Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

I Kto Był Winny?


brutus333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

auuuu.... jak dla mnie to większa wina wiadomo, że tego co wyprzedzał całość, bo za szybko. A ten co skręcał? hmm... nie znam się na jeździe w kolumnie, ale widać ze nagle zachciało mu się skręcić, przez co przytłumił jadących za nim. Ja to chyba bym już sobie odpuścił i poczekał na następne miejsce i dużo wcześniej sie ustawił na lini z włączonym migaczem. wówczas widzi się w lusterku czy aby jakiś przecinak się nie zbliża ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem winny był gość nadjeżdżający z dużą prędkością z tyłu jeśli chodzi o nazwijmy to "prawo motocyklowe". Skręcający patrząc w lusterka w takim tłumie i tak nic nie zauważy a wyprzedzający powinien zachować szczególną ostrożność szczególnie jeśli wyprzedza grupę i przede wszystkim nie zapier... z taką prędkością. Właśnie dlatego jest niewiele osób, którym ufam pod tym względem i pozwalam jeździć za mną... Z drugiej jednak strony jadący z tyłu mógł się nie spodziewać, że nagle ktoś będzie odłączał się od kolumny i skręcał, ale to go nie tłumaczy - trzeba trochę myśleć i umieć przewidzieć zagrożenia. Jeśli przyjechałaby policja stwierdziliby, że nadjeżdżający z tyłu na pewno nie jechał 50 km/h (pewnie to było w zabudowanym) orzeczonoby współwinę. Z innego punktu widzenia (zasad ruchu drogowego) skrzyżowanie na pewno nie było oznaczone ponieważ była to droga gruntowa, linia na drodze przerywana a co za tym idzie skręcający powinien się upewnić czy nie jest wyprzedzany i jeśli nadjeżdżający z tyłu jechałby przepisowo (50 km/h) oznaczałoby to winę skręcającego a jeśli jadący z tyłu zapieprzałby z nadmierną prędkością pewnie byłaby współwina. Teraz wiadomo dlaczego wyprzedzanie jest najbardziej niebezpiecznym manewrem na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem taki temat bo jak wiadomo gdyby to było spotkanie motocykl - samochód to zawsze winny jest motocyklista. W czwartek miałem kolizję, i oczywiście to ja jestem sprawcą bo jak że by inaczej. Gość wyjechał mi z podporządkowanej, nie patrzył (chyba) w moją stronę a ja zostałem oskarżony o spowodowanie kolizji bo wyprzedzałem kolumnę samochodów stojących na czerwonym i czekających aż się łaskawie zmieni na zielone. Nie przekroczyłem podwójnej ciągłej, jechałem max 30km/h, ale winny jestem ja bo motocyklista. Szkoda się wku....wiać, tyle mojego że na motocyklu ani śladu nie ma bo się zawiesiłem na siatce ogrodzeniowej i moto delikatnie się położyło na pryźmie z ziemi, a w puszce przodu nie ma. I penis mu w odbyt i HWDP. Uważajcie na siebie bo licho nie śpi. Pozdro wszym i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem taki temat bo jak wiadomo gdyby to było spotkanie motocykl - samochód to zawsze winny jest motocyklista. W czwartek miałem kolizję, i oczywiście to ja jestem sprawcą bo jak że by inaczej. Gość wyjechał mi z podporządkowanej, nie patrzył (chyba) w moją stronę a ja zostałem oskarżony o spowodowanie kolizji bo wyprzedzałem kolumnę samochodów stojących na czerwonym i czekających aż się łaskawie zmieni na zielone. Nie przekroczyłem podwójnej ciągłej, jechałem max 30km/h, ale winny jestem ja bo motocyklista. Szkoda się wku....wiać, tyle mojego że na motocyklu ani śladu nie ma bo się zawiesiłem na siatce ogrodzeniowej i moto delikatnie się położyło na pryźmie z ziemi, a w puszce przodu nie ma. I penis mu w odbyt i HWDP. Uważajcie na siebie bo licho nie śpi. Pozdro wszym i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy.
nie chce tutaj psioczyc czy cos, ale wyprzedzanie kolumny pojazdow, tym bardziej stojacych na czerwonym swietle jest lamaniem przepisow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ić ty sie polotać , bo marudzisz Naprawiaczu Świata, masz jakąś misję , czy jaki ch*j ?
chcialbym a nie moge:)i nie mam zadnej misji, sam tez tak robie, jednak jak ktos juz ma kolizje robiac tak, to niech bedzie przynajmniej swiadom, ze lamal przepisy i nie ma takich pretensji do policji ktora tylko wykonala w tym momencie swoj obowiazek, a stwierdzenie HWDP bylo conajmniej nie ma miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wina tego co wyprzedzał. Zawsze się znajdzie baran co w kolumnie musi przykozaczyć. Albo jadą wszyscy tak samo albo wyp.... ;)Ta sytuacja dotycząca winy jest jeszcze w miare klarowna. W linkach pokrewnych znalazlem bardziej życiowy przykład:http://www.smog.pl/wideo/25351/tak_sie_kon...rze_drastyczne/Czy wina jest tu tak oczywista jak się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wine wg mnie ponosi ten, ktory wyprzedza z predkoscia ok 70-100 km/h cala kolumne pojazdów.. co do przypadku kolegi, ktory dostal mandat ostatnio, to:omijanie pojazdow w korku nie jest wykroczeniem o ile nie przekroczy sie lini ciaglej!!!!jesli gliniarze przyjechali i dal sobie wcisnac mandat, to sory.. jego wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze szybkie wyprzedzanie calej kolumny ma czeste miejsce na paradach i robia to ludzie blokujacy skrzyzowania. Moim zdaniem wine ponosi skrecajacy.
ta ale moim zdaniem te osoby powinny miec juz wtedy kamizelki odblaskowe , zeby sie rzucaly w oczy ze pedza zeby zabezpieczyc kolejne skrzyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandatu nie dostałem, ale wina według mnie leży po obydwu stronach. Nie wyprzedzałem tylko omijałem sznur samochodów, i nie 70km/h tylko 30, nie przekroczyłem linii itp, itd. Niestety sądy grodzkie traktują motocyklistów jak mines społeczeństwa, a trafić na mądrego sędziego jeżdżącego motocyklem to jak walnąć szóstkę w totka. Tak że wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu kur.. widzisz skrzyzowanie? Skrzyzowanie jest zawsze oznakowane i jest ciagla linia a to jest jakas lesna droga nie utwardzona.Proponuje zalozyc jakies podforum albo chodzby dzial dla zniewiescialych urzytkownikow motocykli ktorzy jak z rekawa sypia przepisami i paragrafami o ruchu drogowym a na admina proponuje pana artuditu.Masakra ostatnio sie dzieje na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra to drogi kolego jest wtedy gdy zawsze winni są kierowcy samochodów, magalomania wśród piszących tu osóbP.S. Leśna droga to nie skrzyżowanie?
Tak sie sklada ze NIE i jak sie kur.. nie znasz to siedz cicho.Mam brata policjanta drogowki ktory siedzi w pokoju obok i wpier... kaczke czy jakiegos innego indyka i wlasnie sie go bylam zapytac jak wyglada sprawa.Wesolych swiat i wiecej rozumu zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.