Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moduł , spreżynki sprzęgła JAKIE KUPIĆ


K4NALI4

Rekomendowane odpowiedzi

Siema sprawa wygląda tak  :mrgreen: Kupiłem niedawno Apke 2003r no i jej v-max to 70 troche słabo kolega ma podobną i wyciąga 100. Chciałem troche ją "podrasować" :P Kupiłem nowy Wał , łożyska , uszczelniacze (to musiałem kupić bo poszły łożyska na wale i wolałem kupić cały wał bo nie był w dobrym stanie) Kupiłem także Rolki 8,6g wcześniej były 6g nowe pierścienie , filtr sportowy malossi , i musiałem też kupić akumulator (też był popsuty) No i tu moje pytanie mam jeszcze troche kasy i chciałem kupić sprężynki sprzęgła tylko nie wiem jakie czy miękkie czy twarde. Możecie coś podać ? Jakie kupić ? Druga sprawa chce kupić moduł sportowy ale też nie wiem jaki nie wiem nawet jaki jest w tej apce :D Mile widziane linki czy coś w tym stylu :) Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nfs napisał:

Sprężynki tylko dają czy szybko startuje czy wolniej łagodniej mówiąc bardzo ogólnie.Najpierw poczytaj więcej artykułów a potem zaczniesz łapać o co chodzi i że nie jest to takie proste.Trzeba kompleksowo do tego podejść.

http://www.jednoslad.pl/czy-wiekszy-gaznik-to-wiecej-paliwa/

Wiem , że sprężynki dają "kopa z miejsca"  Im miększe tym skuter od mniejszych obrotów startuje jakoś tak to było ... Chodzi o to , że kupiłem rolki na 8,6g i troche straci na przyspieszeniu dlatego chce kupić miększe. I nie jestem pewny czy te najmiększe to biale ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie zasadę działania tego silnika bo nie jest tak jak myślisz.Nie ma możliwości aby w kilku zdaniach opisać o co tu chodzi i jakie są pułapki.Kolega ma na pewno pół silnika markowego tuningowego.

70 km/h dla silnika 50 cm jest to bd wynik.

Zacznijmy od tego że białe czy jakieś tam są tylko teoretycznie mocniejsze lub słabsze.Są to sprężynki chińskie więc może być bardzo różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam być może głupie pytanie, ale nie rozumiem problemu. Rynek jest zapchany wszelkiej maści jednośladami i można kupić za podobne pieniądze i bez grzebania jednoślad jaki jest nam potrzebny- po co więc przerabiać skuter aby jechał szybciej? Piździk pozostanie piździkiem z tą różnicą że jeśli pojedzie szybciej to będąc nie przystosowanym do danych szybkości ( słaba rama i hamulce) łatwiej wybić sobie zęby lub podpaść gliniarzowi który zaraz zażyczy sobie Prawa Jazdy, ubezpieczenia na motocykl itd... Czy nie prościej jest kupić np motocykl 125ccm lub od razu litrowego ściga które często można dorwać w cenie nowego markowego skutera i jeździć szybko i bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu trochę racji, piździk to piździk. Ale eksperymentowanie z tuningiem potrafi dać wiele satysfakcji no i pogłębia wiedzę. Mam klientów, którzy w tuning swoich pojazdów ładują nawet po kilkadziesiąt tyś. Niektórzy dla własnej satysfakcji, inni dla wyników sportowych. Potem z ich wiedzy i doświadczeń korzystają inni i tak to wszystko się kręci. Poza tym jest to hobby i chyba lepiej niż człowiek wydaje kasę na części niż na wódę i dragi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dotarło :). Jeśli w celach naukowych lub w ramach hobby to ma to sens. Sam kiedyś bez opamiętania kombinowałem z motocyklami, ale wtedy była to konieczność ze względu na brak pieniędzy i mały wybór motocykli na rynku (MZ, CZ, Jawa,WSK ew jakiś Junak...).O zachodniej maszynie można było jedynie pomarzyć :(. Ale policjant nie dogonił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.