Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask motocyklowy za 16,90 zł ??!!


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/model-2014-kask-gladki-na-motocykl-4-kolory-i4587490221.html

 

Jak w temacie. Jestem w takim szoku, że pozostawiam bez komentarza...

 

Zastanawia mnie jedynie kto bierze odpowiedzialność za określenie " (...)na quada,skuter lub motor". Nigdzie nie pisze, że to zabawka, jakaś replika, element stroju karnawałowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sensacji szukać. Obowiązek założenia kasku ma każdy, ale też każdy ma wybór w czym chce jeździć, jedynie przepisy UE określają normy jakie kaski muszą spełniać. Ten raczej nic nie spełnia. Zresztą popatrz na modne kaski typu niemieckiego lub inne orzeszki z atestem potrafiące kosztować niemało a w przypadku wypadku na niewiele się zdadzą. Sam mam jakiś tani kask otwarty na ciepłe dni i jazdy typowo czopkowej. A na samym początku jeździłem w kasku narciarskim, zresztą i na nim jeździłem w OSK  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...rozważania na temat tego czy kupić tańszy czy droższy kask motocyklowy to zupełnie inna sprawa, bo wszystko tyczy się kasków z homologacją. W tym przypadku to jest nakrycie głowy w kształcie kasku. Zabawka. Idąc tym tropem, uważam, że umieszczenie takiego przedmiotu w dziale motoryzacja jest nieporozumieniem. No ale nic. 

Danvield podrzucił mi film z wykopa. Super. a tam w komentarzach:

Gulliver, może to Ciebie zainteresuje :) (zaznaczam, że zabawa zaczyna się po 1wszej minucie filmu:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwala, że takie kaski dobrze się sprzedają. W szoku byłem, gdy ostatnio na alledrogo wlazłem na kaski, ułożyłem oferty według popularności i najwięcej sprzedawanych jest właśnie garnków w podobnym przedziale cenowym.

Wielu ludzi chyba nawet nie zdaje  sobie sprawy, że helmet powinien spełniać jednak jakieś normy bezpieczeństwa, mieć jakąś wytrzymałość w razie przykrej przygody...

Chociaż jak sobie przypomnę szalone lata 90-te i te czasy, kiedy w sklepach można było kupić tylko wyroby rodzimych rzemieślników wykonane na sztukę z włókna szklanego łamiącego się pod mocniejszym kopnięciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie kupują to skutermeni, raczej nikt kto kupuje coś mocniejszego nie poskąpi na markowy kask. Prawdopodobnie sprzedaż wzrośnie wraz z popularnością 125ccm. 

 

Paulino89, o mnie się nie martw- mam integralnego Shoeia i Caberga V2R (który notabene miał wszystkie gwiazdki w teście sharpa) i w nich głównie jeżdżę. Taki otwarty kask zakładam raz na ruski rok do pogody takiej jak dzisiaj, kiedy jadę z kleszczem, bez ciśnienia, tempem mocno czopkowym w dzinsach i koszuli w kratę  :P Tak trochę jak easy rider...Niech pierwszy rzuci kamieniem kto by tak nie chciał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.