jeszcze nie dostałem pouczenia, że właśnie zostałem "przestepcą") potem miły postój, w międzyczasie "fuck" z mondeo na krakowskich numerach i nawrót , a na bramce trzeci szok - pani postanowiła przeliczyć CAŁĄ MOJA KASĘ, a ja k..wa nie byłem przygotowany na taki numer i w sumie straciliśmy oboje 23 minuty, bo tyle stałem na bramce, jeszcze kasa mnie się rozsypała i pan porządkowy pozbierał to co leżało na ziemi, oddając oczywiście i sugerując, żebym uważał, bo mi braknie, tym razem dostałem pouczenie, że płacenie bilonem jest karalne... w sumie kultura, szkoda tylko że tak mało nas było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji na autostradowych bramkach są zamontowane specjalne tace/lejki do których wrzucasz garść drobniaków i automat szybko przelicza, a reszta z bilecikiem wypada JDla SE oczywiście taniej wezwać Policję i straszyć, niż trochę zainwestować dla dobra użytkowników autostrady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z żonką byłem jako jeden z pierwszych na bramce po prawej jeszcze przed ekipą z 3 stawów. Przy wyciąganiu jednogroszówek wszystko mi sie rozsypało 10 min. zbierania... podjazd do bramki... daje babeczce w kasie a ona "czy na pewno tu jest 6.50? Ja na to nie napewno mniej bo przed chwilą zbierałem z asfaltu. - dobra niech pan jedzie niewazne ile tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oni tam zgłupieli??? Jakie pouczenia? Jakie karalne płacenie bilonem?? Mają nas za idiotów?? A gdzie doręczenie pouczeń, podpisy itd,,,no pewnie że nie bedzie karalne bo takie pouczenia są NIE ZGODNE Z PRZEPISAMI i zarówno SE jaki jak zwykle wszędobylskie PAŁY mogą sobi pyty obciągnąć !!!!! Byłem na pierwszej blokadzie na moto, dzisiaj być nie mogłem...ale to co piszecie przyprawia o prawną kiłę lotną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Blokowałem 3 bramke od lewej (2 pierwsze to motocyklowe) srebrnym Fordem Mondeo kombi. Pani w kasie skrupulatnie przeliczyła mój bilon, dostałem potwierdzenie i wio.Trwało to jakieś 10 min. Dosc troche postalismy z resztą na parkingu, i pozniej zanim wszyscy z tamtad wyjechali, pojechałem na nast zjazd i nawróciłem. Przy wyjezdzie jak zobaczyłem mine babki w kasie, to wreczyłem jej tylko kilkanascie monet, wiec od razu stwierdziła, że tu na pewno nie ma 6.50. Wiec kazałem przeliczyć, bo nie wiem ile jest - 70gr jak sie pozniej okazało....i tak dokładka po dokładce az sie 6.50 nazbierało. Pytając o to, co jest podstawą prawną do pozwania mnie do sądu grodzkiego, odparła że tamowanie ruchu poprzez płacenie drobnymi. Spytałęm kto tu z kogo robi wiekszych idiotów, i z dodatkowym kwitkiem udałem sie do domu.Oby czesciej takie akcje, aż wyjdzie im to bokiem i może cos zdziałają w kierunku naszych próśb. Pozdrawiam wszytskich obecnych !PS. Autami blokuje sie duzo skuteczniej bo to wywołuje paraliz, a ta jak motocykle zciągną na osobny pas, to juz pozamiatane. Wiem, że to chodzi o motocykle, ale może by tak kiedy akcja samymi samochodami? Wtedy Policja może tylko bezradnie rozłozyc ręce, bo nikt nie wie, w ktorym samochodzie czai sie motocyklista z woreczkeim groszówek A ze 20-30 aut wywoła prawdziwy sajgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety miałem pecha stać jako trzeci w bramce, gdzie był wspomniany wyżej kolega od samolotu ... pomijając fakt próby naruszenia mojej własności prywatnej, jaką w imie prawa jest wnętrze samochodu którego jestem właścicielem [na szczęście są blokady w drzwiach] ale pierwszy raz zdarzyło mi sie żeby zakompleksiony rencista w żółtej kamizelce legalnie w biały dzień na oczach policji obrażał niewinnego obywatela tego o kant chooya rozbić państwa, pracującego na jego skoorwiałą emeryture. W momencie gdy zapytałem sympatyczną panią w okienku, jak to będzie gdyby sie okazało, że akurat nie mam pieniędzy przy sobie, a ona zaczęła mi tłumaczyć procedure, wydaje mi sie że doszło do gróźb karalnych prawem [jeśli w tym państwie w państwie jakiekolwiek prawo obowiązuje]Nie omieszkam napisać pisma do pani rzecznik w tej sprawie, gdyż jestem ich koorwa klientem i chce być traktowany jak klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na 3 stawach ale niestety nie moglem udac sie na bramiki bo nie zalatwilem normalnego samochodu a w moim szyby sa troche za ciemne ehh..ogolnie to w tym tygodniu odbedzie sie spotkanie z Mariuszem Frasem w celu omowienia kilku kwestii..z tego co juz widze to:1. bilon jest prawnym srodkiem platniczym i te karteczki ktore dali, to sobie moga w d... wsadzic.2. akcje musza byc ponawiane i to faktycznie najlepiej puszkami bo wtedy ciezko na wychwycic.3. dajac pieniadze (miedziaki) trzeba samemu liczyc a nie dawac caly worek drobnych4. nie reagowac na zaczepki ludzi z innych samochodow, a w przypadku grozb karalnych (szarpania i wyzywania), wzywac policje.5. SE po raz kolejny pokazal ze sie nas boi i znow dali d... na calej lini...6. moze w koncu "paranormalni" w SE zrozumieja ze bardziej oplaca sie im nas puszczac za fre..7. Po raz kolejny pokazali ze oni moga nas puszczac i ze zalezy to tylko i wylacznie od naszego wydzimisie.8. Od teraz przy kazdym standardowym korzystaniu z bramek bede zapominac pieniedzy i prosic o kwitek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. akcje musza byc ponawiane i to faktycznie najlepiej puszkami bo wtedy ciezko na wychwycic.3. dajac pieniadze (miedziaki) trzeba samemu liczyc a nie dawac caly worek drobnych4. nie reagowac na zaczepki ludzi z innych samochodow, a w przypadku grozb karalnych (szarpania i wyzywania), wzywac policje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie Panie i Panowie. Tak tak bo Pan tez nie brakowalo greetzy dla Pani w transporterze ktora ogrzewaniem rozladowala akumulator ;] W ogole Pan bylo troszke ;]Po kilkunastu telefonach w tym od jednego z Panow wydzialu ruchu drogowego ze Stal exportu i kilku dziennikarzy stwierdzam niniejszym ze znowu dalismy rade Nie mniej jednak musze powiedziec ze niestety samemu trzeba liczyc pieniazki przy kasach bo Panie ze Stalexportu OSZUKUJA!!! Na dodatek zastraszajac kierowcow. CODEJeżeli uczestnik ruchu lub inna osoba spowodowała jednak zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest obowiązana przedsięwziąć niezbędne środki w celu niezwłocznego usunięcia zagrożenia, a gdyby nie mogła tego uczynićpowinna o zagrożeniu uprzedzić innych uczestników ruchu.Dolozylismy wszelkich niezbednych srodkow w celu uprzedzenia i poinformowania o zaistnialym zagrozeniu innych uczestnikow ruchu co tym samym daje nam niepodwarzalna podstawe do podniesienia tego faktu a tym samym niewyczerpanie znamion czynu zabronionego opisanego w art.3 pkt 1ustawy o ruchu drogowym.Informacje o utrudnieniach byly przekazywane w dniu 23-10-2009 przez wiekszosc stacji radiowych RMF, TOK, Katowice, PR I, PR III, ESKA, MARYJA oraz Audycje radio kierowcow ktora to ustatowo jest traktowana jako oficjalny dziennik informacji o zagrozeniach na drogach, a takze TVN 24, TV SILESIA, TVP 3 Katowice i Krakow.Tak doslownie kazal przekazac mi NASZ prawnik ktory zajmuje sie naszymi sprawami.A po ludzku. Nic nie zrobilismy i nikt nas nie moze za to pozwac a jesli juz jednak tak sie stanie to przegra a kazdy moze wniesc o polaczenie pozwow w pozew zbiorowy poniewaz wydarzenia dotycza tego samego miejsca i czasu. Powod straci wtedy tylko wiecej pieniedzy.Nie ma sie wiec czym przejmowac. Jest tez mozliwosc drogi odwrotnej i pozwania Stalexportu i tak pewnie uczynimy. Jesli ktos z Was czuje sie na silach zeby w tym uczestniczyc to prosze o info na PW.Ogolnie dziekuje wszystkim za przybycie. Bylo to napewno cenne doswiadczenie zobaczyc jak wiele osob razem jedzie na promocyjne zakupy BTW.Trzeba wsrod kierowcow naglosnic fakt ze jadac przez autostrade trzeba miec ze soba worek drobnych i wtedy puszcza Cie za darmo albo za pol darmo Najlepiej niech wszyscy placa drobniakami Na koniec dziekuje wszystkim za przybycie. Wazne ze mozna na Was liczyc. Wazne ze motocyklisci moga na Was liczyc. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.