Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Koniec sprzęgła?


bagieta91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskim:)

Na poczatku powiem, że z mechaniki jakimś orłem nie jestem dlatego jak się pomyle w jakieś trywialnej rzeczy to proszę za bardzo się nie śmiać tylko mnie popraić;) Mój sprzęt to Honda cbr f4i.

Otóż ostatnio jeżdziłem z kolegą i postanowiliśmy się pościgać.. Kilka razy ruszyłem na pół sprzęgle żeby przedniego koła za bardzo nie podrywało, po prostu chciałem jak najszybciej wystartować... Póżniej spaliłem trochę kapcia i zaczeły sie problemy. Jadąc do domu zauważyłem że na 2, 3 biegu przy wysokich obrotach (pow 8 tys) zaczyna boksować tylne koło-przynajmniej tak myślałem bo kończą mi się oponki a może i było troche piachu... Dziś jednak jeżdząc z plecakiem sytacja sie powtarzała i to juz nawet i na 5 biegu, po prostu mam 6 tys daje w palnik i obroty skacza od razu szybko do 12-13 tys, moto nie przyśpiesza a prędkościomierz także w miejscu więc koło nie ma prawa boksować..Potrzymie tak na odkręconej manetce gaz, chwila i lekko obrony spadaja i dopiero zaczyna moto ciągnąć do przodu ale ciągle czuć, że nie tak jak zawsze, ślizga.. Napęd też jeszcze w dobrym stanie wiec jedynie co myśle to sprzęgło..

Prosze uświadomcie mnie jeścli się myle, ale wydaje mi sie, że tarcze ślizgają i są do wymiany.. Jeżeli tak to tarcze czy coś jeszcze. Dodam ze próbowałem regulacji koło klamki sprzęgła na lince i obojetnie czy na full zakręciłem czy odkręciłem sprzęgło i tak ślizgało.

 

A i dodam, że niedawno były w serwisie wymieniane oleje i filtry więc nie wiem czy ma to coś może wspólnego.

 

Z góry dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypaliłes tarcze sprzęgłowe. Niestety będziesz musiał wymienić. Ogólnie jak rozbierzesz to zobaczysz czy tylko tarcze sprzęgłowe czy przekładki też przypalone i sprawdz przy okazji sprężynki czy są w normie.

 

Tutaj masz link do mojego tematu jak wygladaja spalone przekładki ;) Oraz link do filmiku jak samemu wymienić.

http://www.motocykle.slask.pl/topic/128800-cbr-600-f4i-pomoc-w-ocenie-sprz%C4%99g%C5%82a-tarcz-i-przek%C5%82adek/?hl=%2Btarcze+%2Bsprz%C4%99g%C5%82owe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mniej więcej zbiegło się to z wymianą oleju więc zalałem osobiście nowy. Co do Twojego hmm wydaje mi się, że nie powinno być problemów tylko spuscic do czystego naczynia olej lub ewentualnie polozyc moto na lewym boku to oleju nie bedziesz musial spuszczac z moto.
 

Ja kupiłem zamienniki, przekladki larssona, tarcze EBS, sprezyny EBC. I nie wiem czy to wina jakosci zamiennikow tarcz czy moja wina przy skladaniu.. ale po wymianie sprzeglo na zimnym silniku sie slizgalo, a jak nagrzal sie powyzej 50stopni to było ok. Niestety nie rozwiązałem tego problemu bo jakos miesiac pozniej miałem wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo, że jak zauważyłem że ślizga przy wysokich obrotach to zrobiłem tylko 100km? popraw mnie jeśli sie myle, ale jeżeli jeżdziłem turystycznie w okolicach 4-6 tys to sprzęgło sie nie ślizgało, zatem ślizgało tylko kilka razy jak mu odkręciłem i już olej do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo już się nie naprawi,stało się trudno.Nie martw się bywają gorsze awarie a i tak musiało być nie najlepsze.Może tez są słabe sprężyny,ja zwichrowałem przekładkę.Sam się nie bierz bo nie ocenisz dobrze co jest uszkodzone a co dobre i wymiana może nic nie dać.Proponuję kogoś z mechaników z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrego mechanika, tyle, że do samochodu, ale od małego posiada motory i powiedział, że żaden kłopot z tym. Zastanawiam się tylko czy od razu kupować cały zestaw tzn tarcze przekładki i sprężyny czy najpierw rozebrać i zobaczyć? Ok olej zaleje nowy, a filtr? może zostać ten który jest(wymieniany 2 tyg temu) czy też mu zaaplikować nówke?

 

Nfs- a propo mechaników z forum, masz kogoś z okolic wodzisławia? przedtem(oleje klocki itp ) robiłem w damir team i byłem zadowolony, tylko, że mają terminy i trzeba czekać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj do żadnego mechanika samochodowego,jak dasz to żale do siebie.

Np kolega co wyżej pisze Danvield umówić się podjechać,kawałek masz ale moto to jest chwila a pewność 100%

Osobiście znam parę bardzo nie przyjemnych przypadków z różnych warsztatów więc radzę trzymać się sprawdzonych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sie za to zabieramy, wiec jak posprawdzam i pomierze wszytsko to dam znac. Rozumiem, że tarcze na pewno do wymiany ale jak sprezyny bedą się miesciły w granicy podanej w manualu tak samo jak przekładki, i dodatkowo przekladki nie beda ani zwichrowane ani przypalone to moge założyć spowrotem stare???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis rozerbrałem sprzęło.. Przekładki tak spalone, że praktycznie czarne... ogólnie teracze maja tyle co nowe 3.08 mm i to mnie dziei a spręzyny mają 45.1mm czyli tez by mogły być, ale wymienie wszystko aby mieć pewność..

 

PS. Olej też czarny jak smoła-do wymiany. Mieliście racje, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko gotowe;) zauważyłem, że przekładki już na "oko" są grubsze. Po złożeniu i odpaleniu motoru okazało sie, że jeżeli klamaka sprzęgła jest ustawiona tak, jak przedtem czyli łapie mniej więcej od połowy to delikatenie ciągnie moto no i biegi cięzko wskakują, np. cięzko jest wogóle wrzucić luz- N. Jeżeli znowu stawiłem tak żę sprzęgło łapie od samej góry, to wszystko jest ok i moto jezdzzi, sprzęglo ani nie ciągnie ani nie ślizga tylko z przywyczajenia źle mi sie rusza po wieki popuszczam klamke i dopiero przy końcu zaczyna ruszac.

I tu moje pytanie, dzieje się tak z powodu grubszych przekładek czy może jest gdzies do tego jakas regulacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.