Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jeansy czy spodnie ze sliderami?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem jeansów lub spodni skórzanych ze sliderami. Dokładniej chodzi mi o to czy ja te slidery wykorzystam? Pytanie bierze się stąd że to będzie mój pierwszy sezon i nie wiem czy "zejście na kolano" w ogóle wchodzi w grę. Dzięki :) pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję normalne jeansy. Im mniej się człowiek rzuca w oczy tym lepiej, a prędzej czy później i tak zechcesz wyskoczyć na moto do urzędu,sklepu czy do pracy. 

Slidery, owszem są dobrą rzeczą ale na torze. W cywilu raczej trudno je wykorzystać na co dzień, jeśli trafi się jakiś fajny winkielek z dobrą widocznością na dobrze znanej drodze to trudno z jego powodu od razu kupować ciuchy i robić z siebie pajaca między ludźmi...Motocykl zwłaszcza sportowy i tak można pochylić zazwyczaj mocniej niż warunki drogowe na to pozwalają i kudy tam do przytarcia kolanem. Noo chyba że komuś tylko na tym zależy to i jadąc po prostej zwlecze dupę z siedzenia i kolana zeszlifuje... ;)  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kombinezon skórzany - stwarza poczucie największego bezpieczeństwa (i taki jest) ze wszystkich wymienionych. Najmniej wygodny, najbardziej uciążliwy pomiędzy jazdami. Zaletą jest to, że przy lekkim szlifie prawdopodobnie nie zrobi się w nim dziura, a uszkodzenia będą bardzo słabo widoczne.

2. Odzież tekstylna - komfortowa zarówno podczas jazdy jak i pomiędzy. Liczne wywietrzniki pozwalają na dostosowanie do pogody, podpinki zapewniają ciepło o różnych porach dnia i nocy. Mniejsze poczucie bezpieczeństwa, ale nadal wysokie. Przy lekkim upadku mogą powstać dziury w odzieży natomiast Tobie nic się nie powinno stać.

3. Dzinsy - wyglądają na najbardziej cywilne natomiast zapewniają dobrą ochronę podczas ślizgu przy niewielkich prędkościach.

 

Przy wyborze ubrania warto zapytać się w jakich warunkach będzie wykorzystywane.

1. Czy będzie to jazda techniczna na winklach w wolnych chwilach lub szaleńśtwa (oczywiście tylko na torze) - wtedy najlepszym wyborem będzie skóra.

2. Czy motocykl będzie zastępował samochód (jazda z punktu A do B -> załatwienie czegoś, powrót do A) - wydaje mi się, że najlepiej spisze się tekstyl.

3. Jazda do pracy, na uczelnie gdzie trzeba spędzić w spodniach X albo i XX godzin - wtedy wybrałbym dzins + kurtkę tekstylną

 

w Twoim przypadku wybrałbym skórę, bo wspominałeś, że będziesz trenował jazdę techniczną - nawet jeżeli w pierwszym sezonie nie będziesz schodził bardzo nisko to i tak w przypadku wywrotki (obyś jej nie zaliczył) zapewni Ci największe bezpieczeństwo i nie będzie jednorazówką (nie będzie konieczna wymiana po 1 czy 2 upadkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkel a niby dla czemu to mam się puknąć? Ja przeczytałem pytanie o spodnie ze sliderami (noo wiesz...to takie ciu..stwo często z blachy aby gaci na kolanach nie przetrzeć o asfalt na ostrych winklach). Wszak na motocyklu można jeździć w ciuchach motocyklowych pozbawionych tych wątpliwych (moim zdaniem) ozdób ale posiadających wzmocnienia, ochraniacze itd. wkomponowane np w tekstylne ciuchy czy jeansy na motocykl. Dla mnie jest ważne aby ciuch nie ulegał zbyt łatwo przetarciu i ten warunek spełniają również wspomniane przez pytającego motocyklowe jeansy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupno jeansów mija się z celem, równie dobrze mógłbyś założyć zwykłe. Przy ewentualnym upadku z większej prędkości i tak zostawisz pół dupy na jezdni. Są wygodne, nieźle się prezentują, ale nigdy nie zastąpią skóry. Będziesz się czuł bezpieczniej na pewno :) 

 

Natomiast kwestia wyróżniania się nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się Twoje bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik mi sie widzi że z błahego pytania o spodnie ze sliderami dojdziemy do celowości ubierania ciuchów przeznaczonych do jazdy na motocyklach. Może unikniemy wielokrotnie wałkowanego tematu jeśli będziemy wiedzieć na jakie moto mają być to ciuchy i w jaki sposób Kolega zamierza wykorzystywać motocykl. Jeśli na ściga przeznaczonego do jazdy po torze lub na czopka do turystycznej jazdy to będzie znacznie łatwiej coś mądrego doradzić...Jednakże skóra wydaje mi się najgorszym z pomysłów bo dobre skórzane ciuchy są w cenie i można mieć za nie kilka kompletów ciuchów na każdą okazję. Mało tego o skóry trzeba bardzie dbać niż o inne materiały i nie jest prawdą że skóra jest wieczna i że np nie znać na niej efektów dłuższego ślizgu po asfalcie. Jedynie nie ulega zbyt szybko przetarciu.Kolejnym minusem skór jest ich waga i mniejsza przewiewność niż innych materiałów co skutkuje poceniem się latem i szybszym zmęczeniem. O ile więc jest możliwość uniknięcia jazdy w skórach to to odradzam na rzecz innych materiałów. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupno jeansów mija się z celem, równie dobrze mógłbyś założyć zwykłe. Przy ewentualnym upadku z większej prędkości i tak zostawisz pół dupy na jezdni. Są wygodne, nieźle się prezentują, ale nigdy nie zastąpią skóry. Będziesz się czuł bezpieczniej na pewno :)

 

Natomiast kwestia wyróżniania się nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się Twoje bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Nie prawda...Dobre jeansy ochronia Ci dupe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.