Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dowód rejestracyjny - brak miejsca na przegląd


thrillco

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się miejsce w dowodzie rejestracyjnym na pieczątki ze stacji diagnostycznej. 

Będę musiał iśc wymienić dowód, ale najpierw z tego co się dowiedziałem odwiedzam stację diagnostyczną.

Z pozytywnym wynikiem udaję się do WK, i tutaj rodzi się pytanie: czy muszę oddać stary dowód i czekać 2 tygodnie na nowy? 

Czy wcisną mi opłatę za dodatkowy dowód tymczasowy?  Czy dostanę jakieś inne zaświadczenie umożliwiające jazdę?

Ktoś przerabiał już ten temat i podzieli sie wiadomościami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, więc musisz wykonać przegląd w Stacji Kontroli Pojazdów;
po otrzymaniu zaświadczenia od diagnosty o pozytywnym wyniku badania technicznego,
musisz w terminie 30 dni zawiadomić starostę o braku miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego (w Urzędzie Komunikacji);
w Urzędzie Komunikacji trzeba złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego.
W U-K po uiszczeniu opłaty w wysokości ok. 80zł otrzymasz dowód tymczasowy, ważny 30 dni.
W tym czasie zostanie przygotowany nowy dowód rejestracyjny.
Od 6 czerwca 2012 roku nie ma potrzeby wyrabiania nowych naklejek legalizacyjnych na tablicach rejestracyjnych
w przypadku wymiany dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsc na wpis o badaniu technicznym.
Dzięki temu oszczędzamy po pierwsze pieniądze (ok.  12,50 zł) a po drugie czas i sobie kłopotu
(konieczność odkręcania tablic i przedstawiania ich urzędnikowi U-K

od strony prawnej jak braknie Ci miejsca to możesz to miec w przysłowiowej "dupie"
Art 132 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. ustawy Prawo o ruchu drogowym wymienia okoliczności, w których zatrzymuje się dowód rejestracyjny.
Nie ma w tym zapisie informacji dotyczacej braku miejsca w dowodzie
- mój znajomy dopina juz 4 kartke od diagnosty do dowodu i tak jeździ.
Policja na tej podstawie nie ma prawa zabrac Ci dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem w listopadzie 2015 przy aucie. W sumie byłem na tyle zakręcony, ze o braku miejsca w dowodzie to mnie na stacji poinformowali.

tak wiec:
Na stacji kontroli pojazdów  wydali mi zaświadczenie A4 drukowane, ze kontrola została przeprowadzona w tym i w tym czasie i mam przegląd ważny do 2016 listopada.
W urzędzie babeczka skserowała sobie to zaświadczenie. w starym dowodzie w miejscu gdzie są "uwagi" dała swoją uwagę z datą ze dowód idzie do wymiany i urząd to wie.
Oddała mi karteczkę A4 i stary dowód.  Kazała do czasu wyrobienia nowego dowodu jeździć ze starym + to potwierdzenie ze stacji na wypadek kontroli.

Musiałem zapłacić za nowy dowód.


Dowód tymczasowy i opłatę za niego wydaje urząd tylko w momencie, gdybym nie miał ważnego przeglądu, a chciał ten dowód wymienić
czyli tej magicznej kartki A4 z którą przyszedłem. (tymczasowy, dają jeszcze przy sprzedaży/kupnie, i pewnie innych problemach, ale nie z powodu braku miejsca)

Nie biegałem z żadnymi tablicami, a wisienką na torcie jest to, ze dalej mam stare czarne blachy:D.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.