Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zmniejszyć nieprzyjemny zapach skórzanej kurtki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vox

Vox

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 04:09

Witam, kupiłem niedawno skórzaną kurtkę (ramoneskę) w sklepie z odzieżą używaną. Problem stanowi zapach tej kurtki - możliwe, że to efekt przechowywania jej pośród innych ciuchów w tamtym sklepie. Po prostu kurtka śmierdzi :( Czy jest jakiś sposób lub czy ktokolwiek wie, czy w domowych warunkach mogę jakoś pozbyć się tego zapachu? Wiem, że są specjalne pralnie do tego typu ubrań, ale chciałbym spróbować wszelkich dostępnych sposobów, zanim się na to zdecyduję. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 sylaD-Team

sylaD-Team

Barbie Killers Squad

• Moderatorzy
  • 1610 postów
  • SkądWodzisław Śląski

Napisano 26 czerwiec 2012 - 05:04

A czy jest to zapach "stęchlizny" czy zapach tak zwany "lumpexowy"?

Jeżeli po prostu kurtka naleciała zapachem "lumpexu" to wietrz ją dokładnie , ewentualnie spróbuj powkładac we wszelkie kieszenie , czy nawet rękawy woreczki bawełniane ( można sobie uwiązac z kawałków starego prześcieradła ) i wsyp do nich sody oczyszczonej.
Wpierw może poprzecieraj całą kurtkę wilgotną szmatką , lub kup w markecie na dziale samochodowym często można spotkać chusteczki nasączone specjalnym środkiem do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej firmy autoland itp ( przy okazji świetnie czyści i impregnuje )

Pamiętaj że jeżeli wyczyścisz kurtkę wodą z mydłem , to po wyschnięciu ponacieraj ją specyfikiem do skóry lub oliwką dla dzieci żeby nie straciła sprężystości i nie wyschła za bardzo.

Jeżeli to bardziej zapach stęchlizny to raczej jakis profesjonalny zakład który czyści skóry tutaj zadziała bo stęhclizna to inaczej grzyby i tego łatwo nie da się pozbyć .

Napisałam tyle co wiem :)

Pozdrawiam.

http://www.damir-team.pl/

http://www.facebook.....team.wodzislaw

"Damir-Team"S.C. Motorcycles Shop & Service
sklep i serwis motocyklowy

Ul.Leszka 59
44-286 Wodzisław Śl.

tel:324566163
, 503941525

info@damir-team.pl

"...nie moc silnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika..."

#3 Vox

Vox

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 05:12

Chyba tyle mi wystarczy, bo zapach jest raczej taki lumpexowy. Poszukałem jeszcze trochę informacji i spróbuję z tą sodą :) Dzięki za pomoc, za jakiś czas napiszę, jakie są rezultaty.

#4 Unfamiliar

Unfamiliar

Easy Rider

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 887 postów
  • SkądSGL ME

Napisano 26 czerwiec 2012 - 05:38

Mi również nie odpowiadał zapach kurtki skórzanej, ale po pralni chemicznej. Kupiłem balsam Kapsa na bazie wosku pszczelego i olejków i nacierając cm po cm zaimpregnowałem skórę i pozbyłem się smrodku.

#5 Amelka

Amelka

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • SkądSG - SK

Napisano 26 czerwiec 2012 - 06:55

u mnie pomogła oliwka dla niemowląt

#6 DANVIELD

DANVIELD

Harley'owiec

• Junior moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4188 postów
  • SkądChełm Śląski

Napisano 26 czerwiec 2012 - 07:36

http://allegro.pl/do...2379265608.html
tej samej firmy jest tez mleczko.. przywraca zapach 'nowości " każdej skórze
mechanika motocyklowa
Posted Image

#7 Daro ZX

Daro ZX

Chlejący wahę

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1482 postów
  • SkądSY

Napisano 26 czerwiec 2012 - 08:36

Dołączona grafika

http://allegro.pl/ve...2383817721.html

polecam

#8 Vox

Vox

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 04:40

Witam.
Pierw wywróciłem kurtkę na lewą stronę i w ręku wyprałem podszewkę (użyłem ciepłej wody i proszku, a potem zostawiłem do namoczenia na ok. 15 minut z płynem do płukania). Po wyschnięciu podszewki nasmarowałem skórę oliwką Bambino i zostawiłem na 1 dzień, a następnie przetarłem ją suchą szmatką. Potem użyłem na niej pianki do tapicerki skórzanej firmy Plak. Efekt: pachnąca podszewka i świeży zapach skóry :) Pozostaje tylko pozszywać kieszenie...
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

#9 Adamv

Adamv

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 368 postów
  • SkądLeszczyny

Napisano 29 czerwiec 2012 - 07:33

we wtorek wypralem w wannie cale kombi w plynie do kapieli dla bobasow. dzisiaj byla calkiem sucha, nasmarowalem ja oliwka. mam nadzieje, ze go nie zniszczylem

"Młodzi ludzie umierają młodo, bo nie muszą udowadniać Bogu, że zasługują na niebo"
Była: CBR F4 WEST
Jest: R1 RN12

ZŁY PIES