Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prosty wyświetlacz biegów z Allegro montował ktoś ?


Dziadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Montowal ktoś u siebie taki wyświetlacz biegów ? w dolnym linku intrukcja zakładania.

 

http://allegro.pl/wyswietlacz-wskaznik-biegu-biegow-yamaha-suzuki-cz-i4005505840.html

 

https://app.box.com/s/9douf09xmh8bgvrg0lcl

 

tak mi odpisał na pytanie czy pasuje do srada 600 : "jeśli czujnik luzu jest na rezystorch to trzeba je wyrzucic a zostawic tylko ten od 6 biegu i wlutować pomiedzy różowy kabelek a masę i wtedy bedzie ok a dodatkowo będzie TRE"

 

właśnie się zastanawiam czy nie spróbować ,ale słabe mam manualne zdolności i boje się ,że coś popiernicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przeróbka mechanizmu przy biegach to nie potrzebna sprawa. takie kable trzeba ciągnąć przez pół motocykla. 

 

W Suzuki masz zegary bez linek prędkościomierza i obrotomierza? lepsza sprawą jest licznik biegów przeliczający prędkość do obrotów. cena jest dokładnia taka sama na ebay-u ( jak coś podeślę linka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie zamawiam,przelew i cierpliwie czekam.A jak to jest z cłem? Chłopaki zamawiali klamki i też jakaś podobna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem juz kilka akcesoriów do moto. 3 paczki z wyswietlaczami przyszły bez problemów, zero cła i podatków. 

czas oczekiwania okolo miesiąca. najlepiej mieć konto w Paypalu 

A widziałeś tam tablice chowane? bo ja kupiłem tą z dwoma siłownikami i odesłałem.Jednym słowem hu... straszna.I w dodatku jeszcze pieniędzy mi nie odesłał wieśniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tablicę, ale nie interesowałem się nimi.

 

ostatnio zakupiłem nakładki na wentyle, które zmieniają kolor gdy spada ciśnienie. paczka była po 8 dniach roboczych.

 

co do zwrotów to jakoś tego nie widzę by odsyłać do chin.

obecnie czekam na regulator napięcia, bo jeden zaginał po drodze. 

 

wiadomo, jakościowo super to nie jest, ale w porównaniu że to dobra podróbka wyświetlacza datatool ( u nas okolo 220zł) to warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem tablicę, ale nie interesowałem się nimi.

 

ostatnio zakupiłem nakładki na wentyle, które zmieniają kolor gdy spada ciśnienie. paczka była po 8 dniach roboczych.

 

co do zwrotów to jakoś tego nie widzę by odsyłać do chin.

obecnie czekam na regulator napięcia, bo jeden zaginał po drodze. 

 

wiadomo, jakościowo super to nie jest, ale w porównaniu że to dobra podróbka wyświetlacza datatool ( u nas okolo 220zł) to warto. 

Ale ja nie o odsyłaniu do chin tylko o tej u nas z allegro że to badziewie.Mi taki tani wyświetlacz wystarczył by w zupełności więc na pewno skorzystam z linka który dałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Montowal ktoś u siebie taki wyświetlacz biegów ? w dolnym linku intrukcja zakładania.

 

http://allegro.pl/wyswietlacz-wskaznik-biegu-biegow-yamaha-suzuki-cz-i4005505840.html

 

https://app.box.com/s/9douf09xmh8bgvrg0lcl

 

tak mi odpisał na pytanie czy pasuje do srada 600 : "jeśli czujnik luzu jest na rezystorch to trzeba je wyrzucic a zostawic tylko ten od 6 biegu i wlutować pomiedzy różowy kabelek a masę i wtedy bedzie ok a dodatkowo będzie TRE"

 

właśnie się zastanawiam czy nie spróbować ,ale słabe mam manualne zdolności i boje się ,że coś popiernicze

 

Hej, więc chyba mogę się wypowiedzieć nt główny tego tematu.

 

Kupiłem wyświetlacz o którym pisłeś, zamontowałem i jest lux. Dodam,że montowałem do Srada 750, także bebechy będziemy mieć takie same.

 

Trochę zdolności manualnych i cierpliwości to wymaga, ale efekt jest zadowalający.

Co mnie najbardziej cieszy, nie ma opóźnienia w wyświetlaniu biegów i całego tego cyrku pt."jak zgasisz silnik, lub gdy nie będziesz się poruszał to wyświetlacz nic nie pokaże" itp.

 

jak masz pytania to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam podepnę się pod temat a mianowice chodzi mi o wyświetlacz Datatool Digi myślę o zamontowaniu go do mojej FZS1000 tylko pytanie czy warto? czy podczas np: redukcji o kilka w dół czy wskazuje prawidłowo albo czy nie gubi biegów? i normalnie podczas jazdy czy nie pokazuje z opóźnieniem? czy zdarzało się że wyświetlał niewłaściwe biegi proszę o opinie czy można zainwestować kaskę w ten wyświetlacz? czy może zdecydować się na kupno podobnego od chińczyka - http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Universal-Gear-Indicator-Red-display-6-speed-/201022786850?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2ecde44d22&vxp=mtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim motku  sprint 955i st zalozylem wyswietlacz Datatool Digi.Osobiscie nie bylem z tego cuda zadowolony :( .Z opoznieniem  wyswietlal dany bieg i nie rzadko wyswietlal  zly bieg (po jakies chwili pokazal prawidlowy) Ja mysle jesli juz to lepiej dozbierac i wziasc taki ktory nie ma takich odchylow  ;) Mozesz  zalozyc  wyswietlacz  z gornej polki przystosowany do danego motka, w Twoim przypadku do Yamahy FZS1000 Fazer (z pasownymi kablami i kostkami)  http://shop.motofreakz.de/Anbau-Tuning/Ganganzeigen:::968_994/GIpro-GPX-Ganganzeige-fuer-Yamaha-FZS1000-Fazer-inkl-passendem-Kabelsatz::20881.html  Pytanie ? czy to jest az tak potrzebny zeby tyle kasy wydac. Jak wspomnialem w poprzednim sam zalozylem,w obecnym gdyby nie to ze  fabryka zalozyla darowal bym sobie to cudo,i tak nie patrze na jakim biegu w danym momencie lece , no ale ............................................. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlacz najczesciej po to aby nie zapinać 7 biegu 

 

Miałem styczność ze zwykłym przewodowym montowanym na czujnik luzu i troche kabli było, jednak sie nie mylił i nie miał opóznien. Wiekszość zliczajacych predkosci obrotowe i predkosc ma lagi, opoznienia, megnesowki potrafia sie walnac jesli niedociagniesz hebla z biegow do konca .....

Wygrywa prostota czyli mechanika... moze mniej eleganckie ale bezbłedne.

Co do drogich wynalazkow, zbyt mało tego jest i nie miałem z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim motku  sprint 955i st zalozylem wyswietlacz Datatool Digi.Osobiscie nie bylem z tego cuda zadowolony :( .Z opoznieniem  wyswietlal dany bieg i nie rzadko wyswietlal  zly bieg (po jakies chwili pokazal prawidlowy) Ja mysle jesli juz to lepiej dozbierac i wziasc taki ktory nie ma takich odchylow  ;) Mozesz  zalozyc  wyswietlacz  z gornej polki przystosowany do danego motka, w Twoim przypadku do Yamahy FZS1000 Fazer (z pasownymi kablami i kostkami)  http://shop.motofreakz.de/Anbau-Tuning/Ganganzeigen:::968_994/GIpro-GPX-Ganganzeige-fuer-Yamaha-FZS1000-Fazer-inkl-passendem-Kabelsatz::20881.html  Pytanie ? czy to jest az tak potrzebny zeby tyle kasy wydac. Jak wspomnialem w poprzednim sam zalozylem,w obecnym gdyby nie to ze  fabryka zalozyla darowal bym sobie to cudo,i tak nie patrze na jakim biegu w danym momencie lece , no ale ............................................. ;)

 

no tak cena wyższa i faktycznie czy to ma sens do tej pory smigałem bez tego i jakoś dało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.