Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

O Ogólnie Pojętej Kulturze Jazdy


pawelv750

Rekomendowane odpowiedzi

Piszemy i czytamy tematy o różnorakich przejawach buractwa u kierowców puszek , tymczasem niestety udało mi się zaobserwować dzisiaj takie obrazki .Obrazek pierwszy : Krzeszowice koło Krakowa , zachciało mi się zjeść loda , podjechałem w tym celu do dość mocno oblężonej lodziarni umiejscowionej nieopodal skrzyżowania . Stoję w kolejce a tu podjeżdża dwóch kolesi na sportach , najpierw jeden z nich postrzelał sobie z wydechu , matka z dwojgiem dzieci zrezygnowała z przejścia przez jezdnię , a następnie zaczął palić gumę obrzucając paprochami maskę i szybę stojącej za nim meganki , po czym obaj się roześmiali i pojechali w stronę Katowic . Chyba nie muszę cytować komentarzy przechodniów i stojących obok mnie ludzi . Cała kolejka patrzyła na mnie z byka jakbym to ja brał udział w tym przedstawieniu . Obrazek drugi: Ojców , sielanka , piękna pogoda , przydrożna knajpka pełna motocyklistów , dzieciaki robią sobie zdjęcia na maszynach , miła atmosfera , ludzi tyle że kręta droga do Pieskowej Skały to prawie deptak że o całej masie rowerzystów nie wspomnę . I oto dwóch gamoniów postanawia pokazać jacy to są sprytni i jak wspaniale mają opanowane maszyny i w ogóle....Nie chce przesadzać ale jak stwierdzę że jechali w okolicach setki to się chyba o wiele nie pomylę . I nastała cisza i wszyscy motocykliści którzy przyjechali tutaj na sportach , chopperach , turystykach i innych sprzętach zwiesili na dół głowy .Niektórzy z nas popracowali nad wizerunkiem motocyklisty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy dzisiaj ponad 400km..Nidzica, Czorsztyn i okolice..żadnego chamstwa czy wymuszeń ze strony puszek, w korkach robili miejsce do przejazdu, moim zdaniem nie ma podziału:my na motorach jesteśmy święci a w samochodach same dresy. Są ludzie i chamy.. w samochodach czy na motocyklach. Jak się widzi wariatów na 2oo pozostaje skwitować: co za debile i wariaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobic, nic sie nie poradzi ze dresy upodobaly sobie jazde na plastikach to samo mozna powiedziec o golfach starych beemach czy hondach ze to dresowozy z tonami szpachli sam na drodze zaobserwowalem ze np wlasciciele choperkow w wiekszosci nie chca odmachiwac na pozdrowienia maja sie za lepszych albo po prostu skora z cwiekami za ciezka, nie ma co sie przekrzykiwac bo idioci sa wszedzie, (w wiekszosci na sportowych motocyklach niestety) patologia po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe2 cham pozostanie chamem. Nie ma znaczenia czy ktos jezdzi na motocyklu, samochodem czy autobusem. To kwestia kulury osobistej. Motocykl , czy super samochod nie zmienia czlowieka.Jezdzac po drogach doszedlem do wniosku ze czlowieka nie trzeba zapraszac do domu zeby go poznac. Wystaryczy chwile za niem pojezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo jak koledzy wyżej niezależnie od tego kto czym jeździ są ludzie i ... No nie będę kończył bo nie wypada, ale chyba każdy wie o co chodzi. Ja np. spotkałem się z sytuacją, która z pozoru wydała mi się chamska, a po chwili okazało się, że jednak nie. Mijałem powolutku samochodu w korku bo był dłuuugi i nagle powoli samochody ruszyły, a ja znalazłem się koło golfa, a w środku koleś w zakresie wieku 20-30lat no i jak byłem obok niego nagle przyspieszył myślę sobie wieś chce pokazać co golf potrafi, ale przyśpieszył ja zostałem sobie z tyłu, a on podjechał do poprzedzającego go samochodu i zjechał mi na maksa na prawo ! Byłem w ciężkim szoku pokiwałem gościowi bo kilka sekund wcześniej oceniłem go zbyt pochopnie, a on zachował się naprawdę OK robiąc mi miejsce jako nieliczny Także i w golfach i bmw jeżdżą normalni kulturalni kierowcy, a i na moto nie brakuje chamstwa i kompletnej 'samowolki' na drodze.Także nie oceniajmy ludzi nigdy po tym czym jeżdżą (moto, puszka, ciężarówka, autobus), ale po tym jak się zachowują i co prezentują swoim zachowaniem Inna sytuacja miła to jak był korek i Pan kierowca z miejskiego autobusu mi ręką przez okno pomachał, że mam sobie jechać bo czysto z naprzeciwka Także na szczęście wydaje mi się, że ogólnie w ruchu drogowym nie jest tak źle jak to wygląda w komentarzach pod filmami motocyklowymi w internecie itp., a Ci co piszą komentarze o spychaniu motocyklistów itp. to zakompleksiona mniejszość, którą na szczęście rzadko spotyka się na drodze, a coraz więcej kierowców staje się uprzejmymi Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spajdi ja również spotkałem się z tym ze kierowcy w korku mi sie ubijali na prawo zebym sobie przejechał no bo qrde popatrzcie na chłopski rozum normalny człowiek kierowca puchy nie mający złych przygód z motocyklistami ustąpi bo: wie ze jesteśmy mniejsi zwinniejsi skoro mamy opcje zeby dostać się na początek korku bez czekania w kolejce no to co mu szkodzi zrobic nam troche miejsca a juz przynajmniej stać w miejscu.... tak że spoko :-) no ale niestety są też jak juz wiemy chamy - jade sobie właśnie w korku jeden koleś mnie puscił jeden stał kolejny zjechał w prawo, dojeżdżam do skrzzowania koniec korku wyprzedzam ostatni samochód by stanąc sobie zaraz przed światłem i pasami (było duzo miejsca) no i zielone i ruszam samochód cały czas za mną dojeżdzam do kolejnego skrzyżowania i kolo za mną gaz do dechy jep mi przed nos i po hamulcach rpzed kolejnymi światałami no jak widać nie był tego samego zdania co kierowcy jadący za nim i przyrko mu było ze go wyprzedziłem co do nas moturowców:"dawcy na ścigach" popierdalający przez wioski 200 a przez miasto 150 nie szanujący swojego ani czyjegoś życiaczoperowcy z maxymalnie rozwierconymi tłymikami robiący przegazówy co 100m tak ze szyby w oknach się trzesąoff-roadowcy ze swoimi bzyczącymi na wysokich obrotach crossikami w pełnej zbroi zakłucający rodzinny piknik w lesieno jak widać i nasza rasa może byc przez to nielubianano nic, trzeba tylko liczyć na to ze coraz więcej ludzi będzie do tego podchodziło tak jak my - nie każdy motocyklista to cham i świr jak i nie każdy golf3 to tempy drespoprostu trzeba ludziom klarować że nie należy szufladkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nas moturowców:"dawcy na ścigach" popierdalający przez wioski 200 a przez miasto 150 nie szanujący swojego ani czyjegoś życiaczoperowcy z maxymalnie rozwierconymi tłymikami robiący przegazówy co 100m tak ze szyby w oknach się trzesąoff-roadowcy ze swoimi bzyczącymi na wysokich obrotach crossikami w pełnej zbroi zakłucający rodzinny piknik w lesieno jak widać i nasza rasa może byc przez to nielubianano nic, trzeba tylko liczyć na to ze coraz więcej ludzi będzie do tego podchodziło tak jak my - nie każdy motocyklista to cham i świr jak i nie każdy golf3 to tempy drespoprostu trzeba ludziom klarować że nie należy szufladkowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.