Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek, uszkodzony motocykl, szkoda całkowita??


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety stary numer ze szkodą całkowitą, ale ten Ubepzieczyciel chyba przebił wszystkie znane mi przypadki. Wykorzystują to, że z reguły poszkodowani nie mają ani chęci, ani pieniędzy na wyceny u prywatnych rzeczoznawców.

 

Miałem raz taką sprawe, gdzie Ubezpieczyciel do moto stosował ceny części z allegro, a jak była jedna droższa od tej w serwisie, to wziął cene z serwisu :) Koszt naprawy na 2,5 tyś zł. a do wypłaty 600,00 zł. Na szczęście zmądrzał i zmienił stanowisko :)

 

Fajnie, że wrzucacie takie artykułu mogą się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Pamiętaj, że na czas naprawy twojego zniszczonego samochodu (albo zakupu nowego!) należy ci się auto zastępcze na koszt ubezpieczyciela (podobnej klasy co twój uszkodzony pojazd). Możesz go wynająć sam lub skorzystać z oferty ubezpieczyciela, jednak najbezpieczniej jest skorzystać z usług wypożyczalni, która weźmie na siebie odzyskiwanie pieniędzy od ubezpieczyciela.

 

Tego akurat nie słyszałem.Czyli co?można od razu dzwonić do ubezpieczyciela że się chce moto zastępcze :)

A jak zaczynają robić problemy to fakturą z wypożyczalni można się odwdzięczyć?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czemu wy się dziwicie? Niższa składa OC (niż wiodących TU) musi coś odzwierciedlać - najprościej odbić to na szkodach tudzież na ilości wypłacanych odszkodowań. Gdyby składka OC byłaby ustalana ustawowo (tak jak np. przeglądy okresowe) wtedy składki pewnie byłyby wyższe, ale wtedy liczyłaby się obsługa klienta, a nie wysokość składki.

Wszyscy chcą tanio, szybko i dobrze, ale niestety tylko 2 opcje z tych trzech można wybrać.

 

1 na 20 może 30 osób się upomni o to co się jej należy, a reszta machnie ręką. TU są przygotowane na takie sytuacje i to nie jest dla nich nowość.

 

Naprawiałem szkodę z OC sprawy, który był ubezpieczony w PZU w przypadku samochodu i nie miałem żadnych problemów. Oddałem samochód do ASO i naprawili wszystko na oryginalnych częściach (pomimo że miał 10lat, a uszkodzone elementy jak się okazało były już naprawiane).

 

Niestety wszyscy kombinujemy jak zaoszczędzić parę złotych. Może warto pomyśleć tak: Wykupię droższe OC w wiodącym TU żeby ktoś inny nie miał problemów i mam nadzieję, że tak pomyśli też ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.