Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skarbówka = Złodzieje ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi, ale darowizny nawet do I grupy są opodatkowane. Tyle że powyżej jakiejś tam kwoty (chyba około 9 tys.)Wy się przejmujecie PCC? Na dobrą sprawę, PCC to nic. Codziennie płacicie masę innych, większych podatków o których nie macie pojęcia! Każdy towar sprowadzony ma nałożoną akcyzę lub cło i do tego VAT. Jeśli policzymy z 5 pośredników sprzedaży (producent -> hurtownie -> detalista) to mamy dużo większy VAT, który ostatecznie płaci oczywiście końcowy odbiorca, bo przedsiębiorca rozlicza się tylko z różnicy pomiędzy VATem należnym a naliczonym. Poza tym, podatki od nieruchomości, od gier (np lotek też ma podatek), od środków transportu (jak macie 1 TIRa to płacicie około 1200 zł rocznie!), od zysków kapitałowych, tego jest mnóstwo. Śmiem twierdzić że 70% ostatecznej ceny towaru w sklepie to różnego rodzaju podatki. Naprawdę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaniżając cenę na umowie sam sobie robisz źle. Bo w razie draki- ukryte wady, czy coś, sprzedający powie- ok, odkupię Twoją dwuletnią R1, którą Ci sprzedałem, z powrotem. Oczywiście wg ceny na umowy- 900zł. Możesz dać też sprawę do sądu i powiedzieć, że mi zapłaciłeś 35 tys, ale zaniżyłeś cenę na umowie, żeby uniknąć podatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej mi przykro, ale nie masz racji i siejesz zamęt.Darowizna w I grupie nie jest opodatkowana, powyżej kwoty 9 tys. zł musisz zgłosić fakt darowizny do US ale to nie oznacza, że skasują podatek.Poniżej tej kwoty możesz darować I grupie bez żadnego zgłaszania US.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam wcale nie jest przykroKażdy z was ma po trochu racji:Zwolnienie będzie w przypadku spełnienia określonych warunków- więc w I grupie wszystkie kwoty są zwolnione od podatku.w przypadku niespełnienia warunków podatek trzeba zapłacić- więc w I grupie przekroczenie kwoty 9600 jest opodatkowane, a wysokość podatku uzależniony jest od progów.Zygmusc rozpatrujemy temat pod kontem tego, że moto poszło do kogoś z rodziny więc chyba złomu chłopakowi nie puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.