Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skuter słabnie jak ciepły + mechaniczny dźwięk


piecu92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skuterem - silnik Sym Jet Euro X 50 (z cylindrem 70 ccm).

Skuter gdy jest zimny pali, przyspiesza i jedzie bez problemów (V-MAX 90 km/h). 

Jednak gdy jest już nagrzany po kilku minutach jazdy...  ma zdecydowanie mniej mocy, słabe przyspieszenie, jego v-max wynosi już 60 km/h na full manetce(bardziej buczy niż jedzie) i wydobywa się dziwny metaliczny dźwięk z silnika(?)

 

9-11 sekunda, 44-57 sekunda.

Jak postoi i ochłodzi się chwilę to znowu ma super przyspieszenie i prędkość maksymalną. Pali bez problemów na zimnym i ciepłym silniku za 1-2 razem. Pierścienie wymieniane były ze 400 km temu(docierane 200 km).

 

Druga sprawa to taka, że dmucha ciepłym powietrzem z tej okolicy:


 

Skuter z tym silnikiem mam od niedawna, więc niezbyt ogarniam problemy silników 2T :)

Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc to będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga do sukcesu wcale nie jest łatwa.Najpierw podłącz ssanie i sprawdź czy działa.Potem możesz kupić większą dyszę główną.Mi jeździł dobrze na dyszy 88 spalanie mnie nie interesowało. Do twojego niby 95-100 plus filtr stożkowy gąbkowy i spróbować to wyregulować.Jak dalej kłopoty to trzeba kupić markowy gaźnik o większym przelocie np delorto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie regulowanie skutera tak zdenerwowało że jak zaczął dobrze chodzić to go sprzedałem.Po zmianie dyszy lub zdjęciu filtra powinieneś na ciepłym silniku wyregulować skład mieszanki. http://www.adastra13.com.pl/serwis-skutery/gaznik/gaznik.html

Nawet jak już będzie ok. nie ma pewności że coś się nie urwie bo jest zaprojektowane dla mocy cylindra 50cm a silnik zaczyna się kręcić jak głupi.

Zawieszenie też zaczyna mieć potem problemy z za dużą prędkością.Z artykułu wszystko doczytasz.Stare hondy w skuterach są szybkie.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.