Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

27.03.2016 Ustroń


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Około godziny 16:40 w Ustroniu doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i motocyklisty.
Do wypadku doszło w okolicach zjazdu na Równicę. 
Rowerzysta zderzył się z motocyklistą, który jechał wraz z córką. 
Zarówno rowerzysta, jak i kierujący motocyklem i jego córka są mieszkańcami Ustronia. 
Rowerzysta został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu. 
41-336274.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedz samego zainteresowanego, napisana dzień po wypadku

"Witam,

nie kłócić się w święta i przepraszam że to temat o mojej osobie i mojej córce. Z córka jeżdżę już 2 tata na motorze, a ja sam od 6 roku życia ( moja żona i syn 2 letni też) niektórzy to nazwą bezmyślnąscią a ja chce ich ochronić przed błędami jakie ja zrobiłem w życiu na motorze. Córka zna sie na przepisach mówi mi jak mam jechać itp (mamy interkom). ~Tym sposobem uważam że będzie lepszym kierowcą. Oceniajcie sami.
Co do wypadku to jadąc z centrum ustronia w kierunku na Wisłę na wysokości zatoczki autobusowej przy Casablance przed nami jechały 2 rowery jak upewniłem się że jest bezpiecznie bo rowery były w zatoczce co dawało mi cały pas wolny i dodatkowo nie było nic z przeciwka no i nie było żadnego skrzyżowania rozpocząłem manewr wymijania w odległości bezpiecznej jak mówi prowo drogowe. Będąc na wysokości tylnego rowerzysty on nagle gwałtowne skręcił w lewo chcąc przeciąć oba pasy nie oglądając się anie nie syglalizując manewru nie mówiąc o przecinaniu lini ciągłej.
Podciął nas , ja zdążyłem objąć córkę i sie obrócić że by ją zasłonić i tak uderzyłem w rowerzystę , dalej jadąc na plecach z córką na sobie w obie ciach misia wpadłem pod zaparkowany bus gdzie zaklinowałem sie głową pod. Córka nie odniosła obrażeń i dziś z synem szaleje w ogrodzie (Dzięki BOGU) ja się nie mogę ruszać i mam bark do operacji a rowerzysta ma połamaną nogę. Dla bardziej zainteresowanych prędkość buła mała około 40 km/h (miasto i moja ukochana córka ze mną).
Mam nadzieje że to zakończy Państwa domysły i przestaniecie się kłócić w święta. Życzę zdrowych i wesołych i Bóg Zapłać za zdrową Córkę.
a to moja ukochana córeczka

zdjęcie córeczki

"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mam jakąś fobię ale na drodze najbardziej boję się rowerzystów. Rower wolny bo wolny ale nie dosyć że rowerzysta w każdej chwili może wjechać do dziury czy na kamień na poboczu i się zwyczajnie wywrócić pod koła to jeszcze bywa często zdolny do szybkich i bezmyślnych manewrów których nie da się przewidzieć jak np skręt w lewo by ominąć dziurę czy aby zjechać do posesji po lewej strony drogi nie upewniwszy się że z tyłu nikt nie nadjeżdża. Nawet rowerzysta na chodniku jest niepewny bo nigdy nie wiadomo kiedy mu ,,odbije'' i zechce nagle przejechać przez jezdnię. Mimo że nasze pojazdy to również jednoślady to na tych delikwentów trzeba specjalnie uważać...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,cóż ja na rowerze zrobiłem przez 20 lat ok 100 tys km z tego 90% po mieście.W tym czasie miałem ok 5-6 "zdarzeń" z udziałem samochodu.Za każdym razem winny był kierowca wymuszający pierwszeństwo.Pomniejsze incydenty to mam tak średnio raz w tygodniu.Takie generalizowanie ,że każdy rowerzysta jest nieobliczalny uważam za trochę niesprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, severian napisał:

No,cóż ja na rowerze zrobiłem przez 20 lat ok 100 tys km z tego 90% po mieście.W tym czasie miałem ok 5-6 "zdarzeń" z udziałem samochodu.Za każdym razem winny był kierowca wymuszający pierwszeństwo.Pomniejsze incydenty to mam tak średnio raz w tygodniu.Takie generalizowanie ,że każdy rowerzysta jest nieobliczalny uważam za trochę niesprawiedliwe.

teraz Marian się będzie tłumaczył, że nie chodziło mu o każdego, bla bla bla bla bla bla

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imnariel-wiem że pogoda nie dopisuje ale nie bądź zmierzła bo marian już zapomniał o tym wątku :P. Co do rowerzystów i tak nie zmienię zdania bo nie po to jakiś głupek nie spał po nocach wymyślając silnik by teraz ktoś jeździł na rowerze. Rower niebezpiecznym jest i basta ! :P:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.