Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda NSR a kat B


Aerografit

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkującym motocyklistą, który póki co porusza się Junakiem 901 Sport 125 (chiński nie chiński, przyznaję, że naprawdę poczciwy sprzęt) korzystając z przywileju posiadania prawka na kat B ponad 3 lata. Prawdopodobnie w długim czasie się to raczej nie zmieni i nie prędko zrobię kurs na A.

Często zastanawiam się nad wymianą swojego sprzętu na trochę mocniejszy (bo ten pomimo, że fajny sprzęcior to wyciśnie mi tylko 85km/h), nie mniej jednak nadal może to być tylko 125. Marzy mi się Honda NSR, jednak z tego co mi wiadomo to:

- jest to dwusów, a to (według wierzeń wielu "doradców") jest synonimem awaryjności, wymieniania głowicy co XX tys km i wysokiego spalania. Jak to rzeczywiście z tym jest?

- moc NSRki jest większa niż dopuszczalna dla kat B. Mimo to widzę mnóstwo ogłoszeń gdzie piszą, że "można jeździć na B". Jak to w końcu jest? Czy są jakieś słabsze wersje NSRek, które łapią się na B?

- dodam, że potrzebuję motocykla, na którego wsiadam, odpalam (w ewentualności nagrzeję) i jadę. O każdej porze, w każde miejsce, w każdym humorze. Czy NSR to sprzęt który mnie nie zawiedzie? (oczywiście pomijając motto "jak se dbosz tak se mosz")

Ktoś z was byłby w stanie rozwiać moje wątpliwości tudzież przedstawić sytuację z własnego doświadczenia (względnie punktu widzenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tam nie znam, ale poniższe to albo coś stłumione (nie wiem czy w tym modelu to możliwe)

albo moc jest inna a w papierach co innego - mogą nie zauważyć, mogą przymknąć oko a mogą uznać, że papiery są nieważne.

"- moc NSRki jest większa niż dopuszczalna dla kat B. Mimo to widzę mnóstwo ogłoszeń gdzie piszą, że "można jeździć na B". Jak to w końcu jest? Czy są jakieś słabsze wersje NSRek, które łapią się na B?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imnariel podejrzewam, że raczej małe oszustwo podczas rejestracji. jeszcze przed całym boomem na 125ki często można było znaleźć np nsrki zarejestrowane jako motorower (btw swego czasu mój kumpel taką posiadał).

jak to robią - nie wiem, ale widać nikt dokładnie tego nie sprawdza, skoro zdarzają się takie kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mały i sport to polecam Yamahę YZF R125.

geometria ekstremalna, poczciwy silnik i wygląd prawdziwego sporta

Ja miałem ograniczoną do 85km/h, ale nowy właściciel odblokował i ponoć ponad 120 wyciąga, a chłop ok 100 kg jak nic

A jak wygoda to KTM Duke 125 lub Yamaha MT125(ale ta jest nowa, więc droga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Hondę NSR 125 więc mogę powiedzieć jak to jest.

Opinia o 2T wiadomo jaka jest każdy będzie Ci odradzał bo się psuje fakt jest bardziej awaryjne niż 4T ale NSR jest najmniej awaryjną w klasie 125 2T (porównując do RS czy Mito)

Zależy w jakim stanie kupisz silnikowo ale nawet jeśli była by do remontu góra silnika to za ok 1k mieścisz się z kompletnym remontem góry i tego nie przejeździsz tak prędko bo starczy na jakieś 20-40k km zależy na jakich częściach zrobisz remont.

Mnie osobiście nie zawiodła jeszcze nigdy a zrobiłem do tej pory 5k km

Jeśli chodzi o spalanie to przy jeździe turystycznej potrafię zejść nawet minimalnie poniżej 4l. Średnio przy jeździe mieszanej spali 5l a jak będziesz mocno ją kręcił to wiadomo więcej.

Co do mocy to oryginalnie NSRki wychodziły w różnych wersjach blokowane, nie blokowane lub blokowane częściowo stąd większość z nich ma w papierach wpisane moce zablokowanej a w rzeczywistości są one odblokowane. Ale trzeba uważać na trupy bo niektórzy Ci powiedzą że zablokowana a w rzeczywistości jest poprostu zarżnięta :D

W myśl zasady każdy chwali co posiada serdecznie polceam NSRkę w razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.