Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Końcem z mitem motocyklisty wariata..


Zajarany_zyciem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podejrzewam, że tak. Motocykliści w znacznej większości są pasjonatami, którzy nie są pochłonięci rutyną jazdy i zdającymi sobie sprawe z tego że nie uchroni ich poducha czy strefa zgniotu. A co do mniejszości przecaniającymi swoje umiejętności... selekcja naturalna musi być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się utarło. Kolega wyżej dobrze napisał, jadąc na motocyklu zdajemy sobie sprawę z tego że kiepsko będzie nawet przy stłuczce. W każdej grupie są czarne owce.

 

Na co dzień spotykam się z opiniami jak dawca itp, zazwyczaj jeśli to mój rozmówca kwituje w coś deseń `przynajmniej nie jeździmy z dwoma promilami` zdarza się że zaczynając rozumieć że nie każdy motocyklista to dawca, jak widzą że na puszkarzy się patrzy jak na pijaków :)

 

I tak świata się nie zmieni, a jedynie co można zrobić na drodze to dbać o swoją dupę jak się tylko da. Mieć oczy wszędzie, i starać się przewidzieć każdego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za tym, ale by to przemyśleć trochę. Po co nam granice wieku narzucone czy kwestia pojemności, jeśli młodu gniewny i tak kupi starą R1 i znów podwyższy niestety statystki, media się nakręcą i tak dalej i tak dalej. Ja uważam że tu by się zdała jakaś edukacja młodszych. Może kwestia środowiska i presji`bo ona ma litra a mi ta pińceta nie jedzie`. Mimo że zdawałem kat A na starych zasadach moim pierwszym motocyklem była 125 ccm, może dla tego że kilku starszych kolegów zaczynało podobnie i przekazało to i tamto. Nie znam się na ludziach, ale uważam że nie wiadomo co by się nie robiła i tak znajdzie jeden z drugim który musi zap*** :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność według mnie nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Jeśli ktoś nie ma wystarczająco oleju w głowie to i na mniejszym moto się zabije. Chodzi tu głównie o mentalność co niektórych młodych, którzy myślą że wszystko mogą. Ale taka to już to jest ta nasza dzisiejsza młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze czasami jednostka pracuje na postrzeganie całej społecznosci....

 

Przykład:

- jadac dziś puszka, jakiś CIUL wyprzedza mnie swoim maxi skuterem z prawej strony. Ok jego maszyna jego zycie, Szkoda ze w momecie wyprzedzania autobus z naprzeciwka wciska sie na moj pas, chyba chciał coś ominac.

Luk w lusterko, kufa nie odbije bo skuter po prawej no to po heblach łapa na klakson. Zmiescił sie skuter ( jakieś duze piagio chyba 9 czy coś takiego) 

Skur... wjezdza przedemnie tym ustrojstwem i jeszcze pluje mi beszczelnie na szybe.

Az chciałem docisnac gaz i go skasowac ale jakoś opanowałem nerwy.

Szkoda ze nie było jak wysiasc z auta i mu w ryja przyp... bo to jedyne lekarstwo na debilizm i hamstwo na drodze.

 

Odpusciłem sobie robienie afery na drodze i tamowanie ruchu. Jednak niesmak pozostał. mam nadzieje ze selekcja naturalna szybko pozbedzie sie chwasta ze społecznosci uzytkownikow 2 kołek. Pozniej przest takich idiotow jestesmy postrzegani tak jak on przezemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze czasami jednostka pracuje na postrzeganie całej społecznosci....

 

Przykład:

- jadac dziś puszka, jakiś CIUL wyprzedza mnie swoim maxi skuterem z prawej strony. Ok jego maszyna jego zycie, Szkoda ze w momecie wyprzedzania autobus z naprzeciwka wciska sie na moj pas, chyba chciał coś ominac.

Luk w lusterko, kufa nie odbije bo skuter po prawej no to po heblach łapa na klakson. Zmiescił sie skuter ( jakieś duze piagio chyba 9 czy coś takiego) 

Skur... wjezdza przedemnie tym ustrojstwem i jeszcze pluje mi beszczelnie na szybe.

Az chciałem docisnac gaz i go skasowac ale jakoś opanowałem nerwy.

Szkoda ze nie było jak wysiasc z auta i mu w ryja przyp... bo to jedyne lekarstwo na debilizm i hamstwo na drodze.

 

Odpusciłem sobie robienie afery na drodze i tamowanie ruchu. Jednak niesmak pozostał. mam nadzieje ze selekcja naturalna szybko pozbedzie sie chwasta ze społecznosci uzytkownikow 2 kołek. Pozniej przest takich idiotow jestesmy postrzegani tak jak on przezemnie.

 

To jest nagminne. Ja już się nauczyłem patrzeć w lewe, prawe i środkowe lusterko. Ja za dziś muszę się przyznać, że gdyby nie uwaga mojej żony to bym skasował ludzika na crossie. Ale niestety wyjazd z podporządkowanej znajduje się za zakrętem, ludzik miał lekko ponad 60km/h i nawet w takiej sytuacji nie zauważyłem go. Jeśli to jakiś forumowicz to zostaje mi tylko przeprosić, ale też prosić aby przed takimi punktami nieco zwolnić (Bieruń - na przeciwko straży miejskiej)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co koledzy piszą jest prawda. Mam wrażenie że z każdym rokiem jest coraz więcej [przepraszam za słowo] debili na jednośladach, albo ja się starzeje. Nas jest mało i starczy kilku by zniechęci ludzi do nas. Gdy jadę do pracy, a różnie się poruszam czasem ja prowadzę czasem z kimś się zabieram, z racji że teraz nie mam gdzie motocykla zostawiać kiszę się w puszce. Skutery, szlak mnie trafia jak wymijają Cię z prawej strony. Okej, powiedziane już to zostało jego życie jego maszyna, ale gdy widzę grupę skuterów, i każdy inną stroną wymija..

Dziś na przykład widziałem chłopaka który nie dał rady już wyminąć jezdnią to na chodnik wjechał skuterem...

Nikt z nas nie jest święty, ale na prawdę widząc sporta który pruje przez skrzyżowanie ponad 100 km/h. Jadąc przecież obok posesji, można zjechać na lewą stroną swojego pasa tak by pan zdzichu w swojej pandzie nas zauważył, a jak zwolnimy do tych 50 na tą chwilę nas nie zabawi, będziemy cali, nie podniesiemy statystyk a mniej ludzi będą na nas z byka patrzeć. Ja się wtrącać nie będę, każdy ma swoje życie, ale na prawdę czasem mam ochotę jednemu z drugim przy**.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze czasami jednostka pracuje na postrzeganie całej społecznosci....

 

Przykład:

- jadac dziś puszka, jakiś CIUL wyprzedza mnie swoim maxi skuterem z prawej strony. Ok jego maszyna jego zycie, Szkoda ze w momecie wyprzedzania autobus z naprzeciwka wciska sie na moj pas, chyba chciał coś ominac.

Luk w lusterko, kufa nie odbije bo skuter po prawej no to po heblach łapa na klakson. Zmiescił sie skuter ( jakieś duze piagio chyba 9 czy coś takiego) 

Skur... wjezdza przedemnie tym ustrojstwem i jeszcze pluje mi beszczelnie na szybe.

Az chciałem docisnac gaz i go skasowac ale jakoś opanowałem nerwy.

Szkoda ze nie było jak wysiasc z auta i mu w ryja przyp... bo to jedyne lekarstwo na debilizm i hamstwo na drodze.

 

Odpusciłem sobie robienie afery na drodze i tamowanie ruchu. Jednak niesmak pozostał. mam nadzieje ze selekcja naturalna szybko pozbedzie sie chwasta ze społecznosci uzytkownikow 2 kołek. Pozniej przest takich idiotow jestesmy postrzegani tak jak on przezemnie.

 

Tak jak powiedziałem Ci przez telefon pojechałbym za debilem i zobaczyłbym jak opony " pękają ze wstydu " :lol:

Każdy z nas popełnia jakieś błędy ale chamstwa nienawidzę i zwalczam  je z premedytacją :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem Ci przez telefon pojechałbym za debilem i zobaczyłbym jak opony " pękają ze wstydu " :lol:

Każdy z nas popełnia jakieś błędy ale chamstwa nienawidzę i zwalczam  je z premedytacją :angry:

Jako podsumowanie : Wywiad z Kurczakiem :D

 

– Jaki Ty jesteś twardy!

– Jestem człowiekiem z miasta.

– Ale ty masz silną psychikę!

– Zajebiście silną. Zawsze patrzę w oczy, kiedy z kimś rozmawiam, nigdy nie wykonuję niepotrzebnych ruchów. Wystarczy mi dziesięć pierwszych słów, pięć pierwszych gestów jakiegokolwiek koleżki i już wiem, że w jego psychice czai się strach. On jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce będzie miał pełne portki. A wiesz, dlaczego? Dlatego, że jego słaba psychika już wysłała mu maila do nadciągającej kupy, że spotkanie jest w spodniach.

– To niesamowite...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to media rozdmuchują stereotyp "dawcy", ponieważ chyba żaden incydent z udziałem motycyklisty nie przelatuje beż rozgłosu... Wcześniej wspomniane czarne owce i błędy doświadczonych riderów są dla nich łatwą pożywka.

Co do wieku w którym można ubiegać się o prawko uważam,że jest odpowiednie. Zdałem prawko w zeszłym roku mając 26lat i przynajmniej w moim przypadku, posiadanie motocykla w młodszym wieku mogłoby sie źle skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.