Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"wolno Tak Jechać?"


Shakal

Rekomendowane odpowiedzi

http://motoryzacja.interia.pl/motocykle/ne...-jechac,1310652ciekawa sprawa, z jednej strony mozna jezdzic w korkach miedzy samochodami bo jest taki przypis w KD, z drugiej strony tu ktos wypisuje ze nie mozna po linii jezdzic, tylko i wylacznie jezeli miescimy sie z samochodem na jednym pasie, a z jeszcze innej strony motocykle policyjne jezdzace miedzy samochodami po linii CIAGLEJ... ?!?!o co cho? mozna? nie mozna?ktos kto pisal ten artykul (dlugi jak cholera - zwykla wzmianka) nie poparl swojej tezy zadnym artykulem z KD, wiec co to za sens wypisywac takie rzeczy?od jakiegos czasu odnosze wrazenie ze ktos placi portalowi INTERIA.PL za obsmarowywanie motocyklistow, jak chocby w ponizszym temacie :http://motoryzacja.interia.pl/motocykle/ne...ow,1309872,3017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane x razy, a to co wesołe artykuły na onecie/interii/tvn piszą/mówią olewaj (za dużo wahy się spala na frustracji). Jak napisał kolega wyżej, wolno. Grunt, żeby nie wyprzedzać z prawej strony w momencie jak masz jeden pas w Twoim kierunku. Potwierdzone przez panią z kursu na kat. A, instruktora i pana policjanta z drogówki, który się stołuje u mnie w robocie ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Rzeczpospolitej i Socjalistycznej Unii Europejskiej coraz mniej jest dozwolone i jest to proces postępujący.I co z tego ? Lubię zapierd.lać i będę pzdrkjujik
no jeśli masz takie motocykle jak na twojej stronce to pewnie nieźle zapierda*aszps. varadero z kuframi? czy jeszcze nie bo, widze że kamizelka jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyprzedzania to przepisy są chyba jasne dla wszystkich (może poza redaktorkami z interii). A jeśli chodzi o omijanie to po prostu nie wolno przekraczać linii ciągłej i tyle. A że przed skrzyżowaniami jest zwykle namalowana linia ciągła to należy uważać żeby jej nie przekroczyć.Poza tym jak napisano wyżej, wałkowane x razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli masz takie motocykle jak na twojej stronce to pewnie nieźle zapierda*aszps. varadero z kuframi? czy jeszcze nie bo, widze że kamizelka jest
Kamizelka to podstawa. Jak smaruję łańcuch to nawet zakładam kask i pachołki wokół motocykla rozstawiam a i asekurowanie liną i czekanem też bywa.To na stronce to nieprawda. Tylko powiększam sobie penisa pisząc że szybko i niebezpiecznie jeżdżę.Nie przekraczam 50 km/h. NIGDY.Kufry to ZŁO. Nie można lansować się z kuframi.A po co jeździć jeśli punky za lans nie są przyznawane ?całujękjujik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko prawda i można tylko kiedy samochody STOJĄ i wykonujemy manewr OMIJANIA bo nie można tego robić kiedy samochody jadą w korku bo to już wyprzedzanie i wtedy powinniśmy zmienić pas tak jak przy wyprzedzaniu puszką bo przecież jak ktoś jedzie po swoim pasie ruchu nie przekraczając linii to ma prawo sobie manewrować jak chce czy chociażby ominąć dziurę w ramach SWOJEGO pasa ruchu więc jak motonita WYPRZEDZA pojazd jadąc pomiędzy pojazdem, a linią po tym samym pasie co pojazd wyprzedzany to jest to już niebezpieczne i głupie bo koleś ma prawo nagle odbić w lewo w ramach swojego pasa i będzie bum i tu nie będzie gadki.Także spoko jak samochody STOJĄ w koreczku i mamy miejsce, żeby zmieścić się na swoim pasie to omijamy, ale jak samochody ruszają powinniśmy kulturalnie jechać w kolejce i znowu jak się zatrzymają ominąć x samochodów, no chyba, że pas z naprzeciwka wolny i można zgodnie z przepisami wyprzedzić, a wiadomo, że później na moto luka się znajdzie Z tym, że niestety rzeczywistość jest inna W rzeczywistości jak widzę niektórych na moto jak się wszędzie pchają nie patrząc na to czy samochody jadą czy nie i jadą 40km/h między samochodami do świateł to nie dziwię się, że kierowcy później są negatywnie nastawieni. Raz jak widziałem idiotę jaki slalom robił wyprzedzając raz z prawej raz z lewej na normalnej drodze z 1 pasem to mi się włosy na głowie jeżyły i to jadące samochody także jak ktoś by np. omijał dziurę albo po prostu zmienił pozycję w ramach swojego pasa ruchu bo ma do tego prawo to z tamtego na motorze by została mokra plama i potem byłby temat na forum "jakiś ch... w puszce" chociaż wina była ewidentnie pół-mózga na moto.Także powoli, nie pchać się na siłę i z kulturą, a nie będzie wypadków przy tego typu manewrach i kierowcy będą bardziej uprzejmi jeśli nikt im nie będzie po lusterkach szorował.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wszystko prawda i można tylko kiedy samochody STOJĄ i wykonujemy manewr OMIJANIA bo nie można tego robić kiedy samochody jadą w korku bo to już wyprzedzanie i wtedy powinniśmy zmienić pas tak jak przy wyprzedzaniu puszką bo przecież jak ktoś jedzie po swoim pasie ruchu nie przekraczając linii to ma prawo sobie manewrować jak chce czy chociażby ominąć dziurę w ramach SWOJEGO pasa ruchu więc jak motonita WYPRZEDZA pojazd jadąc pomiędzy pojazdem, a linią po tym samym pasie co pojazd wyprzedzany to jest to już niebezpieczne i głupie bo koleś ma prawo nagle odbić w lewo w ramach swojego pasa i będzie bum i tu nie będzie gadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i koleś wcale nie ma prawa manewrować sobie jak chce. Nawet jak omija dziurę to może to zrobić dopiero jak się upewni, że nie zagrozi innym uczestnikom ruchu. Np. tym, którzy go w danej chwili wyprzedzają. Inna rzecz, że na to zwykle nie ma czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdz. 3, Ogólneoddz. 1, Art. 164. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.------------------------------Oddział 6WyprzedzanieArt. 24.1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:-ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;-kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;-kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.---------------------------Oddział 5Wymijanie, omijanie i cofanieArt. 23.1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:-przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;-przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Ar2Rm i nawet już pomijając jak jest w teorii bo i tak nikt tu nie podał żadnego punktu kodeksu, który by o tym świadczył poza tym, że powinno się jechać możliwie blisko prawej krawędzi to i tak uważam i chyba każdy kto jeździł puszką ma tego świadomość, że po SWOIM pasie każdy manewruje bez stresu i nie myśli o tym, że ktoś spróbuje go wyprzedzać na tych 40-50cm szerokości wolnej z lewej strony i też uważam, że powinno być NORMALNE, że można dowolnie manewrować po SWOIM pasie ruchu nie najeżdżając na linie bo chyba nikt nie chce jeździć z oczami wpatrzonymi TYLKO w lusterko czy czasem jakiś motocyklista mnie nie wyprzedza bo chciałbym ominąć zaj... dziurę, ale nie wiem czy mogę mimo, że zmieszczę się na swoim pasie bo akurat mi tam ktoś 150km/h na żyletki przejdzie... I jeśli przepis naprawdę jest taki, że może mnie ktoś wyprzedzić po MOIM pasie to jest bezsensowny i stwarza zagrożenie, na szczęście w praktyce jest inaczej bo to by był chaos przecież, a poza tym gdy omijamy dziurę po swoim pasie to nie włączamy migacza tak ? Bo nie zmieniamy pasa ? Także to świadczy o tym, że w tym czasie nikt nie powinien się znajdować w tej przestrzeni...Ps. nie wiem jak wy, ale ja w 90% przypadków jak na moto wyprzedzam np. skuterzystę to praktycznie wyprzedzam go jak puszkę bo nie wiem czy nagle nie odbije w lewo, dlatego wyprzedzam go jak normalny duży pojazd, chyba, że zauważam, że ewidentnie mnie widzi w lusterku i tego samego oczekuję od innych motocyklistów, nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś mnie próbuje wyprzedzić jak jadę na moto na moim pasie jak jest wąsko, a ja w tym momencie omijam jakąś przeszkodę, która jest na moim pasie i bum... po kilerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. nie wiem jak wy, ale ja w 90% przypadków jak na moto wyprzedzam np. skuterzystę to praktycznie wyprzedzam go jak puszkę bo nie wiem czy nagle nie odbije w lewo, dlatego wyprzedzam go jak normalny duży pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest miejsce to pcham sie do przodu,jak nie to grzecznie czekam.nie lubie jak jestem w srodku a swiatło zmienia sie na zielone-najczesciej wtedy nie wyprzedzam srodkiem.nie ma na to reguły,zalezy od drogi i uczestników.jedni zrobią miejsce a inni specjalnie zajezdzaja.w takim zyjemy kraju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest miejsce to pcham sie do przodu,jak nie to grzecznie czekam.nie lubie jak jestem w srodku a swiatło zmienia sie na zielone-najczesciej wtedy nie wyprzedzam srodkiem.nie ma na to reguły,zalezy od drogi i uczestników.jedni zrobią miejsce a inni specjalnie zajezdzaja.w takim zyjemy kraju..
w korku prawie zawsze się pcham do przodu, kierowcy najczęściej zjeżdżąją, natomiast kiedy zdarza się, że zapala się zielone a ja akurat kogoś mijam to najczęściej hamuję do prędkości innych i dalej juz grzecznie z wszystkimi.... na trasie Sosnowiec-Katowice rano korek jest praktycznie ZAWSZE, zdarza mi się omijać i przecinać ciągłą linię - jeszcze ani razu nie zatrzymał mnie żaden radiowóz, a taki tez zdarzało się omijać - może miałem szczęście? ... i też ze sobą wożę wydrukowaną interpretację KD przez policjanta na temat wyprzedzania i omijania, w razie czego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodzi co napisaliście wyżej, że można przymknąć oko na najechanie na linię, ale ważne by to robić przede wszystkim z głową i BEZPIECZNIE, a nie omijać samochody ze wszystkich stron na złamanie karku i uważam, że powinniśmy propagować bezpieczne omijanie samochodów stojących w korku czyli powolutku i jak mamy na to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele razy w takich korkach przejezdzalem obok radiowozow jadac bezkarnie po ciaglej i przerywanej linii i nikt nigdy mi uwagi nawet nie zwrocil.
bo i tak nikt tego nie stosuje.Więc wymijasz gdzie sie da.Mi to też wszystko jedno czy linia czy nie.Na sygnalizacji nie czekam bo to mój przywilej że mam 2 koła.Jak komu żal w ..upie to przesiadaj swoje 4 śmierdzące literki na dwa super kółeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno czy nie wolno, to po to miedzy innymi są motocykle, żeby nie utknąć w korkach. Nikt mi nie będzie nakazywał że mam stać w kolejce za jakimiś nieporęcznymi kawałkami blachy w których w dodatku siedzi tylko jedna osoba. To nic że jest to auto na trasę, combi rodzinne czy wielka krowa ważne żeby stać w korkach. Dlatego tego typu przepisy mam głęboko w poważaniu. W dodatku ludzie tak się rozleniwili że potrafią wsiąść w auto by przejechać TYLKO kawałek miasta w samym centrum. Nie wiedzą że pożyteczniej i szybciej byłoby jechać tramwajem czy rowerem już o kupnie skurerów nie mówię bo może nie każdy to lubi. Mimo że się ludzie wkurwiają to świadomie się pakują w korki (oczywiście nie mówię o tych co mają daleko ale Ci z tego samego miasta mogliby się powstrzymać z jazdą "w załatwianiu spraw na mieście")W dodatku jeden palant skomentował pod artykułem pytając "gdzie tu uczciwość?. Skoro ja stoję w korku to niech on też postoi, każdy musi poczekać a nie wciskać się na chama. Jak widzę motocyklistę miedzy pasami to specjalnie zjeżdżam tak by się nie przecisnął". Pokażcie mi takich ludzi to sprzedam im taką bombę że się opanują. PS, miałem dziś ciężki dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.