Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc przy wyborze nietypowego motocykla 125cc


Ciszor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu kompletnie nowy i przepraszam, jeśli temat był już poruszany.

Posiadam tylko prawo jazdy B ale dzięki nowemu prawu będę mógł jeżdzić 125cc....no właśnie...czy będę mógł? Cały problem polega na tym, że waże 120kg, a żona z którą będę chciał jeżdzić jakieś niecałe 60. Jeśli dodamy do tego 10kg bagaży na drobne wypady. To okazuje się, że szukam maszyny która osiągnie ładowność 190kg. Jestem świadomy, że taka pojemność nie da mi niebywałych osiągów. Nie mniej nie o to mi kompletnie chodzi. Kiedy 6 lat temu uwiodłem moją obecną żonę xD, jeździłem simsonem 60cc i bez problemu jeździliśmy oboje na trasy ~40km. Nawet prędkość była około 60km/h. Teraz po 5 latach przerwy chciałbym znów poczuć to co kiedyś, wsiąść na moplika i pojechać gdzieś w trase bez celu, albo pozwiedzać(tak do 100km). Szukałem długo na własną rękę. Szukam tylko nowych motocykli (mam dziwnego schiza, że jak ktoś inny niż ja używał to na pewno zepsuł, a ja lubie dobrze dbać o sprzęt). Znalazłem hondę CBF 125. Wydawała mi się idealna, nawet dopuszczalna masa całkowita by mogła przejść. Niestety potem przypomniałem sobie, że mam 187cm wzrostu i wyglądał bym na niej śmiesznie. Proszę was drodzy użytkownicy, żebyście pomogli wybrać mi coś odpowiedzniego, dostępnego na polskim rynku, dla mnie. Prędkość 90km/h i nieduże przyspieszenie mnie nie martwi. Nie lubie chińczyków, więc dzisiejszy "romet" ani "junak" nie wchodzą w grę(no chyba, że ktoś ma na nich 4 letnie doświadczenie i zapewni mnie, że przez czas eksploatacji nić się nie zepsuło). Jeszcze raz proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu założył inne zębatki.Zrezygnował z v max i b niskiego spalania na rzeczy przyśpieszenia.Przy takiej masie może się okazać że moto trzeba będzie wpychać pod górki.Dla tego ok nowe moto ale od razu wymiana zębatek lub jednej na o chyba z dwa zęby większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, widzę, że to forum działa bardzo prężnie. Myślałem o varadero. Szczerze mówiąc, podoba mi się najbardziej i wpisuje sie w moje klimaty (leśne dukty, bezdroża). Niestety z tego co szukałem, to już varadero125 nie produkują(przynajmniej na polski rynek). Nie chciałbym kupować używki 125. Z prostego powodu. Nie będe w stanie przy kupnie stwierdzić stanu technicznego. Moja logika podpowiada:

125cc>motorek dla młodych>młody lubi szybkość>125 nie rozpędza się do zawrotnych prędkości>więc cały czas na pełnych obrotach>żywotność 125 jest ograniczona bardziej niż większych pojemności>czekają mnie koszty.

Może to zbyt duże przyzwyczajenia do 2T, ale wiem, że źle zadbany motocykl po jakimś czasie po prostu daje o sobie znać. Mógłbym kupić Varadero, ale tylko od bardzo zaufanego sprzedawcy. Tak jak napisałem, rozglądałem się za CBF. Cena nówki jest bardzo atrakcyjna. Ma ktoś może zdjęcie CBF na której siedzą 2 osoby? Jak to wygląda? Ktoś może tym jeździ? Proszę o dalsze sugestie i opinie właścicieli cbf.

Aaaa i skutery odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jeden sezon CBF 125. Idealny motorek na miasto. Na dojazdy do pracy, krótkie spokojne wycieczki za miasto. Wbrew pozorom bardzo dynamiczny motorek - do 60-70km szybko się rozkręca - na miasto w zupełności wystarczy. No i to spalanie - 2L/100km - przy spokojnej jeździe.Silnik na wtrysku. Dwu, trzy latka z niewielkim przebiegiem kupisz do 5tys. zł. Nie ma się co obawiać używek - niewielki przebieg, młody rocznik - na pewno będzie w dobrej kondycji technicznej - to przecież Honda.

Nasza koleżanka Aneta kupiła tą hondę - może ona się wypowie? Ja sobie chwalę tą cebefkę. Jak bym miał zbędne 5tys. zł w kieszeni, to może bym znowu ją kupił na dojazdy do pracy :)

Kiedyś koleś na Er6N stanął obok mojej CBF-ki - i byłem w szoku - gabaryty bardzo porównywalne - tylko silnik w mojej hondzie zdradzał, że to mały motorek :)  Ogólnie wygląda lepiej niż CBR125 - bardziej jak to mówią dojrzale. Nie bez powodu w testach okrzyknięty jest jako idealny wstęp do turystyki.

Ja ogólnie ten mały wdzięczny ekonomiczny motorek polecam. Varadero 125 to już inna półka i dużo większa kasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wiaderko, jest rewelacyjne, ale osobiście wolę modele do 2006r, głównie z racji gaźników.
Sam je kupiłem, nie ma ze mną problemu, jest całkiem zrywne, dobrze reaguje, przyjemnie się jeździ (jestem 100 kilogramowym klockiem, mimo to daje rade :D ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.