Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

R1100R czy warto kupić?


grejan

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę posiadaczy o wypowiedź, czy warto zakupić ten motocykl BMW R 1100 R z rocznika 1996-1997? Ogólnie docelowym motocyklem w moim przypadku jest R1200R jednak cena na razie jest zaporowa:) Dlatego rozglądam się za czymś podobnym w rozsądnej cenie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Czy prowadzi się podobnie do R1200R. Jak zachowuje się motocykl z pasażerem? Jego spalanie na jakim jest poziomie? Czy jest awaryjny itp.Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tutaj możesz nie dostać wyczerpującej odpowiedzi.

Zerknij na polskie forum BMW, tam zapewne znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

www.bmwmotoklub.pl

Nie zapomnij odwiedzić powitalni. Jak ominiesz ten punkt, to możesz zostać totalnie zignorowany ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem R 1150R z 2004 r. Moto mocno turystyczne, wygodne na trasy, ręce i plecy nie bolą, a i z wysoką szyba nie pizgało. Jeździłem nim z prawą nogą w gipsie ... na cylindrze było jej całkiem wygodnie :P Spalanie ok.6 l. i przez ok. 32 tys. zero problemów technicznych, jedynie co, to regulowali mi impulsatory i zawory. A tak, to ... pod korek i rura, pod korek i rura ... pod korek i ... :P Moto silnikowo praktycznie niezniszczalne. Na co zwracać uwagę poza typowymi sprawami ... luzy na wahaczach i skrzynia biegów z czasem zaczynała kiepsko chodzić i hałasować. Zwróć tez uwagę na napęd ... luzy/wycieli. Wypowiadam się oczywiście o "moim" modelu. Aaaa ... i najważniejsze, co mi utkwiło ... jak dopniesz boczne kufry, to nie pakuj sie pomiędzy samochody, to było moim przekleństwem ... zapominałem o powiększonej skrajni ;)

Co mnie w nim irytowało? Jak stanałem na światłach i dolecieli do mnie koledzy na japońcach, to troche wstyd mi było za dźwieki, jakie sie z Buni wydobywały, jakieś stuki, puki, zgrzyty, szumy, łomot. Ale patrzac z perspektywy czasu ... to właśnie było w nim piekne B)

Brat ma identyczne jak mój były, męczy go 7 rok i nie daje mu rady, moto jeździ i ma sie dobrze.

Aha, zapomniałbym ... na początku miałem kłopoty z ABSem, bo jak by inaczej, te roczniki tak miały, odłączyłem i po kłopocie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? jezeli nie przerażaja cie przebiegu grubo ponad 100k km to warto. 
w zaniezbany i nieserwisowany motocykl włozysz nawet 4 tys zł (wymiany wielu materiałów eksploatacyjnych, łaczen gumowych etc.
Uwage nalezy zwrócic na wszystko.
typowo dla bmw - sprawdzic kardan
Sprawdzic sprzegło - jego wymiana bywa kosztowna i wiąze sie z rozbiórka połowy motocykla.
Zadbana i serwisowana nie sprawia kłopotów wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.