Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"całą Siłą W Motocyklistów"


Benzin

Rekomendowane odpowiedzi

Przez weekend policjanci prowadzili akcję "Motocykl". Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących jednośladami, uprawnienia do ich prowadzenia oraz stan techniczny pojazdów.Akcja "Motocykl" została przeprowadzona, ponieważ policjanci obserwują sporo nagannych zachowań jeźdźców. Mieszkańcy regionu często zwracają się z prośbami o interwencje wobec brawurowo jeżdżących na motocyklach. Potwierdzają to również wyniki III Edycji Polskiego Badania Przestępczości, przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Komendę Główną Policji. Wynika z nich, że 41 proc. ankietowanych mieszkańców Podkarpacia obawia się właśnie brawurowo jeżdżących kierowców. Reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze - zadaniem policjantów jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami. W związku z tym policjanci ruchu drogowego rozpoczęli w piątek trzydniowe działania pod kryptonimem "Motocykl". W tym czasie funkcjonariusze bardzo uważnie przyglądali się motocyklistom. Kontrolowano stan techniczny pojazdów, posiadane uprawnienia do kierowania czy stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i wszelkie wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym - przede wszystkim jazdę na jednym kole i nieprawidłowe wyprzedzanie. W działaniach wykorzystano nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ręczne radary i fotoradary. Do służby skierowano też policjantów na motocyklach. Do ujawniania wykroczeń - oprócz "tradycyjnego" sprzętu - funkcjonariusze postanowili użyć także kamer miejskich monitoringów. Z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego muszą się liczyć motocykliści, którzy: jeżdżą motocyklami bez tablicy rejestracyjnej, zaginają lub w inny sposób czynią nieczytelną tablicę rejestracyjną, powodują nadmierny hałas. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku na drogach województwa zginęło 9 motocyklistów, a 125 zostało rannych. W tym roku (od stycznia do pierwszego tygodnia maja) w wypadkach drogowych śmierć poniosło 5 motocyklistów, a 20 zostało rannych. Od połowy kwietnia policjanci uczestniczą w kampanii "Użyj wyobraźni", której celem jest propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych i bezpiecznych zachowań na drodze, oraz wskazywanie zagrożeń i przestrzeganie przed skutkami brawurowej jazdy.link: CAłą siłą w motocyklistówznaczy puszkarze moga byc spokojni i wymuszacskupienie całych sil jest na jezdzacych na 2oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kryptonim - Motocykl" nawet nie wiedzielismy ze jestesmy obiektem scisle tajnej misji, zorganizowancyh oddzialow policjiMieli tez pseudonimy? Grupa uderzeniowa Czerwony Kapturek do Babci - "W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle", odzew "Zuzanna lubi je tylko jesienią" wróg na motocyklach jest wszędzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłam ;) , ale za późno, bo panowie niebiescy zaczaili się wczoraj w krzakach na wjeździe do miejscowości "Lelów" na Jurze, zaraz za znakiem "teren zabudowany" i skasowali mnie na 100 zł i 4 PK
Asiu!! no jak to się tak dałaś?? trzeba było uciekać, albo udawać że patrzysz właśnie na coś zupełnie po przeciwnej stronie;p A tak poważnie, to przykro mi że Cię skasowali... Ah gdzie te czasy, gdy kobietę na motocyklu traktowano ulgowo ;p ;p ;p ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saron nie do końca rozumiem co ten temat ma na celu ? Bo ja nie widzę nic złego w tej akcji... Patrząc na to ilu młodych ludzi w moim wieku kupuje plastiki i w dresie jeździ 150km/h po mieście w klapkach z niezapiętym kaskiem i jakie "manewry" robią to nie widzę w takiej akcji nic dziwnego... Jeśli jeździsz normalnie i przeciętnie przekraczasz prędkość o 10-30km/h to specjalnie Cię to nie dotyczy już miałem takie sytuacje, że przy lekko przekroczonej prędkości puszką policjanci tylko pokiwali palcem albo machnęli ręką... Także mnie takie coś nie rusza i nie czuję się przez to gorszy czy "prześladowany" bo pewnie niektórzy tak to odbiorą.Także moim zdaniem nie ma z czego robić sensacji na siłe ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonariusze reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i wszelkie wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym - przede wszystkim jazdę na jednym kole i nieprawidłowe wyprzedzanie.
Odpuścili by sobie te aspekty powyżej i byłaby super akcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kalecka przyjechali ^^ nie wiem czy to ta akcja czy komus przeszkadzalo i zadzwonil100 zl za zagieta tablice + wziety dowod za brak postojowego z przodu (spalona zarowka) o_O
To o której byli na kaleckiej? Bo ja byłem w niedziele przez niecałe 2 godz i żadnej policji nie widziałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami dajemy im powody do robienia takich akcji. A koleś policjant ma prikaz z góry że mają być wyniki bo niet premii i uwalają potem za zwłoki komara na lampie. Mój sąsiad to glina i niestety ludzie dzwonią na komisarjat że ktoś tam polata za szybko, że za głośno, że na gumie itp... Jak nie zrobią nic w tej sprawie to ich ludzie zjadą że lenie nic nie robią. Komendant da rozkaz - pały do wozów i na akcję. Taka ich praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem niezłe szczęście, że mnie nie zatrzymali, bo jak w piątek popiłem... to wstałem w sobotę o 17 a wsiąść na moto zdecydowałem się w niedzielę wieczorem. W Katowicach minąłem pana policjanta na FJR1300 - nie odmachnął, a w Chorzowie panów w dużym radiowozie, nikt się nie palił do sprawdzania mnie i maszyny. Myślę, że na Śląsku motocykliści są porządni i policja nie będzie robiła przeciwko nam tajnych akcji pod nic niemówiącymi kryptonimami jak "motocykl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w niedzielę jeden radiowóz wyprzedziłem pomiędzy Pyskowicami a Bytomiem, najpierw za nimi w zabudowanym grzecznie a potem widziałem ich tylko w lusterku:) Aha z miesiąc temu zatrzymali mnie na suszarkę w Tarnowskich G. tuż przy wylocie na M. Śląskie jest 50 na tarczy chwile dalej stałe miejsce no i masz patrol damsko męski Miła pani sierżant obsługiwała radar na którym wyniku mi nawet nie pokazała a jej kolega w pierwszych słowach do mnie że za prędkość mandat mi daruje ale za to że się zatrzymałem to już nie i tu zaczęła się miła i owocna dyskusja taka jak między motocyklistami zazwyczaj bywa. Pozdrawiam policjantki i policjantów powiatu tarnogórskiego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.