Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sokół powrócił.


Zajarany_zyciem

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.onet.pl/sokol-powrocil-premiera-polskiego-motocykla/cjj81

 

W 2013 roku spółka Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A. zapowiedziała, że w ciągu roku będziemy mogli zobaczyć Sokoły na polskich drogach. Główną ideą firmy było reaktywowanie legendarnego polskiego motocykla Sokół. Wtedy producent dysponował zaledwie grafiką 3D, teraz zaprezentował prototyp!
 
Myślicie, że mamy szanse na polską markę motocykli dostępnych dla wszystkich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie jakość i przystępna cena to sukces jest murowany.

Osobiście obawiam się że silnik będzie za słaby,problemy z emisją spalin,jakość dwuznaczna a cena bezsensownie wysoka i tak to umrze.Aby był sukces musi być jakość a gdy dojdzie przystępna cena to zapotrzebowanie będzie olbrzymie gdyż wiadomo ile kosztuje nowe moto np.w niemczech.Jest już moda na takie maszyny ale nie u nas.Osobiście średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie motocykl dla każdego Grzesiu, dlatego dziwię się, że w ironiczny sposób dopatrujesz się postępu w tej maszynie. To nawet nie jest w tym przypadku wskazane. To nie ten klimat.

Ważne, że jest grupa fascynatów, która podjęła wyzwanie. Spróbuj podjąć taki temat, to później My pokrytykujemy twoje poczyniania i zobaczymy jak daleko zajedziesz ;)

Krytykować jest łatwo, ale ogarnąć taki projekt od A do Z, to z pewnościa wymaga poświęceń i trzeba mieć łeb na karku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który jest ładniejszy?

http://oldtimerbazar.pl/motocykle/1938-sokol-1000-995-ccm-22-ps#

76 lat postępu

Cóż śmiech na sali i jeszcze trzeba się cieszyć z tego nowego klamota.

typowy polaczek..

 

Mi się wydaje, że póki nie zaczną produkować masowo to będzie to tylko ciekawostka..  Mi się pomysł podoba, aczkolwiek nie mój klimat motocykla.. Kupilibyście coś takiego jakby kosztowało.. 20000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dostaniemy za te jedyne 100tys:

http://moto.onet.pl/sokol-powrocil-premiera-polskiego-motocykla/zyk5z

np. ten kawałek blachy w dodatku chyba słabo domalowany,imbusy z metalowego.

Pozytywy ma lecieć 180 ale na twardym zawieszeniu... może będzie elektroniczna blokada mocy na pierwszych biegach :lol:

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to prototyp.może mieć drobne niedociągnięcia :P

Oprócz tego, to nie jest maszyna do bicia rekordów prędkości ;)

Jak ktoś kupi taką zabawkę, to chciałby, żeby wszyscy w okolicy go widzieli, więc z manetką ostrożnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bedzie zaporowa bo to hande  made ;)

Osobiscie stary tzn. orginał protoplasta bardziej mi sie wizualnie podoba - ale ja sie nie znam 

Dla mnie wyglada jak by brakło inwencji... przod absolutnie nie pasuje do tyłu... 

 

Jak to z ciekawostkami bywa pewnie i nabywcy sie znajda i zanim bedzie wyjezdzał z fabryki bedzie juz sprzedany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to ma to kosztować około 100tys.zł ;)

Za 20 patyków, chińskiego junaka można kupić ;)

Chodzi mi w sytuacji jakby zaczęła się produkcja maszynowa.. Jaka cena byłaby odpowiednia dla takiego sprzętu żeby miał szanse na sukces w Polsce/Europie i nie był tylko ciekawostką, a produktem chętnie kupowanym? Skoro Honda do ok 35-40k zł, a Junak ok 15-20K zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi w sytuacji jakby zaczęła się produkcja maszynowa.. Jaka cena byłaby odpowiednia dla takiego sprzętu żeby miał szanse na sukces w Polsce/Europie i nie był tylko ciekawostką, a produktem chętnie kupowanym? Skoro Honda do ok 35-40k zł, a Junak ok 15-20K zł...

Dobre pytanie, ale nie znam odpowiedzi ;)

Ja jestem tylko ciekaw, jaka będzie cena w salonie i jakie będą wyniki sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.