Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aplikacje mobilne dla motocyklistów


electric

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Was zapytać czy ktoś z was korzysta z jakiś aplikacji na Androida które zapisują trasę i inne dane,coś podobnego do endomondo.

Jak narazie znalazłem jedną "Trasser" niestety nie miałem okazji jeszcze jej przetestować.

Jeśli nie korzystacie to czy byście korzystali i jakie funkcje powinna spełniać taka aplikacja. Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do pobrania aplikacji moto-opinie.info - KLIKNĄĆ TUTAJ :) Aplikacja wyświetla opinie, aktualności i od wersji 1.2 także ciekawe miejsca i trasy motocyklowe w pobliżu naszej lokalizacji. :)

 

Po odpaleniu pobierana jest nasza lokalizacja z sieci GSM lub GPS jak jest włączony i pokazywane wszystkie miejsca w pobliżu naszej pozycji- przechodząc na kolejne strony wyświetlane są coraz odleglejsze miejsca i odległość od nich w kilometrach - można znaleźć miejscówke na krótki lub dłuższy wypad, a po przyjechaniu na miejsce jeszcze sprawdzić czy w okolicy nie ma blisko fajnych miejsc do odwiedzenia Myśle że aplikacja przyda się podczas weekendowych wypadów na motocyklu.

 

159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorki że znowu podpinam się pod temat ale szukam jakieś aplikacji GPS na telefon z androidem .

Szczytem marzeń byłaby taka która by wydawała polecenia głosowe ale miała wyłączony wyświetlacz tak dla oszczędności baterii - macie coś takiego do polecenia ?

 

 

Automapa jest na androidzie i wydaje takowe polecania głosowe przy wyłączonym wyświetlaczu komórki mam i używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Odświeżę trochę temat. Ostatnio bawiłem się trochę Trasserem i przyznam, że według mnie to fajna apka do zapisywania swoich  wycieczek i tras. Oczywiście bateria urządzenia jest tu najsłabszym ogniwem ale gniazdo zapalniczki rozwiązuje problem. Trasser to aplikacja serwisu (strony www.trasser.pl ) na której zakładamy swój profil , na którym to profilu gromadzone są nasze trasy. Możemy wykupić abonament ( 4zł na 3 miesiące, choć ja dałem 1zł na 3 miesiące bo trafiłem na jakąś promocję ) i wówczas możemy edytować swoje trasy po ich publikacji. Trasy możemy umieszczać tylko na swoim prywatnym profilu lub udostępniać wszystkim użytkownikom. I to jest właśnie najfajniejsze w tym całym serwisie, bo jest on stale powiększającą się bazą tras i gdy tylko chcemy możemy z tej bazy coś dla siebie wybrać. Poza tym Trasser oprócz funkcji śledzenia i zapisywania naszej drogi i jej statystyk w postaci czasu dystansu, średniej prędkości czy wysokości na które się znajdujemy ma jeszcze jedną fajna funkcję. Z poziomu aplikacji można robić zdjęcia, kręcić filmy, nagrywać dźwięk ,dołączać notatki i to wszystko może być później opublikowane razem z trasą, którą zapisaliśmy  i stanowi jak by dziennik z podróży. Generalnie polecam

Słyszałem jeszcze o podobnej aplikacji Moje trasy , ale nie miałem jeszcze okazji się nią bawić.

 

Pozdrawiam Polbaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z strony http://www.everytrail.com/ Mają aplikację na androida, można zaczytywac z ręcznych czy innych zapisujacych ślad gps. Używam czy to Garmina czy apki na androidzie. Dodatkowo można zaczytać zdjęcia i zostaną powiązane z miejscem na podstawie synchronizacji zegarów aparatu i gps (ten drugi zawsze czas ustawia wg satelity).

Polecam, używam od lat, choć nie liczy przyspieszeń, opóźnienień i innych potrzebnych do startu rakiety danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.