Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki sv650 nie pali.


Salov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A więc mam problem z odpaleniem dokładnie to po włączeniu starteru i naciśnięciu power'a  nic sie nie dzieje dosłownie zero ani nie kreci ani nic nie słychać 

Moto normalnie na po pych pali akumulator naładowany przy włączonym silniku motor ładuje akumulator normalnie.

Dziś rano jeszcze było wszystko w porządku odpali bez niczego po czym przejechałem 40km zatrzymałem sie na stacji i koniec SV'a nie chciała odpalić dopiero na po pych odpaliła.

 

Na początku myślałem że to akumulator aczkolwiek sprawdziłem go i ładnowanie i wszystko gra więc kolejną rzeczą jaka mi przychodzi na myśl to może rozrusznik ale sądze że wydał by jaki kolwiek dźwięk a tu cisza nic po prostu naciskam i nic sie nie dzieje.

 

Będę wdziewczny za wszelką pomoc.

Z góry dziękuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź 4 rzeczy, przewód minusowy(masa) i jego styk
przewód plusowy akumulatora i jego prawidłowy styk
nastepnie przewód plusowy biegnie do przekaźnika rozrusznika
przekaznik-rozrusznika-suzuki_1.jpg
Kolejno do rozrusznika, jezeli te styki sa ok to sprawdź prawa manetke gazu(włacznik rozrusznika)
Prawdopodobnie padł Ci przekaźnik(na obrazku)

Weź do reki klucz 17 lub 19 (płaski) i koncami klucza na chwile zewrzyj styki przekaźnika(grube przewody)
Jezeli rozrusznik zakreci to padł przekaźnik, lub brak styku w prawej manetce.
Warto byłoby miec przy sobie multimetr i zmierzyc przewody (sterujace) przekaźnikiem

poniżej film ze stycznikiem z TDMy (ta druga czynność CIe interesuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.