Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Usuwanie PrzydroŻnych KrzyŻy


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawa jest prosta jak drut - Jeżeli krzyż stoi na terenie prywatnym i właściciel wyraża na to zgodę , to nie ma sprawy , niech nawet sobie stoi sto 500metrowych krzyży ,twoje akwarium =twoje rybki. Ale z miejsc publicznych krzyże należy ( moim skromnym zdaniem) nie tyle usówać , co nie pozwalać na ich umieszczanie ( nawet karać za to grzywnami ! ) Katolicyzm katolicyzmem , wiara wiarą , ale od pamięci są nekropolie nie przydrożne rowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak z przydrożnymi drzewami, powinni powycinać w 5-cio metrowym pasie drogi wszystko, na co można się nadziać, a zazwyczaj jak stoi jedno drzewo na zakręcie, tak w to drzewo większość trafia..krzyże, nie ma sprawy, malutkie drewniane, żeby zmusić do myślenia o feralnym miejscu, ale nie jakies betony czy metalowe po 1,5m wysokości :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z tego, ale w sumie dla niektórych ludzi to jest problem. Frazesy o narzucaniu komuś religijności są z palca wyssane, to tak jakby powiedzieć, że nie można budować w mieście kościołów, bo to obraża muzułmanów. Krzyż w takim miejscu upamiętnia to niefortunne wydarzenie i jeśli już tam jest (jest w godnym stanie i nie przeszkadza kierowcom) to po co go usuwać?Ja bym do tej sprawy inaczej podszedł - jeśli rodzina zmarłego wyraża życzenie, żeby tam krzyż postawić to tak należy zrobić. I nie po to, żeby się "chwalić" tym co tam zaszło, ani nie po to żeby komuś narzucać przekonania religijne, ale po to, żebym chociażby ja jadąc na motocyklu i widząc krzyż po motocykliście (czy po kimkolwiek) mógł na chwilę zamknąć gaz a w głowie chwilę się pomodlić za tą osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy krzyż przy drodze mnie wkurza? Tak i Nie.Nie, bo bardziej działają u mnie na wyobraźnię, niż czarny punkt. Dlaczego bardziej? Bo te krzyże postawił ktoś, kto kochał daną osobę, tęskni za nią-to daje do myślenia. Czarne punkty to tylko statystyka typu 10 zabitych i 30 rannych.Tak, bo są to symbole religijne i uważam, że powinny być w miejscach określonych (kościoły, itp, teren prywatny, ale nie w miejscach publicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi krzyżami przy drogach to jak z krzyżami w miejscach publicznych. Ja uważam, podobnie jak co niektórzy inni, że miejsce krzyża jest w kościele, tudzież na cmentarzu. Dlaczego? Ano dlatego, że może nie jestem wierzący i widok jakiegokolwiek symbolu religijnego mnie denerwuje. Teoretyzując dalej - chcę się modlić, widzieć krzyże (półksiężyce, gwiazdy Dawida) - idę do kościoła (meczetu, synagogi). Polska (teoretycznie) jest państwem świeckim i spraw wiary nie powinno się mieszać do życia publicznego. Drogi jakby nie było są obiektami użyteczności publicznej i nie powinny być w jakikolwiek sposób "znakowane" symbolami religijnymi. To tylko moje zdanie, do którego mam prawo i do którego nikogo nie przekonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że świat się zmienił. Kiedyś to sprawca czyjejś śmierci musiał jako część kary ufundować i postawić Krzyż Pokutny. Dzisiaj w tą rolę weszli bliscy ofiary. Ciekawe! Może czują się też winni? Nie zatrzymali w domu nietrzeźwego, nie powstrzymali rajdowych zapędów kierującego z którym jadą, może wspólnie żałowali pieniędzy na przegląd czy opony? Nie wiem, ale krzyże stawiają. Nie zraza mnie to jednak , wrecz przeciwnie daje do myslenia zapewne nie tylko mi ale tez innym czy to kierowcom czy pasazerom.Dlatego uwazam ze nie powinni likwidowac krzyzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul widzę, że bardzo antyreligijną postawę prezentujesz. To Twoja opinia i szanuję ją, ale tak jak ktoś powiedział, trzeba mieć zryty beret do cna żeby krzyż porównywać do psiego klocka. Sorry, ale akurat ta cięta riposta zamieniła się w popis braku intelektu Nie chce mi się z Tobą polemizować na tematy polityki - olewam ją gęstym moczem, ale nie twierdź plz, że Polska jest wasalem Watykanu, a jeśli już to podaj jakieś dowody na to.Ale nie odchodząc od tematuAŁA , pojechałeś po całości FEST !!!! Juz widza jak sie modlisz goronco za kogoś obcego , jadąc przez obcy tereny , tylko dla tego że zobaczyłeś znak jakiejś sekty na poboczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.