Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moto na wyprawy i nie tylko


luckat

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić moto na wyprawy, na razie wybrałem 3 modele którymi się interesuje, niestety jeden z nich na razie bardzo drogi więc jest tylko ujęty w zestawieniu ale chyba nie osiągalny.Chcę żeby moto było na dalekie wyprawy ale również żeby nadawało się do szybkiego wypadu na miasto.oto trzy motocykle Suzuki DL650 V-Strom, Kawasaki KLE 650 Versys oraz :? BMW gs 700 i właśnie 700 a nie 800 a to z pewnego powodu ale to za chwilę.BMW oczywiście model 700 jest to nowa konstrukcja BMW wzorowana na 800 ale różni ją jeden bardzo istotny dla mnie szczegół, chodzi mianowicie o to że jest niższy od 800.Wszystko opiera się o to że moja druga połówka zapisała się na prawko i też chcę jeździć na moto i muszę znaleźć kompromis między mną 186 i moją żoną 160 cm, wiem że będzie ciężko ,aby było mi wygodnie a zarazem mojej kobitce.Przymierzaliśmy się do wszystkich tych maszyn i mnie osobiście najbardziej wygodnie było na V-Stormie, ale to moto trochę przeraziło moją żonkę, dostawała tylko na palcach z dwóch stron.Najlepiej się czuła na bmw gs 700, moto to jest niesamowicie wyważone a przez to że ma bardzo nisko środek ciężkości wydaje się lżejsze od innych( bez problemu na postoju przesuwała motorem na boki jakby jakimś motorowerkiem) naprawdę BMW pod tym względem SUZI i KAWĘ bije na głowę.Niestety cena ponad 40 tyś jest dla mnie zaporowa, a egzemplarzy używanych prawie nie ma.Zostaje więc kawa, tylko tu pozostaje pytanie czy ta kawa będzie ok na długie wyprawy, czy dwie osoby będą mogły podróżować na niej w miarę wygodnie?Chyba że możecie coś innego zaproponować, chodzi przede wszystkim o wygodą kanapę dla obojga.
 
Zgłoś post Usuń post
Góra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga wyskoczyc problemy odnosnie wygody z racji tego iz miedzy Toba a Twoja Zona spora roznica wzrostu jest.Sprzet ktory Ciebie na 100% przypasuje moze sie okazac za wysoki dla Twojej  lepszej Polowy,znowu odwrotnie to Ty "mozesz" sie czuc  jak na Pocket Bike.Tak czy inaczej  probna przymiarka i jazda to jest Obowiazek !!!

Ps.Jak dalekie wyprawy masz na mysli? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TomekSHL napisał:

Kup dwa. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Niska kobitka wysokiego ADV nie ogarnie albo się zrazi, a na małym piździku we dwójkę będzie ciasno.

Za 14 kupisz vstroma, za 8 do10 coś dla kobitki i oboje będziecie zadowoleni ;-).

 

 

Jako niewiele wyższa od Twojej żony się całkowicie z kolegą zgodzę, jak będzie miała dobrą technikę to obniżone wymienione jest w stanie ogarnąć, z kolei na obniżonym Tobie się będzie źle jeździć. w ADV nie tylko wysokość ale i waga raczej będą dla niej problemem.

Kup coś dla siebie by jej na plecaku było wygodnie a dla niej coś na czym będzie mogła się nauczyć jeździć bez większego stresu. Po 2 sezonach będzie już większa dostępność wspomnianych BMW :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem w gre wchodzi tylko enduro turystyczne :) Przeloty takich odleglosci we dwoje + bagaz  to juz jest  nie malo, (o wygodzie kierownikow i o mocy motocykla  pod dostatkiemno nie mozna zapomniec) wiec takie moje glosne myslenie hmm,ja pomyslal bym nad jakims litrowym motkiem np ;) suzuki v strom 1000 , kawasaki versys 1000 , honda varadero 1000 no ale jak wspomnialem to jest tylko takie moje glosne myslenie ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na codzień to i kwestia masy / poręczności jest ważna, więc mały vstrom powinien być świetnym kompromisem. A na trasie turyście niczego nie brakuje (ścigant pewnie by marudził). Szkoda tylko, że nie ma kardana 

Pozdrówki i daj znać co wybraliście. Czego Kobitka szuka? Jaki styl?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.03.2016o23:42, luckat napisał:

Myślałem też o tym, ale chcę to mieć też jako moto do codziennego użytku, więc ekonomia też wchodzi w grę.650 chyba będzie tańsze w utrzymaniu od litra ;) mam nadzieje

Myślę że masz słuszność pisząc o ekonomii, niemniej musisz pamiętać że największy wpływ na ekonomię ma manetka. Motocykl o pojemności 600ccm w zupełności wystarczy do normalnego użytku bo i dosyć żwawo się zbiera i zazwyczaj ma dosyć mocy do w miarę szybkiego przemieszczania we dwoje. Oczywiście nie mam na myśli ścigów.  Mam litrowego ściga na którym jeżdżę sam i jest w stanie łyknąć do 16l/ 100 km, ale mam również starego fazerka FZS 600 i który raczej nie przekracza 7 litrów na setkę mimo że często jeżdżę na nim z córką i pełnym żarcia kufrem (ciężar) po Jurze. Jeśli Fazerka nie gonię lub jadę np po autostradach do 180/godz to spala nieco ponad 6 l. A więc różnica w spalaniu między litrowym ścigiem a 600 ccm motocyklem może być znaczna. Pamiętać jedynie trzeba że zbyt słaby silnik przy długich biegach zwyczajnie dostaje w kość bo na niskim biegu i wysokich obrotach wyje i więcej pali a na niskich obrotach i wyższym biegu nie potrafi uciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tam osłony przed wiatrem, słabawe to będzie dla Was na wyjazdy we dwoje z całym mandżurem. To f800gs z zmniejszoną mocą, niższym wys. siedziska, niewielką owiewką. Taka 800 dla Pań. Jeżdzę moto tej marki użytkując je wszechstronnie. Jestem zdania, że BMW robi świetne motocykle do turystyki które bajecznie się prowadzą ale ten nie jest do takich wyjazdów jak piszesz. Na jazdę w dal asfaltem który czasem jest dziurawy i z rzadka wiejską drogą kup dl-650 lub r1200rt. RT są trochę tańsze od dużego GSa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.