Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prośba o ocenę...


Petrov

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek pozwólcie że napiszę kilka zdań słowem wstępu (pewnie co poniektórzy użytkownicy innych for już o tym czytali, to wiedzą o co chodzi - a takich tu mi się kilku już przewinęło przed oczami :) ) Otóż:

 

Planuję zmienić motocykl. Przez dwa ostatnie sezony bujałem się DS650, który bardzo sobie chwalę. Nie robiłem długich tras, fakt. Motocykl służy mi - póki co do bujana się po okolicach, dla relaksu, dla przyjemności. Co nie oznacza że wykluczam dłuższe trasy w przyszłości. Nie będę się rozpisywał, bo to mało ważne, ale fakt jest taki, że albo zmienię moto w tym sezonie albo mogę jeszcze lata bujać się Jadźką. Mam dwie opcje na oku - i TYLKO te dwie. Ze względów estetycznych i - nie ukrywajmy - finansowych (16-17 tys.). Rozbieżność pojemnościowa duża, gdyż mam zamiar przesiąść się na:

 

1. Suzuki M800

Dlaczego? Pojemność wydaje mi się na moje potrzeby wystarczająca, nie kręci mnie moc silnika ani megaprzyspieszenie - mogę się bujać za jakimś mułem dłuższy czas, jestem cierpliwy smile.png Jeżeli chodzi o wygląd tego moto - dla mnie baja (może prócz tylnego błotnika, ale to przeżyję smile.png). Co do minusów? Ano, z tego co się orientuję to hamulce i zawieszenie pozostawiają sporo do życzenia. No i ciężko znaleźć coś naprawdę godnego uwagi niestety...

 

2. Kawasaki Mean Streak 1500

Dlaczego? Stylistyka bardzo me gusta - nawet zegary mi nie przeszkadzają. Naczytałem się wiele dobrego o tych motocyklach, przede wszystkim o rewelacyjnych hamulcach. A że mój bardzo dobry znajomy mechanik kulał się VNem długi czas, o serwis się nie martwię. Również z wyborem egzemplarza mi pomoże, bo jest z nim "osłuchany" więc ufam mu w 100%. Z DSem trafiłęm w 100 z jego pomocą. Co do minusów? Czy ja potrzebuję takiego smoka? Jego moc troszkę mnie przeraża, a nie nazwę się super doświadczonym. Nie boję się o to że diaboł skusi mnie na odkręcenie manetki. Ale sam fakt siedzenia na 300 kilowym klocu trochę mnie zastanawia - czy ja takiego potrzebuję? 

 

I teraz sedno sprawy. Zbliża się nieuchronnie termin mojego pierwszego egzaminu dyplomowego i zamierzam wówczas podczas chwili odpoczynku zadziałać czynnie w kwestii kupna dwóch kółek. Jakoś się złożyło że większość ofert mnie interesujących znajduje się u Was, na Śląsku. Najbardziej (póki co) przykuły moją uwagę następujące:

 

http://tablica.pl/oferta/kawasaki-vn-1500-mean-streak-CID5-ID3HYBB.html#a81f27bf99

 

oraz 

 

http://otomoto.pl/suzuki-boulevard-intruder-m50-orzesze-vz800-ful-M3898008.html

 

Suzuki jest ze śląskiego serwisu ROKO, o którym przy okazji chętnie się czegoś bliżej dowiem, na pewno jest on na Waszym terenie znany. Czytałem to i owo, ale lubię czytać, więc chętnie poczytam jeszcze :)

 

Jeżeli znajdzie się jakaś dobra dusza z okolic, która znajdzie chwilę, może byłaby w stanie doradzić mi czy w ogóle warto się fatygować taki kawał drogi na oględziny w/w sprzętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i to sporo tym 1500.Z wyglądu bardzo mi się podobał,ładne kształty,kawał maszyny.Wszystko jest pięknie ale ten motocykl nie jedzie.

Jak zsiadałem to czułem się wykończony tym że ciągle go się goni i goni a on sam od siebie nie jedzie tylko trzeba cisnąć i cisnąć.

Przy takiej pojemności to powinien zostawiać gumę na asfalcie na 10 metrów.

Właściciel wycisną z niego równe 180 nie wiem jak to zrobił ale lecieliśmy z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten mniejszy wystarczy ale większą pojemność szybciej sprzedasz.Po za tym nie jest to smok tylko smoczek.Wielkiej mocy tam nie ma. Prowadzi się łatwo i pewnie,na łukach silnie działała tzw przeciwskręt,balansowanie ciałem nic nie daje.
Nie ma tam nic z czym byś mógł mieć problemy.Jedynie przy wolnym manewrowaniu odpychanie kierownicy aby nie przeważył ale to siądziesz to od razu poczujesz.Po za tym masz tego kumpla więc wiele problemów z głowy.
Ocene stanu robi DANVIELD odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.