Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zadbajmy O Siebie I Nasze Plecaczki


marek2006

Rekomendowane odpowiedzi

... to mogłoby być regulowane prawnie. Jeśli mowa jest o urzywaniu kasów to dlaczego nie można umieścić zapisu o ubraniu ochronnym posiadającym odpowiednie atesty - chociażby CE ??
Przyklad jak bardzo Polska jest pod tym wzgledem zacofana. Sa kraje w ktorych jest to uregolowane, w niektorych nie dostaje sie odszkodowania w razie wypadku, jezeli nie mialo sie odpowiedniej odziezy ochronnej. Moim zdaniem slusznie, bo jak mozna zadac odszkodowania jezeli samemu nie dba sie o wlasne zdrowie
Niektore Twoje pomysły to mnie rozwalaja. W jakim świecie Ty żyjesz? A narzucanie czegos takiego jak wspaniałomyslnie wystrzeliles jest conajmniej niedorzeczne. Polska to wolny kraj, kazdy sie ubiera jak chce, jak mu sie podoba, jak mu wygodnie, i na ile go stać !
Wiesz raczej w tym temacie nie zablysniesz, chyba, ze negatywnie. Powiem Ci, ze pitolisz farmazony, jak nie masz o czyms pojecia to moze noie zabieraj glosu bo wlas sie czlowiekowi na takie podejscie jezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie uszanujcie zdanie innych, a nie mówcie, że ktoś "pitoli" albo "na jakimś innym świecie żyje" bo po to jest forum, żeby wymieniać się spostrzeżeniami i każdy ma prawo do WŁASNEGO zdania i nikt nie powinien tego krytykować, ostatnio na tym forum zamiast dyskusji to w każdym temacie jakieś flame'y lecą... Pozdrawiam i proponuję więcej dystansu i szacunku do zdania innych, a wszystkim z tym będzie lepiej, możecie się nie zgadzać, ale zaakceptujcie to, że ktoś myśli inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to niech jeździ bez odpowiednich ciuchów z gołymi plecami, mam to kompletnie gdzieś. Denerwujący jest fakt płacenia potem za ich głupotę ale sami pożałują już nawet nie w czasie wypadku lub odczuwania jego skutków tylko przewianych kolan i nerek. Będą bardzo często siusiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ten co jeździ po hawajsku też może powiedzieć, że on opłaca składki i za JEGO pieniądze go będą leczyć, a nie za TWOJE więc nie podchodziłbym tak do tego...
'hahaha, najsmiesniejszy tekst jaki przeczytalem i jednoczesnie najmniej dojrzaly.. uwazasz ze za to nie placisz?a to ze co roku podnosza skladki OC (pomijam fakt checi osiagniecia zyku przez tow. ubezp), to ze jak taki ktos idzie potem do lekarza to za czyje idzie? za swoje placi za wizyte, za lekarstwa i za szpital? raczej watpie.. wszystko idzie albo z zusu, na ktory placisz ( o ile pracujesz lub twoi rodzice pracuja), albo ze skladki OC, na ktora chyba placisz, skoro masz motocykl.To skoro masz takie jednostkowe podejscie to podam Ci przyklad:Ty wraz z kolegami wsiadacie do autobus po imprezie i np niszczycie w nim siedzenia (malowanie markerem, poprucie szwow itp itd).. Tydzien pozniej wsiadacie do tego samego autobus i kierowca mowi ze bilet kosztuje 2,5 a nie 2 zl, bo jacys debile zniszczyli siedzenia i trzeba bylo wydac dodatkowa kase na remont... juz kumasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra -kochani -rozluźnijcie się ,bo się cebernetycnie "pobijecie" Przecieć chocbysmy tu nie napisali Bóg wie co -to i tak kazdy jedzie podług swojego zdania. Wspomnieliscie o wymogach BHP w róznych zakładach pracy - he he he - znam zycie dłużej i wiem ,ze przepisy swoje - zycie swoje. Póki nie zrobia zapisó prawnych to my ( czyli Ci co mysla o ewentualnie niepotrzebnych skutkach swojej lekkomysloności ) nie łammy sobie tym głowy. Fakt ,składki płacimy wszyscy i z tego idzie na wszystkich ,czyli i na tych co tak jeżdżą... Ktos tu wspomniał i wpływie filmów - no cóż jak ktos w "pewnym " wieku odbiera takie filmy jak małe dzieci bajki gdzie po odrabaniu głowy - ona odrasta - to lepiej tego juz dalej nie komentować Strach sie bać Na wiosne zawsze moda coraz bardziej odsłania walory ciała ,i faktycznie jak to jest młode i piekne -czemu nie - tylko nie na moto Moze co niektórzy biora reklamy moto na wystawach ,kiedy to napiekne maszyne eksponuja piekne "skromnie ' ubrane modelki -zbyt na serio ,ze tak własnie trzeba moto promować? Buziaczki dla wszystkich iw iecej luzu kochani - toć to oni beda cierpieć a nie my

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamJa tez uwazam ze kazdy na motor powinien byc ubrany stosownie do sytuacji.Ja sobie jezdzilam z mezem po Opolu i okolicach w jeansach i zimnowej kurtalce, ale przed Czestochowa zajechalismy do sklepu- zakupilam porzadna kurtke z ochraniaczami, porzadne rekawice i ochraniacze na kolana- bez takiego stroju maz by mnie nie zabral w taka trase.To byl warunek bym mogla pojechac i nie zaluje wydania kupy kasy :-)))))Jednego co jeszcze nie mialam to cos na szyje i w ta czesc ciala troche mi zimno bylo .Kierowca powinien byc rozsadny i takiej panny na letniaka nie zabierac ze soba.Pozdrawiam wszytskich :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie obchodzi w co się plecaczek ubiera, dopóki nie jest moim plecaczkiem. Jak chcę kogoś zabrać na przejażdżkę, to zapewniam mu odpowiedni strój. Chronię w ten sposób nie tylko tę drugą osobę, ale również siebie (m.in. przed wyrzutami sumienia).Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz masz prawo mieć takie zdanie ja mam inne i wyjaśniłem to w kilku postach poczytaj je wszystkie dokładnie... Ja do tego tak podchodzę i koniec, a przykład z autobusem faktycznie jakieś znamiona podobieństwa są, ale nie do końca... Tak samo mógłbyś nie chcieć, żeby leczyli tych co jeżdżą na deskach, rolkach itp. bo się często łamią i co ich mają leczyć za "Twoje" bo oni mają kaprys takie kontuzjo-genne hobby mieć - niech hobby zmienią Denerwuje mnie np. jak idioci niszczą klatki schodowe, malują markerem, zdzierają tynk itp. itd. i to potępiam bo to jest po prostu wandalizm, łamanie prawa więc to nie ma dyskusji. Z jednej strony rozumiem ten argument, że to z kasy wszystkich bo niejako tak jest w pewnym stopniu, ale tak jak napisałem to nie jest taka prosta sprawa. Tak samo można by powiedzieć, żeby Cie nie leczyli jak pijany się przewróciłeś i coś sobie zrobiłeś ktoś może powiedzieć "co będą pijaka za moje pieniądze leczyć" więc to nie jest wszystko takie do końca proste i oczywiste. Dlatego ja rozumiem wasze pretensje, ale nie przesadzałbym tak z tym po prostu i podszedł do tego z wielkim dystansem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, ja nie mowie ze jazda w skórze jest zła, zreszta bylabym hipokrytka bo sama w niej jezdze Chodzi raczej o to ze ktos nie jezdzacy w niej moze miec rozne powody ku temu i nie nalezy oceniac i pochopnie wkladac do worka z napisem "dres/idiota/dawca". A nie oszukujmy sie ze tak sie nie dzieje gdy taki widok ukazuje sie naszym oczom...A porównywania pracy na budowach czy wysokosciach z jazda na moto komentowac nie bede Pozdrawiam,D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nikim nie mówię dres bo jeździ nie odzany odpowiednio dla mnie dres to taki nawet co ma kombi jeszcze z metkami i się lansuje po mieście wszędzie tam gdzie najwięcej d.. i rozgląda się czy się za nim rozglądają o głupich popisach nie wspomnę .Chodzi o to by jeździć nawet w mocherowym berecie cwitrze ala Kononowicz czymkolwiek byle nie zawiało i nie jest tak że ten co bez odpowiedniego stroju to już nie motórzysta ale w miarę możliwości się ubrać odpowiednio do sytuaci a niektórzy nie okazują nawet chęci a wiem że zima w Polsce istnieje i można coś wygrzebać z szafy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.