Vox

Jak zmniejszyć nieprzyjemny zapach skórzanej kurtki?

9 posts in this topic

Witam, kupiłem niedawno skórzaną kurtkę (ramoneskę) w sklepie z odzieżą używaną. Problem stanowi zapach tej kurtki - możliwe, że to efekt przechowywania jej pośród innych ciuchów w tamtym sklepie. Po prostu kurtka śmierdzi :( Czy jest jakiś sposób lub czy ktokolwiek wie, czy w domowych warunkach mogę jakoś pozbyć się tego zapachu? Wiem, że są specjalne pralnie do tego typu ubrań, ale chciałbym spróbować wszelkich dostępnych sposobów, zanim się na to zdecyduję. Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jest to zapach "stęchlizny" czy zapach tak zwany "lumpexowy"?

Jeżeli po prostu kurtka naleciała zapachem "lumpexu" to wietrz ją dokładnie , ewentualnie spróbuj powkładac we wszelkie kieszenie , czy nawet rękawy woreczki bawełniane ( można sobie uwiązac z kawałków starego prześcieradła ) i wsyp do nich sody oczyszczonej.

Wpierw może poprzecieraj całą kurtkę wilgotną szmatką , lub kup w markecie na dziale samochodowym często można spotkać chusteczki nasączone specjalnym środkiem do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej firmy autoland itp ( przy okazji świetnie czyści i impregnuje )

Pamiętaj że jeżeli wyczyścisz kurtkę wodą z mydłem , to po wyschnięciu ponacieraj ją specyfikiem do skóry lub oliwką dla dzieci żeby nie straciła sprężystości i nie wyschła za bardzo.

Jeżeli to bardziej zapach stęchlizny to raczej jakis profesjonalny zakład który czyści skóry tutaj zadziała bo stęhclizna to inaczej grzyby i tego łatwo nie da się pozbyć .

Napisałam tyle co wiem :)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba tyle mi wystarczy, bo zapach jest raczej taki lumpexowy. Poszukałem jeszcze trochę informacji i spróbuję z tą sodą :) Dzięki za pomoc, za jakiś czas napiszę, jakie są rezultaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi również nie odpowiadał zapach kurtki skórzanej, ale po pralni chemicznej. Kupiłem balsam Kapsa na bazie wosku pszczelego i olejków i nacierając cm po cm zaimpregnowałem skórę i pozbyłem się smrodku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Pierw wywróciłem kurtkę na lewą stronę i w ręku wyprałem podszewkę (użyłem ciepłej wody i proszku, a potem zostawiłem do namoczenia na ok. 15 minut z płynem do płukania). Po wyschnięciu podszewki nasmarowałem skórę oliwką Bambino i zostawiłem na 1 dzień, a następnie przetarłem ją suchą szmatką. Potem użyłem na niej pianki do tapicerki skórzanej firmy Plak. Efekt: pachnąca podszewka i świeży zapach skóry :) Pozostaje tylko pozszywać kieszenie...

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

we wtorek wypralem w wannie cale kombi w plynie do kapieli dla bobasow. dzisiaj byla calkiem sucha, nasmarowalem ja oliwka. mam nadzieje, ze go nie zniszczylem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now