Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skarbówka = Złodzieje ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aaaaaaaa jeszcze jeden kwiatek mi się przypomniał. Jeżeli sprowadzasz sprzęt który ma na przykład 5 lat (2005r), ale załóżmy że stał długo w garażu i ma naśmigane tylko 5500km, to głuptaś który siedzi w okienku w skarbówce powie Ci że masz NOWY motocykl i niestety nie wyda Ci zaświadczenia o zwolnieniu z vatu......gdyż MUSISZ TEN VAT ZAPŁACIĆ!!! Czyli 22% od wartości sprzęta. I anlogicznie jeśli sprzęt ma np. 5 miesięcy ale objechał w tym czasie ziemię do okoła (powiedzmy 40tyś km) to tak samo jest NOWY MOTOCYKL i płacisz od niego Vat. Fajnie nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot polskie przepisy.... po przeczytaniu tego uwazam ze mozna go zinterpretowac na dwa sposoby, i tu chyba zalezy od 'pani z okienka'natomiast ja jestem za wpisywaniem faktycznie zaplaconej kwoty na umowie, ktora zwykle nie odbiega w znaczacy sposob od tego co tam maja w tym urzedzie powypisywanew sytuacji gdy kupisz sprzeta i np okaze sie ze jest sfalszowany rok produkcji < ja tak mialem z pizdzikiem kiedys> czy tez z innych uzasadnionych powodow bedziesz chcial sprzeta zwrocic <przewaznie sadzic sie trzeba ale idzie wygrac> to podstawa jest kwota z umowypoza tym na wlasnej skorze przerobilem w skarbowce ze warto placac podatek upierac sie przy kwocie <ktora rzeczywiscie sie zaplacilo> z umowy, stanelo na tym ze kwota z umowy moze sie wachac od tego co oni maja w granicach 30% a ja zaoszczedzilem 5 dych rzeczywiscie sa jaja jak ma sie w modelu moto wpisany jakis symbol czy kod, w fazerze mialem RJ026, czego za h...a nie mieli w swojej ksiazce i uznali moja kwote a ogolnie skarbowka... wiadomo, zlodziejeaha, i odnosnie opinii rzeczoznawcy co do zasadnosci wg US zanizonej ceny...zyjemy w panstwie prawa <niby> i mamy domniemanie niewinnosci, wiec uwazam ze to oni mi, a nie ja im musza udowodnic ze motocykl jest wiecej wart niz pisze w umowie, lub ze zaplacilem wiecej niz napisalem;a to juz moze sie o sad oprzec, no zalezy na kogo sie w okienku trafi, zalezy jaki ma sie upor i skutecznosc w walczeniu o swoje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to dziwna kraj.Paranoją jest też to o czym ktoś pisał wcześniej (niedawno to przeszedłem)Mianowicie wydanie przez US zaświadczenia o zwolnieniu z podatku VAT. Paranoja polega na tym, że musiałem zapłacić 160 zł za zaświadczenie o zwolnieniu z płacenia VAT-u.Czyli zapłaciłem za to abym nie musiał płacić.A co do 2% od czynności cyw.-praw. To nie musiałem płacić bo umowa k-s była zawarta za granicami naszego pięknego kraju (teoretycznie).Za to dowalili mi wspomniane zwolnienie z VAT-u Jak nie kijem go to pałką - takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu mój braciszek kupił ode mnie Kawe ER6N a że rodzina i młody kasy nie ma za bardzo to sprzedałem mu ją za 50% wartości. Brat idzie z umową do US oczywiscie babka powiedziała, że umowa jest zdecydowanie zaniżona to on do niej.że naprawde tyle zapłacił ile jest na umowie, a urzędniczka na to w takim układzie i tak pan jest do przodu więc prosze nie marudzić i ciul średnia z katologu pogadane;)Znajomy przywiózł motocykl z USA i takiego modelu US nie ma w katalogu:) Więc co robi urzędniczka otweria allegro i ebay.com i sprawdza na oko ile mniej wiecej kosztsuje ten motocykl I musial zapłacic od tej sumy co podała mu urzędniczka.Tw dwie sytuacje miały miejsce w US we Wodzisławiu Śląskim. I z tego co mi wiadomo każdy US interpretuje jak mu się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham cię polsko taki zajeb..sty program w publicznej tvkocham cię szmato -to takie zaje..iste porównanie dla w większości polaków..........................................Niechce sie wk...wiać zbytnio dlatego nie wpuszczam sie w temat zabardzo...Już dawno zrobiłem siku na politykę i rządy tego syfuuuu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy dowód na sprawne działanie tego "urzędu" . Rok temu rozliczyłem się ze skarbówka z zarobionych pieniędzy i z racji ze jestem uczniem oczekiwałem zwrotu który mi się należał. Ktoś podrobił mój podpis na sfałszowanym upoważnieniu i mój zwrot w kwocie 492 PLN zabrał. Teraz złożyłem powiadomienie o przestępstwie do prokuratury i czekam na rozwój wydarzeń , natomiast pan naczelnik skarbówki zasugerował mi podczas rozmowy że jeśli sprawę wygram i udowodnię ze podpis na upoważnieniu był sfałszowany wówczas najprawdopodobniej bd musiał na drodze cywilnej dochodzić zwrotu gotówki od osoby której oni je wydali. Porażka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą istnieć, jest naczelnik, zastępca... i tak dalej, a jak myslisz z czego ci ludzie mają mieć swoje pensje? ... a jesli prowadzisz swoją firmę i wystawiasz faktury to dopiero widzisz ile kasy "odpływa w nieznane"....zawsze możesz zwrócić się do US z prośbą o wyjasnienie, albo jak ci się nie chce czekać w kolejce to masz linka http://www.mf.gov.pl/index.php?const=3&amp...=2⊂=sub1 ...skarbówkę to jeszcze jestem w stanie przeżyć, w reguły pracują tam ludzie z którymi można pogadać, nawet raz zdarzył mi się naczelnik który po prostu odroczył mi płatnośc podatku z uwagi na trudną sytuację mojej firmy bez odsetek... poza tym zapłacone podatki zawsze jakoś tam wracają do nas wcześniej czy później... ale Z.U.S. ??? to jest złodziejstwo w biały dzień, płacisz całe życie pierd.lony haracz a na koniec umierasz nie dożywszy emerytury i pytanko:' gdzie jest twoja kasa "oszczędzana" całe życie? odpowiedź : nigdzie, jeśli nie byłeś mądry i nie płaciłeś III filara... a służba zdrowia jak wygląda to kazdy widzi.... ZUS to bym rozk..wił w drobny mak.dobra dośc narzekania, nie jest źle, a jutro ma zelżeć mróz i zapowiada się cieplejszy dzień, jakieś -5C spadnie trochę śniegu, bo dawno nie padało więc może na narty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi kolego ale nie mogę się z Tobą zgodzić bo nierzadko składki na ZUS jakoś tam procentują czy to zasiłek dla bezrobotnych czy chorobowe lub też renta inwalidzka niekoniecznie musi to być emerytura. A skarbowy? To jest haracz bo płacić trzeba dosłownie za wszystko jeszcze nie zdążymy się urodzić, a już płacimy swój pierwszy podatek w postaci 22% vatu doliczonego do ceny kondoma, który pęka naszemu staremu niosąc w konsekwencji nasze poczęcie. PCC? A nic płacisz kur.. za nic. Kupisz nieruchomość płacisz kupisz udziały płacisz kupujesz ruchomość płacisz i niekoniecznie musi to być pojazd bo kupując cokolwiek powyżej kwoty 1000zł musimy zapłacić PCC wiadomo nikt nie płaci ale niech trafi się jakiś życzliwy złoży doniesienie i przypier....ą parę klocków za nieodprowadzeni podatku za zakup od kogoś starej lodówki np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania za cenne uwagi nt zaniżania wartości umów oraz wskazanie niedoskonałości naszego systemu skarbowego! Postaramy się w najbliższym czasie czerpiąc wiedzę z tego i innych forów usprawnić działanie naszych urzędów w celu zapewnienia właściwych wpływów do budżetu RP.Z pozdrowieniemUrzędnicy SkarbowiEDIT: prośba do admina o przesłanie danych osób które zabrały głos w tym wątku do Izby Skarbowej Katowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytoczę moją przygode, wprawdzie nie związaną z moto ale podatkami.Postanowiłem sprowadzić kilka lat temu odtwarzacz mp4 z chin, wtedy nowość na polskim rynku Sprowadziłem jedną sztukę, paczka przyleciała, wszystko grało.Więc ucieszony zamowiłem 10 sztuk z chęcia sprzedaży na allegro itp itd. Zamiast paczki przyszło do mnie pisemka z urzędu celnego, bo jak się okazuje, przy zamówieniu powyżej 1 sztuki traktowali to jako handel.Do ceny odtwarzaczy obowiązkowo VAT - 22 % i uwaga teraz największy paradoks !!! Podatek, bodajże celny , około 13% kwoty odtwarzacza powiększonej o VAT !! Więc nie dość, że zapłaciłem więcej o vat, to jeszcze od tej większej kwoty naliczono cło Paczka czekała grzecznie w Urzędzie Celnym i albo miałem zapłacić, albo pozbywałem się towaru (za który defakto już zapłaciłem przelewem).Chore !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu mój braciszek kupił ode mnie Kawe ER6N a że rodzina i młody kasy nie ma za bardzo to sprzedałem mu ją za 50% wartości. Brat idzie z umową do US oczywiscie babka powiedziała, że umowa jest zdecydowanie zaniżona to on do niej.że naprawde tyle zapłacił ile jest na umowie, a urzędniczka na to w takim układzie i tak pan jest do przodu więc prosze nie marudzić i ciul średnia z katologu pogadane;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie Za barak wiedzy trzeba płacicMasz racje od darowizny trzeba zapłacic podatek. Ale jesli dostaniesz darowizne od kogos bliskiego z rodziny(mama, tata, brat) to powyżej jakieś kwoty i to sporej trzeba zapłacic podatek. Więc gdybym zrobił bratu darowizne młody nie zapłaciłby podatku;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczniecie czynić darowizny na wielkie kwoty w gronie najbliższych to nie zapomnijcie, że wszyscy motocykliści to jedna wielka szczęśliwa rodzina... Zainteresowanym numer konta bankowego podam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.