Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bezpieczne Motostrefy


Brosik

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rysunek z prawej na pewno by się nie sprawdził w polskich realiach przecież jak się stoi na światłach jako pierwszy to puszkarze mają się zesrać żeby tylko wyprzedzić moto po starcie już wiele razy gdy jechałem w miarę turystycznie to na zielonym się wystraszyłem bo puszka stojąca za mną rusza z piskiem opon żeby mnie od razu wziąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy Szymon Dziawer uważa, że dzięki takim rozwiązaniom polski motonita będzie czuł się bezpieczy i to bezpieczeństwo będzie miał zagwarantowane ?? Litości!! Zabija nas nie motocykl, tylko nasza fantazja a raczej jej brak, zabija nas nie opel corsa tylko nierozgarniety i niekumaty kierownik, który go prowadzi i w samym końcu zabijają nas nie przepisy ruchu drogowego tylko sam stan dróg i materiał budowalany, który został użyty do ich zbudowania.Żeby poprawić naszą "nieśmiertelność" na drogach możemy zacząć od siebie czyli więcej myśleć, poźniej musimy czekać aż naród się ucywilizuje i będzie wiedział jak używać samochodów i na koniec może ktoś wreszcie oprócz mięśni użyje także rozumu do budowy dróg.A przepisy, żeby działały to trzeba je respektować a to już chyba niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Teraz wyobraźcie sobie, że jedziecie puszką a na tym "Polposition" ustawia się pięciu dzieciaków na kiblach "bo im wolno" Mnie strasznie denerwuje jazda w Krk puszką np. Alejami 3Wieszczy, kiedy to cały czas wyprzedzam takich skuterkowców jadących 40km/h środkiem drogi, a oni potem wyprzedzają mnie gdy stoję na światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Teraz wyobraźcie sobie, że jedziecie puszką a na tym "Polposition" ustawia się pięciu dzieciaków na kiblach "bo im wolno" Mnie strasznie denerwuje jazda w Krk puszką np. Alejami 3Wieszczy, kiedy to cały czas wyprzedzam takich skuterkowców jadących 40km/h środkiem drogi, a oni potem wyprzedzają mnie gdy stoję na światłach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania nie są głupie ale poprostu niemożliwe.U nas pierwsza opcja z pasem przed światłami poprostu nie sprawdziłaby się ze względu na brak kultury większości puszkarzy w stosunku do nas. A druga opcja też niemożliwa z prozaicznego powodu. Chociazby z braku miejsca na i tak wąskich ulicach naszych zakorkowanych miast. I jeszcze jedn kwestia zaproponowana graficznie (pas dla moto pomiędzy pasami dla puszek - linia ciągła) to poprostu nie miałoby sensu albo nikt by tego nie przestrzegał.Uszczęśliwianie kogoś na siłe nie ma sensu.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.