Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Enduro dla wysokiego [9k]


Keros

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie motocykla, pojemność 125 cm3. Mam 195cm wzrostu więc mam nadzieję, że znajdzie się coś odpowiedniego 'rozmiarowo' :P

Zdecydowałem się na Enduro/Supermoto, miałem wcześniej styczność z dwoma modelami:

Cross - Honda Cr 125

Supermoto - Suzuki Dr 125 SM

2 różne motocykle, jednak nie szukam crossa, a Enduro czy jak pisałem Supermoto. Zdecydowałem się na tę kategorię ze względu na to, że nie będę jeździł po 'ciężkim' terenie, w większości asfalt ale czasem zjadę i z niego.

Na Hondzie siedziało mi się wyżej jak na Suzuki, wiem, że są mniejsze i większe motocykle w tej pojemności (125cm3) dlatego szukam czegoś o podobnych wymiarach do wyżej wymienionych (wysokość siedziska, rozstaw kół) lub nawet większych.

Do wydania wstępnie mam 9 tysięcy, będzie to mój pierwszy motocykl. Jednak jak wspominałem miałem wcześniej styczność z tymi dwoma modelami, przejechałem na jednym i drugim kilka godzin, więc powiedzmy, że wiem czego szukam.

Nie jestem przekonany czy szukać motocyklu z silnikiem dwusuwowym czy czterosuwowym jako pierwszy motocykl.

Przeglądając oferty natrafiłem na taką pozycję:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-dt-125-x-supermoto-raty-transport-25-km-na-kat-b-giannelli-ID6A4Bhu.html

Co o tym sądzicie/co innego możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wysokiego chlopa przy 125cc to ino Varadero, kazde inne bedzie jak koza.

różnice między dwusuwem a czterosuwem chyba znasz, w obsłudze mniej awaryjny jest moim zdaniem czterosuw, nie jest tak wysilony, inna praca silnika, ale za to dwusuw jest "mocniejszy", zrywniejszy i jakby co to remont silnika tańszy.

nie wiem co napisać, bo tych tematów tu na forum były juz dziesiatki, trzeba by robić "kopiuj-wklej" z innych, bo odpowiedzi się powtarzają, dlatego nikt ci już nie odpisuje ... no ile razy można pisać to samo?

twoje ogloszenie : moim zdaniem troche za drogo jak na 13-letnią 125cc w dwusuwie, nawet jesli to DT , no chyba ze one tak kosztują?

czemu tylko 125cc? nie masz prawka? bo za 10 tys. to zdecydowanie szukalbym czegos większego, jeszcze przy twoim wzroście, waga też chyba nie mieści sie w 70 kg? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam prawko kat. B od kilku lat, w przyszłym roku chcę zrobić prawo jazdy kat. A. Dużo osób zaraz napisze, że to nie lepiej byłoby wtedy dopiero kupować większą pojemność?

Chciałem teraz trochę podłapać temat, nauczyć się chociaż jeździć itd. Wagowo 95kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mieszkasz na wsi i masz gdzie poszaleć to ja kupowalbym raczej coś do lasu, uzywanego oczywiscie, starego i taniego (poza Yamahą DT jest sporo innych modeli, chyba nawet szkoda wymieniac, poszukaj po poszczególnych markach, popatrz na części potem jaka cena, Suzuki jest tanie, Yamaha Honda nieco droższe, Kawasaki w zakupie tanie ale serwis potem więcej kosztuje, KTM Husqwarna - drogi serwis), tak zeby pojezdzic te 2 lata, nabyć jakiejś praktyki i potem to sprzedać przy najmniejszej stracie. pamietaj, że najpopularniejsze marki sprzedać najłatwiej

wagowo masz 95kg to czterosuw, no sorry, ale troche ledwo cie pociągnie - raczej nie bedzie pan zadowolony, ma to max 15KM przy twojej wadze nie polecisz na prostej więcej niż 80-90 km/h, niby nic sie nie dzieje, ale przy wyprzedzaniu TIRa masz problem .... sam najlepiej wiesz co ci chodzi po glowie - ja pisze ze swojego punktu widzenia, jezdzilem tez kiedys na 125cc czterosuwach i małe to było i wolne, a jestem o te 15 kg lżejszy od ciebie. a teraz np. mam m.in. crossa 125cc dwusuwa i daje rade z moimi 80 kg po różnych wertepach.

chyba raczej zostaje ci dwusuw na ogarnięcie, a potem zamiana na większy, 400? 600? mozesz jeszcze poszukać czterosuwa po remoncie np. po wymianie silnika gdzie papiery na 125, a silnik np 250? nie jest to może do konca zgodne z prawem, ale kto sie przejmuje prawem :D ??

nie piszesz nic ile masz kasy na rozwalenie, nie zakladaj że kupujesz motocykl jeden na cale życie, tutaj wielu zmienia co sezon, max 2. wszystko przed tobą.

ciuchy musisz jakieś kupić

p.s. nie kupuj skutera, bo to inny stan świadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsi nie mieszkam ale daleko do lasu też nie mam, do wydania mam 9000. Ale jeśli można coś kupić za mniejsze pieniądze i wcale nie będzie 'odstawać' od droższych sprzętów, czyt. nowszych to dlaczego nie.

Też myślę, że jednak trzeba będzie wybrać 2T, a przy większej pojemności 4T. Nie wiem tylko teraz jaki model wybrać,  nie chcę ryzykować z kupnem motocyklu, gdzie silnik większy niż 125cm3, a w papierach 125cm3 :P

Ciuchy mam już kupione, motocyklu nie mam ale ciuchy są :D

Na skuterze zakładam, że nawet bym się nie zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.