Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Buell Się Zamyka


Tazzman

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy na to, że Buell się zamyka?http://www.motogen.pl/aktualnosci/biznes/k...ell-,art24.htmlH-D sprzedaje również swoje udziały w MVAugusta.Pytanie teraz czy ceny Buella polecą na łeb na szyje czy cena baaardzo wzrośnie jako produkt kolekcjonerski?NApewno cena części pójdzie w górę, ale same sprzęty??a co do MVAugusty, to podejrzewam ze marka jest skazana na całkowita zagładę...no chyba, że wykupi ich jakaś chińska firma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, interesujące są fakty dotyczące przychodu i strat w H-D ? Wygląda to trochę nie ciekawie, jak mówią tonący brzytwy się chwyta - w a HaDeku sprzedaje fajne rzeczy ;), Buell - będzie potężnie szkoda, siedziałem fajny sprzęcior, MV-Gustaw też ma/miał swój bandycki charakterek. A tak pewnie chiniole kupią którąś z marek i będą produkować fajne skutry plastikowe.......mógłbym być złośliwy bo mam wyrobione zdanie nt: H-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki % fanów Harleya uważa ,że wraz zakończeniem modelu EVO kończy się prawdziwy Harley .Twin Cam to już japonia (bez gażnika !!!!, z całą masą elektroniki) .Tej częsci ludzi napewno nie interesuje czy będzie istniał Buell bądz nie.Zwolennicy postępu napewno się zmartwią bo jako tako był to ciekawy sprzęt z "jajem",mocno urozmaicał ofertę H-D.A jak będzie to czas pokaże ,choć nic dobrego to nie wróży bo zawsze to jedna lub dwie marki mniej na rynku, a Japonia jest jak japonia ja nie rozróżniam co jest co Zresztą przykład Hamera!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mozna powiedziec o sprzecie jedynie na nim siedzac ? ? ? To tak samo jak bys ogladal jego fotografie czyl NIC !W sekrecie powiem Ci, ze eden a wlasciwie najgorszy sprzet jakim jezdzilem.Buell nigdy mi nie przypadl do gustu, jest mi wiec obojetnie co stanie sie z firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ludzi którzy nie uznawali nowych hadeków bo juz wytryski maja to niech sie na dorożki przesiądą tam poczują prawdziwą klasyke !ścigacz z buella nigdy nie bedzie a jak komu za wolno albo trzepie kierą ...no coż,jeśli o same ich maszyny idzie to stylistycznie dla lubiących coś innego od plastikowego światka i z pewnościa dobre egzemplarze będą rozchwytywane przez ludzi którzy mają po 2-3 sprzęty w garażu i się zwia koneserami a nie dresami co pierw odkręcają na maxa rollgaz a potem wciskaja starter! Kazdy styl trzeba lubiec jak i innego harego i inne i buella z pewnościa ludzie nie szanuja za Vmax tylko za doznania z jazdy.Każdego szkoda mysle że ktoś sie zbierze i wykupi przynajmniej jedna marke, teraz i tak to wszystko tak zakręcone ze nie wiadomo co kto produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi sie, ze popelniasz blad w rozumowaniu. Tu nei nasowa sie oytanie kto o zdrowych zmyslach tylko kto ma ny tyle kasy ? MV produkuje tyle motocyki ile sie sprzedaje ( z mala nadprodukcja ) Cena F4 zaczyna sie oficjalnie od ca. 20 000,- €.Ci ktorzy chca kupic znajduja je za ca. 17-18 000,- € Na zachodzie zadko kto kupuje motocykl za gotowke, bo kredyty na nie nie sa drogie. Roznica miedzy nowym japonskim litrem to cos miedzy 30 - 50,- € Pozatym z tego co wiem Bugatti ma sie dobrze i wcale nie mysli o masowej produkcji - po prostu wola sprzedac mniej a z wiekszym zyskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kasy mają arabscy szejkowie. Z czego wiem to oni, obok mafii, są głównymi odbiorcami najdroższych samochodów. Byłem nieraz na zachodzie i trudno tam uświadczyć Merca klasy S, Maybacha, Rollsa czy Ferrari F50. Podobnie z motocyklami. Co do MV Agusty F4 to najtanszy model z tej serii (F4 S 1+1) kosztuje 70000 a nie 20000, są jednak modele kosztujące nawet 180000 i więcej. Wg mnie trzeba być nieźle walniętym aby wydać tyle kasy na motocykl, no chyba że się ma nadmiar kasy i nie wie się co z nią zrobić. Myślę że japoński ścigacz za 50000 zł dostarczy nie mniejszej frajdy niż MV za 180000 zł. Co do Bugatti to chodziło mi o starą włoską firmę, która w latach 20 i 30 produkowała najlepsze na świecie samochody wyścigowe ale z powodu problemów finansowych została zamknięta w latach 50. Obecne Bugatti to już zupełnie inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj, Chyba ogolnie wiadomo, ze motocyklisci mysla inaczej ! Nikt z nas nie patrzy racjonalnie bo nikt nigdy nie kupilby motcykla z racji jego waskiego zastosowania. Nie wiem gdzie byles na zachodzie, ze nie mogles zobaczyc ( lub widziales malo ) S-Klass. Co do pozostalych marek ktore wymieniles to nie nalezy zapominac, ze sa to auta sportowe czy luxusowe ktorych z regoly nikt nie uzywa na codzien. Ten kto kupuje taka fure ma w garazu conajmnej jedna lun dwie inne ( o szejkach nie wspomne, ci maja moze cztery + ) Rzecz raczej w jakie miejsca sie jezdzi lub gdzie trzeba sie kopnac aby takie fury zobaczyc. W duzych miastach jezdzi tego troche.Bugatti splajtowala, hmmm, wiesz ile firm juz splajtowalo ? MV ma juz tych plajt na koncie calkiem sporo, Harley Dawidson conajmniej jedna. W dzisiejszych czasach to zaden wyczyn, wystarczy, ze bank troche Ci kranik przymknie i po wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jest nim przepłacanie w imię niewiadomo czego. Co takiego ma ten F4 że kosztuje aż 50 tys. euro? Miałbym dać tyle kasy tylko dlatego, że ma cos tam wykonane ze stopów magnezu? Bogatym nie jest ten kto dużo zarabia ale ten kto umiejętnie wydaje zarobione pieniądze. Dotyczy to nie tylko motocykli ale wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.