Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kompresory 230V, ciśnieniomierze - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy/ Kolezanki doradzcie coś taniego do uzytku w garazu:)

 

Korekta ciśnienia w ogumieniu moto/puszka

 

Priorytet ma być w przedziale budżetowym :D  na wydatek 1000zł sie nie skusze.

Nanometr moze byc mało dokładny bo mam inny skalibrowany.

 

Ważne też zeby nie zabierał miejsca jak beczkowoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z BB ma marketówkę - używa do prac sporadycznych, czasem coś aerografem / kompresorem w motocyklach pomaluje (taki zaufany mechanior ;) ) i mowi wprost - jak używasz marketówki z głową, to nie ma problemu. Trzeba pamiętać, żeby nie katować i tyle. 

 

To mnie się podoba :

 

http://www.jula.pl/zestaw-zkompresorem-mini-boxy-1100w-180l-min-200055

 

choć 

 

http://www.jula.pl/kompresor-nd200-8-6-6l-1100w-180l-min-200057 też nie jest wg mnie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do innych prac jest na warsztacie 250l bydlak z 3 tłokową pompa:) odpalanie tego w niedziele czy świeta zeby dobić w moto 0,2 bara to przerost formy nad treścia/

Jakoś mnie ten Stanley zastanawia :) fajny kompaktowy i stosunkowo majatku nie kosztuje

 

 

 

Anasazi  leniwy jestem :ph34r:  mam takich kilka sztuk ale jakoś lerzy gdzieś w koncie i kurz zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowkowiec to tez dobra opcja:)

Chciałem go robić  bo agregat z lodowki lezy w garazu jednak bez "STARERA"( Wyłacznika Nadmiarowego)  bez tego silnik w agregacie padnie po kilku uruchomieniach, kondensatorow tez brak.

Wycieczka na złom nic nie dała bo okoliczne złomnice nie sprzedaja złomu użytkowego (pierdzielenie pracownikow pewnie im sie nie chciało nawet pokazac skad wymontowac)

Jak bym miał stara lodowke to pewnie juz bym ja wybebeszył.

 

Do lodowkowca wskazane jest dodanie zbiornika ciśnieniowego, zapobiega to zaolejaniu zprezonego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac kompletny agregat z lodowki z elektryka i poskładanie tego to jedno popołudnie w warsztacie:)

Problem w tym ze moj agregat nie ma startera, nowy kosztuje 90zł wiec sie tego nie opłaca reaktywowac. Reszta gratow też nie jest tania Prestostart to kolejne 70zł http://allegro.pl/wylacznik-cisnieniowy-do-kompresora-230v-presostat-i4308173012.html

do tego zawór upustowy weże ciśnieniowe i koncowka do pompowania, stara butla po gaśnicy kilka kolanek i nypli plus troche spawania.

Wychodzi około 200zł wiec czy sie to opłaca skłądać?!? 

Jedyna opcja zrobić wersje "Uboga" agregat z wezykiem i koncowka do pompowania:)

 

Tak na marginesie sprawdzałem dziś CHINSKI marketowy nanometr do koł ... pokazywał 4bary, po sprawdzeniu legalizowanym, skalibrowanym nanometrem wychodziło 2,67bara roznica powalajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam takiego http://allegro.pl/pistolet-do-pompowania-kol-michelin-kalibracja-i4277185802.html

 

Jeden z nielicznych z mega powtarzalnoscia pomiarow i dokładnoscia, NFS powinien to potwierdzic:P - drogi ale wart ceny jak nie bedzie sie rzucać tym sprzętem to długo posłuży.

Mam jeszcze jakiś tani badziew elektroniczny wozony pod siodłem w moto - powtarzalność pomiarow tez mega jednak zawyza pomiar o 0,2 bar'a  jeśli sie to wie to poporostu zamiast mieć 2,5bara z przodu na tym elektroniku misi pokazac 2,7 i jes ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię :)

Te manometry na stacjach to pokazują jak chcą, a na niektórych stacjach, gdzie dają ci pistolet z manometrem i wężem wskazówki pokrzywione, albo ułamane :D

Najbardziej jednak mnie wkur*ia, jak chce se dmuchnąć luftu, zakładasz końcówkę i nie trzyma się wentyla, a przycisk do pompowania przy kompresorze :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnieniomierz jesli chodzi o te tanie jest ok granica bledu 0.1 - 0.2 bara

Jak juz pisalem moze byc badziew byle wlasciciel wiedzial o ile i w ktora strone sa roznice pomiaru.

Wiadomo to nie sprzet labolatoryjny i jakies bledy beda wazne zeby to nie bylo 1.5 bara albo 05 bar bo.to.za duza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy "na bliskich"? Dobry ten ciśnieniomierz czy nie?

 

Sieć stacji paliw BLISKA. Są na nich kompresory z elektronicznymi manometrami, wskazania się pokrywają to chyba dobry.

Jakbyś chciał kupić z tej aukcji to lepiej zadzwoń i zapytaj co dokładnie sprzedaje bo na pierwszej focie jest wejście kątowe a na drugiej proste. Do moto praktyczniejsze te pierwsze. Jeśli nie w każdym to pewnie w co drugim motoryzacyjnym to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc dokładny jest ten - http://allegro.pl/cyfrowy-cisnieniomierz-miernik-cisnienia-do-kol-i4341377538.html i nie kosztuje majatku.

Wszystkie wskazowkowe po glebie nadaja sie do kosza (bezwładnosc wskazowki potrafi uszkodzić element pomiarowy spreżynke w środku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.