Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ile Wydajesz Na Ciuchy?


wisienka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Jestem studentką socjologii, robię prawo jazdy na motocykl, jeżdżę jako pasażer. Zbieram informację do mojej pracy licencjackiej i będę wdzięczna za pomoc. Ogólnie mówiąc praca dotyczyć będzie różnych aspektów bezpieczeństwa związanych z jazdą motocyklem. Bardzo proszę o krótki wpis na forum z odpowiedzią na poniższe pytania:1. Co kupiłeś/kupiłaś z odzieży ochronnej motocyklowej i z akcesoriów dokonując pierwszego zakupu, jako przygotowanie do jazdy na moto? Ile wydałaś/wydałeś wtedy pieniędzy?2. Jak często dokupujesz odzież i akcesoria (zawsze coś raz w roku, rzadziej?)? Dlaczego kupujesz nowe rzeczy (bo stare się zniszczyły, bo są nie modne, bo zawsze coś nowego się przyda)? Ile rocznie na takie zakupy wydajesz pieniędzy?Praca ma potwierdzić/obalić tezę, że polscy motocyklści i polskie motocyklistki nie zabezpieczają się wystarczająco przed skutkami wypadkow i wydają proporcjonalnie mało pieniędzy na odzież ochronną w stosunku do wydatków związanych z zakupem motocykla.p.s. pytania te zamieszczam na różnych forach tematycznych aby zebrać więcej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet: kask, buty, kurtka, spodnie, rekawiczki.Lacznie: 4700.Jak sie zniszczy/rozpadnie.PS. Wersja na lato:komplet: orzeszek, japonki, bezrekawnik, spodenki ala hawaje, brakLacznie (same firmowe rzeczy): 325złWYmieniam, gdy sie okazuje, ze w tym sezonie dany element jest niemodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kask -> Rękawice -> Kombik (używany) -> ButyNiecałe 1,5k, sprzęt z średniej półki po okazyjnych cenach =).2. Z odzieży jak się zużyje to będzie nowe, jeżeli masz na myśli akcesoria do moto to jak jest potrzeba. Mode mam w d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nieprzemyslane te pytania. Jest jeszcze kwestia, jakiej wartosci sa ciuchy ktorych ktos uzywa a zupelnie inna bajka jest ile za nie zaplacil.Osobiscie nie place wiecej niz polowe a z regoly mieszcze sie w przedziale cenowym miedzy 1/3 a 1/2 ( gora ) ceny detalicznej. Ciuchy conajmniej srednia polka.Dokupuje jak mi sie cos ewentualnie spodoba lub jest okazja ( przecena czegos naprawde fajnego lub wysokiej jakosci ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kaski 350zl i potem zmieniłem za 1500zl , buty 700zl, kombi 2250zl , Goratex na chłodniejsze dni spodnie i kurtka 800zl, 2pary rękawic 150zl i 380zl, żółw na plecy 350, 2 pary kominiarek zima 150zl/lato 60zl i odzież termoaktywna 300zł aha no i jeszcze kondon na kombi150zl. W sumie 7140zl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask HJC 230zł, Kurtka Modeka 650zł, spodnie IXS 180zł (na allegro wyczaiłam ), rękawice HELD skórzane 260zł, buty Probiker 120zł (dobrze trzymają nogę jak na taką taniochę) i tyle. Pasa nerkowego nie potrzebuję bo spodnie to ogrodniczki a kurtka ma dość długą tylną klapę, dodatkowo ma fajny duży kołnierzyk więc kołnierza też nie potrzebuję. Tak czy siak mam zamiar jeszcze kupić kominiarkę ;)SUMA 1440zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask AGV K-Series + czarny wizjer na lato - 550 złkurtka utika - 217 złspodnie ozone - 220 zł rękawice adrenaline - 100 złbuty - 200 złkominiarka - 50 złWszystko kupowane na wyprzedażach jesiennych, suma - 1337 zł. Po tym sezonie doszedłem do wniosku że jednak jakość i komfort jest adekwanta do ceny i planuję zmienić kurtke i spodnie lub kupić kombik.Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask probiker 200zł, buty probiker 200zł, kombik skórzany tschul 900zł, ochraniacz na plecy 150, rekawice 20zł (warte 120zł ale dostalam znizke bo dorzucił do kombika ), kominiarka 10zł W sumie 1480zł.Ubranie zmienie jak kupimy nowe moto, bo teraz generalnie jestem cala na czarno a tak juz kupie pod kolor ... no chyba ze sie wczesniej zniszczy biorac pod uwage ze przesiadam sie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.